Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 22:30, 06 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pytanie, które mnie nurtuje: czy płot drewniany wysokości 1,80 na "plecach" warzywniaka załatwi sprawę, czy raczej kombinować inaczej z rabatami preriowymi w sadzie? ( w warzywnym nie mam już raczej możliwości ruchu).

Czy inaczej umieścić ognisko, może zamknąć nim oś widokową od południa, a za jego plecami kawałek żywopłotu formowanego?

Jak odgrodzić widok na kompostowniki?

Gubię się...A miało być tak pięknie...Bo łatwo to nie. Widzicie ile ziemi czeka do przekopania? Już mnie wszystko boli, na samą myśl o tym.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Brzozowadzie... 13:57, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja nie umiem doradzać, niestety. Ale baaardzo jestem ciekawa, czy podjęłaś jakieś decyzje? Bo kierunek działań baaardzo mi się podoba
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 16:14, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
O, dopiero zauważyłam, że masz nurtujące pytania
Płot drewniany w plecach warzywnika z lustrem w stronę osi widokowej? Te osie są długie i fajnie by było, gdybyś tej perspektywy nie skróciła. Ona "otwiera" ogród

Przed kompostownikami może powtórka żywopłotu grabowego? Myślę, że byłoby to spójne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 19:52, 17 wrz 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922

Czy ktoś może ma irysy bródkowe w kolorze białym i ciemnym bordowym i chciałby się ze mną podzielić? Hmmm?



Widoczki piękne pooglądałam, w planowaniu jestem kiepska, więc nie pomogę, ale podglądać będę Agnieszko bo nie wiem czy aktualne zapytanie, ale jak chcesz wstawię u siebie zdjęcia irysów jakie mam, jak byś chciała, to mogę wysłać pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
mrokasia 20:13, 17 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Wendy, zaglądam ale nie mam nic mądrego do powiedzenia więc tylko pomacham i będę zaglądać co wymyślisz. Tylko odnośnie ogniska w rabacie - trochę ryzykowne wg. mnie...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wendy79 23:19, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ja nie umiem doradzać, niestety. Ale baaardzo jestem ciekawa, czy podjęłaś jakieś decyzje? Bo kierunek działań baaardzo mi się podoba


Decyzja nie podjęta. Skupiam się na ogarnięciu ogrodu warzywnego przed przymrozkami. U mnie w niedzielę było rano zero stopni. Czuję, że w tym tygodniu będzie pierwsza ujemna noc.
Jesień, jesień...






____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 23:34, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Monia81 napisał(a)


Widoczki piękne pooglądałam, w planowaniu jestem kiepska, więc nie pomogę, ale podglądać będę Agnieszko bo nie wiem czy aktualne zapytanie, ale jak chcesz wstawię u siebie zdjęcia irysów jakie mam, jak byś chciała, to mogę wysłać pozdrawiam


Dziękuję, jeśli to nie będzie dla Ciebie problem. Jestem wielką fanką irysów,ciągle powiększam kolekcję.

A tym czasem jesienne róże, czasami mam wrażenie, że kocham je bardziej niż te czerwcowe.







____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 23:46, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mrokasia napisał(a)
Wendy, zaglądam ale nie mam nic mądrego do powiedzenia więc tylko pomacham i będę zaglądać co wymyślisz. Tylko odnośnie ogniska w rabacie - trochę ryzykowne wg. mnie...


Dziękuję, że zajrzałaś Już myślałam, że "nikt mnie nie kocha"

Zdaję sobie sprawę z ryzyka, dlatego chciałabym je odgrodzić taką palisadą, a samo ognisko we wgłębieniu. Ostateczny kształt i to, czego tak naprawdę tam potrzebujemy, wciąż do przemyślenia. Mi najwięcej radości sprawiłby taki stół z ławkami. Przydałby mi się przy warzywniku, a jednocześnie do biesiadowania.

Zima długa przed nami, czas do obmyśleń będzie. A w niedzielę muszę w Wojsławicach dokupić koniecznie kolejną barbulę.









____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 00:08, 18 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Anda napisał(a)
O, dopiero zauważyłam, że masz nurtujące pytania
Płot drewniany w plecach warzywnika z lustrem w stronę osi widokowej? Te osie są długie i fajnie by było, gdybyś tej perspektywy nie skróciła. Ona "otwiera" ogród

Przed kompostownikami może powtórka żywopłotu grabowego? Myślę, że byłoby to spójne.


Ewo, Twoje słowa są dla mnie bardzo ważne. Nigdy nie pomyślałam w ten sposób o perspektywach i osiach widokowych. Wszystko robiłam "na czuja". Propozycja luster mnie zaskoczyła.Nie brałam ich pod uwagę, ale są zaskakujące, a ja bardzo lubię takie rozwiązania.

Myślałam o tym, ale boję się, że to jednak ograniczałoby wszelkie ruchy przy kompostowniku, a to najbardziej gospodarcze miejsce w naszym ogrodzie. Muszę popracować ze sznurkiem, to zawsze daje mi inne spojrzenie na moje pomysły.













____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 08:53, 18 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Bardzo często właśnie przed takimi roboczymi miejscami widuję żywopłoty, a to z buka, a to z cisa. Pomierz to ze sznurkiem, może starczy miejsca.

A jak chciałabyś umieścić te rabaty preriowe w sadzie? Masz jakieś wstępne rysunki?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies