Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

galgAsia 09:52, 12 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Eee tam, nie płakuńciać tu proszę! Ogród wygląda na ogarnięty (normalnie bezobsługowy, czy cóś ), pięknie jest. Zaczyna padać, będzie znów zielono. Ja ciężko przeżyłam 30-tkę, a potem to luuuzik, naprawdę . Wyłaź z dołka, Wendy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wendy79 06:50, 13 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
makadamia napisał(a)
Ja też ciężko przeżyłam 40-tkę
Ale dobrze że wróciłaś


Asiu, znasz li ten "ból" w takim razie
Jestem tutaj niemal na bieżąco, u Ciebie wciąż śledzę ciekawe rozmowy. I z tego miejsca chciałam Ci podziękować za relację z ksiąski o tych "łatwiejszych" w pielęgnacji rabatach

Ten "gagatek" no name z mojej kolekcji floksów, odnalazł się gdzieś pomiędzy krzewami. Zapomniana sadzonka z pierwszych nasadzeń. Dzięki zacienieniu lepiej zniósł suszę, a kolorem zachwyca się mój eM.



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 06:55, 13 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
galgAsia napisał(a)
Eee tam, nie płakuńciać tu proszę! Ogród wygląda na ogarnięty (normalnie bezobsługowy, czy cóś ), pięknie jest. Zaczyna padać, będzie znów zielono. Ja ciężko przeżyłam 30-tkę, a potem to luuuzik, naprawdę . Wyłaź z dołka, Wendy


Ból egzystencjalny musi być, przynajmniej u mnie, ale to dobrze, czuję, że czas na zmiany. Czekam na książeczkę Korony Gór Polskich. Będziemy zdobywać szczyty


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 07:00, 13 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)

A 40-tka u mnie za pasem (jeszcze 1,5 roku) więc możemy sobie przybić piątaka! Jak mawia moja 63 letnia maxymalnie szalona koleżanka, w sytyuacjach kiedy narzekam:
"Ewka, zwariowałaś, taka młoda dupa i jęczy, do roboty się weź i przestań marudzić"!!!!"
A ona w wolnych chwilach: jeździ konno, pływa na desce, jeżdzi na desce i nartach, roweruje i milion rzeczy jeszcze, no i oczywiśce pracuje zawodowa na 2 etaty...



Może w pewnym momencie poczuła, że czas umyka? Ja miewam takie myśli...

Rozpoczynająca kwitnienie barbula, wcale w tym nie pomaga. Przecież to niemal jesień oznacza...A tak niedawno była wiosna. Gdzieś uciekł ten sezon.



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 07:16, 13 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Tu na razie jest ściernisko, ale ma być...
To tak w ramach zmian i nowej, ciężkiej pracy.Decyzja podjęta. Dzika łąka kwietna nam nie podeszła,będziemy robić prerię. Zostanie trochę mniej drzewek owocowych, w takiej formie (tylko dwie śliwy,czereśnia i papierówka). Powstanie kącik ogniskowy/grillowy.
Roboty kupa, bo to niemal 1/4 mojej ogrodowej części działki. Zastanawiam się, jak to ruszyć, żeby kręgi odczuły to jak najmniej.

Coś już tam sadzonkuję. Liatry pięknie rosną w doniczkach, zaraz będę musiała przesadzić do większych. Co potem z nimi, chyba znowu będę dołować.Mam jeszcze młode jeżówki i przegorzany.
Ogrody trochę się zmienią. W części bliżej tarasu będzie bardziej angielsko, trochę posegreguję rośliny, powstanie zbiornik wodny.



W przyszłym roku, na początku sezonu będziemy robić taras. Donice, dzięki wyprzedaży, już mam. Z tej serii sześć, różnej wielkości. zastanawiam się, jak je zagospodarować.



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
galgAsia 18:46, 18 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Łooo, jakieś grubsze rewolucje tu się planuje . Ciekawam okrutnie, co to będzie, jak to będzie... Tylko, przez wzgląd na kręgosłup -powolutkuuu , nie na wariata. Kręgosłup łatwo zwichrować, naprawdę to wiem. Więc kibicuję i trzymam kciuki . A jak po warsztatach?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 19:10, 18 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Swietne zmiany się zapowiadają. Praca ciężka, ale nagroda czeka właśnie po i dzięki takiej pracy
Co do donic to Pszczółka fotografowała donice w ogrodzie Fenny Graf. Są tam świetnie ustawione i dobrane. Również byłam w tym ogrodzie i mnie również zachwyciły.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 19:28, 18 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Może w pewnym momencie poczuła, że czas umyka? Ja miewam takie myśli...

Rozpoczynająca kwitnienie barbula, wcale w tym nie pomaga. Przecież to niemal jesień oznacza...A tak niedawno była wiosna. Gdzieś uciekł ten sezon.




Dokładnie to pisałam przed chwilą u Kasi, że odpycham od siebie myśl, że jesień się zbliża...
____________________
mira 21:42, 18 sie 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
czytam ze zmiany i że plan jest, z myśli urodzinowych się uśmiałam - no przychodzi refleksja ale potem do galopu

mnie naszło na heliotropy a propos donic - masę heliotropów - nigdy je nie siałam a ktoś je sieje ale nie wiem kto nie Ty?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
galgAsia 22:08, 18 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mira napisał(a)
czytam ze zmiany i że plan jest, z myśli urodzinowych się uśmiałam - no przychodzi refleksja ale potem do galopu

mnie naszło na heliotropy a propos donic - masę heliotropów - nigdy je nie siałam a ktoś je sieje ale nie wiem kto nie Ty?

pozdrawiam


Witam Cię, Miro, ja siałam heliotropy i to z niezłym efektem. Ale trzeba zacząć wcześnie - luty, a może nawet połowa stycznia. No i potem pikować. A w ub. roku wysiały mi się same do zacisznej donicy na balkonie - nic nie musiałam z nimi robić, zakwitły i pachniały obłędnie. Warto spróbować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies