Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

makadamia 09:03, 18 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Agnieszko, mogę się dołączyć do planowania?

1. W sadzie nie robiłabym rabat preriowych tylko łączkę. Zostawić trawnik nisko koszony na osiach widokowych, a na pozostałym terenie po prostu przestać kosić (tylko raz w roku), nawozić i tylko rozsypywać nasiona kwiatów (mniej więcej tak zamieniali trawnik na łąkę w tym ogrodzie)
efekt końcowy mógłby być w tym stylu:
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859221493/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063865615433/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859993793/

2. W sprawie ogniska trudno mi doradzić, bo nie wiem ile dokładnie masz tam miejsca i gdzie ono miałoby być.

3. Osłonięcie się od sąsiadów: myślę że żywopłot byłby lepszym rozwiązaniem niż płot, bo lepiej się wtopi w otoczenie; a że sąsiadów jeszcze nie ma, to nic nie szkodzi, że na razie będzie malutki.

4. Zakończenie osi widokowych - to zawsze dobry pomysł. Osobiście nie lubię luster w których bym się musiała nadmiernie oglądać, więc w moim przypadku lustra musiałyby być zarośnięte/omszone, a najchętniej bym tam widziała duże donice.

5. osłonięcie kompostownika - no niestety: nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka (czytaj: osłonić go i jednocześnie zostawić otwarty); chodzenie ze sznurkiem i mierzenie to dobry pomysł.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 15:12, 30 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Uprasza się o relację.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wendy79 18:18, 30 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Wczoraj spełniłam swoje marzenie i odwiedziłam ogród Kasi Bellingham. Żałuję, że zwlekałam tak długo, szczególnie, że bloga Kasi obserwowałam od pierwszych wpisów, a następnie jej kolejne działania na Facebooku i audycje w Radio Gdańsk. Ciężko opisać mi, jak pozytywne uczucia królują w mojej duszy, jak inaczej patrzę teraz na swój ogród i to co robię. Ten urodzinowy wyjazd był dla mnie magiczny.


A więc kilka myśli nieuczesanych w swej świeżości...

To nie jest ogród wymuskany (uff, co za ulga dla Człowieka Niedoskonałego).Jest naturalny, prosty, a jednocześnie bogaty. Przyjazny ludziom i zwierzętom. Ekologiczny. Jakże ucieszył mnie fakt, że nie trzeba wyrwać każdego "chwasta", że możliwe jest kontrolowane współistnienie. Czuję, jakby wielki ciężar spadł z mego serca i pozostawiłam gdzieś za sobą myśl, że musi być jak w pudełeczku.

Klimat ogrodu tworzą architektura, dodatki, dobry klimat i serdeczni ludzie (cudownie otwarta Mama Kasi):













____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:22, 30 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pogoda nam nie dopisała, bo cały dzień był pochmurny, z przelotnymi opadami deszczu, ale dzięki temu ogród był niemal cały dla nas i można było sobie spokojnie skonsumować pod dachem ciasto dyniowe, podczas najgorszych opadów. Przy okazji podziwiając piękne kompozycje




____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:31, 30 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zwiedzanie zaczęliśmy oczywiście od ogrodu użytkowego







____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:48, 30 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jesienny ogród warzywny, powoli "zasypia". Prowadzony jest metodą 'no digi'. Ziemia wygląda cudownie. Nie mogłam się powstrzymać i kilka razy przesiewałam ją przez palce

To jest nowsze założenie ogrodowe. Żywopłot grabowy dopiero rośnie, podsypany ściółką prawdopodobnie z prawie rozłożonego obornika. Królują późne kapustne; jarmuże i brukselki. W pustych miejscach wysiany jest poplon.






Poletko z truskawkami i szparagami...







____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:20, 30 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
W starszym ogrodzie warzywnym , w skrzyniach...












____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
galgAsia 19:33, 30 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wendy, to jest takie miejsce, że potem nic już nie jest takie samo . Byłam tam 3 razy. Tam czujesz, że żyjesz, że żyje ziemia, po której chodzisz. Jak cudnie byłoby, gdyby było więcej takich miejsc, takich ogrodów, takich ludzi...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wendy79 19:45, 30 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ogród angielski. Pełen zapachu.









____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:53, 30 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203











____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies