Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 09:15, 01 paź 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Milka napisał(a)
Fajnie, że pokazałaś nam ogród Kasi byłam z nią w Anglii. Super miejsce stworzyli, sielskie


Wyjazd z Kasią do ogrodów angielkich to kolejny stopień wtajemniczenia w spełnianiu marzeń
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:31, 01 paź 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)


Na potrzeby tej relacji otworzyłam komp - jak super mialaś, ekstra wyjazd i dziekuję za relację, zaczynam czytać i oglądam fotki i widze że się sporo zmieniło od czasu kiedy byłam, chyba nawet sporo

ten tekst z ziemią az zakręcił mi w brzuchu - jak ja bym tak chciała - co tam rośnie to rośnie ale taka ziemia to mistrzostwo i pewnie osiągalne ale ja jakoś nie mogę do tego dojść



Z obserwacji blogowych wiem, że ogród się zmienił, jednak niezwykle łatwo było mi się w nim odnaleźć. Zresztą towarzyszyła nam mapka

Wycieczka ta i to miejsce wzmocniło we mnie kilka postanowień, w które niezwykle łatwo wchodzi teraz M.,po zobaczeniu wszystkiego na własne oczy. Mój pomysł na zamknięcie ogrodu bylinowego żywopłotami i łukami nad przejściami dopiero teraz została przez niego zrozumiana. Ja mam zamiar ćwiczyć się w dopieszczaniu kompostu. W ogrodzie Kasi jest też wykorzystywany kompost z kompostowni, bo nawet ich kompostowniki nie podołały by chyba takim obszarom.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 09:51, 01 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nie wiem, który już raz oglądam te zdjęcia! Niesamowity ogród, dom, otoczenie, coś pięknego. Taka naturalnośc ale jednocześnie widać pomysł, detale. CUDOWNIE!!!! Czy możesz wkleić link do bloga?

P.s. zamawiam sadźce!!!
____________________
Wendy79 10:00, 01 paź 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Nie wiem, który już raz oglądam te zdjęcia! Niesamowity ogród, dom, otoczenie, coś pięknego. Taka naturalnośc ale jednocześnie widać pomysł, detale. CUDOWNIE!!!! Czy możesz wkleić link do bloga?

P.s. zamawiam sadźce!!!


A proszę Cię bardzo

http://katarzynabellingham.blogspot.com/
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Pszczelarnia 11:40, 01 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dziękuję za relację. Byłam z Kasią i w A. i na warsztatach u niej a ogród widziałam, "na początku", zmieniło się wiele, chętnie wybiorę się kiedyś .... Praca z ziemią to jej specjalność. I ta swoboda.

W tym roku w jednej części warzywnika przechodzę na 'non dig' ze względu na kamienie i żwir pod warstwą gleby.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
eVka 13:12, 01 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


A proszę Cię bardzo

http://katarzynabellingham.blogspot.com/

Dziękuję
____________________
mira 19:50, 01 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wendy79 napisał(a)


Nie wiem niestety (na rabatach był busz i ciężko było wypatrzyć tabliczki przy roślinach w głębi), ale wiem co było tam sadzone, więc wybór się ogranicza zdaje się do dwóch, bo jabłonka miałaby pewnie owoce.

Z bloga Kasi...

Drzewa i krzewy:

brzoza pożyteczna odm. Doorenbos
czeremcha pospolita odm. Colorata
jabłonka rajska
świdośliwa
dereń biały odm. Sibirica
róże piżmowe z ROSARIUM.COM.PL


Wydaje mi się że to jest czeremcha - jak by nie było warta rozważenia - dobrze że przypomnialaś

z Kasią byłyśmy w 2013 - jest chyba relacja /wtedy była Danusia,Miłka,Pszczółka,Gabrysia,ja i jeszcze trochę osób/ teraz więcej osób już wyjeżdża prywatnie - zatęskniłam za jej opowiadaniem może w kolejnym sezonie się uda - ja mam bardzo daleko ale zawsze łapię po drodze kilka srok

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Monia81 20:46, 01 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8002
Niesamowite miejsce, piękny ogród zachwycam się fotkami... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gardener27 22:34, 10 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Kiedyś bardzo często śledziłem poczynania Kasi i Andrew na blogu, ostatnio mało się na nim dzieje. Pamiętam jak zakładali ta część bylinową gdzie obecnie jest polana z leżakami. Niesamowicie zmieniło się to miejsce.

Każdy wyjazd inspiruje, dlatego podróże są tak ważne. Jedni muszą to zobaczyć na żywo innym wystarczą tylko zdjęcia lub wystarczyć muszą.

Chcesz wprowadzić kolejne żywopłoty do ogrodu, bardziej podzielić przestrzeń ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Wendy79 23:51, 10 paź 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Cześć Przemku, akurat wpadłam na forum ,a tu taki gość u mnie.

Chcę dosadzić kawałek, niewielki, żywopłotu przy wejściu do domu, żeby zrobić między rabatami łuk grabowy. I to właściwie jest postanowione, bo zawsze myślałam o swoim ogrodzie jako o pokojach, przeszkadza mi, że ludzie chodzą drogą, która jest powyżej mojego ogrodu, i zaglądają mi, co robię, i spodobało mi się to na żywo u KasiB.
Postanowiliśmy też wymienić część żywopłotu nieformowanego za częścią gospodarczą (kompostowniki i domek ogrodnika) na grab. Krzewy, które tam posadziliśmy nie spełniają naszych założeń wysokości i nie osłaniają nas. Zaczęło nam to przeszkadzać, bo wykupiono działkę obok (człowiek wciąż się uczy).
Nie podjęłam jeszcze decyzji jak przysłonić kompostowniki od drugiej strony i skoro nie jestem zdecydowana i pewna, to nie ruszam tego tematu.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies