Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 23:25, 02 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203




Ładnie zaczął się dzisiejszy dzień, oby był dobrą wróżbą na Nowy Rok i nowy sezon. Ubiegły był taki, jaki sobie wybrałam - spokojny. Pociągnęło to za sobą i to, że niewiele z założeń w ogrodzie zostało zrealizowanych. Zresztą, jakże mogłoby być inaczej, skoro od lipca niewiele w nim bywałam. Jaki jest więc ogród po takich zaniedbaniach? Daje sobie radę, chociaż nie wątpię, że czekać mnie będzie dodatkowa, ciężka praca, żeby doprowadzić go do porządku.

Tradycyjnie, wczoraj, zrobiłam pierwsze plany i założenia na ten rok. Skumulowało się dużo działań, nazwijmy to, technicznych: dokończenie wjazdu, ogrodzenia z gabionów, zbudowanie tarasu i drewutni, połowę z nich chcemy skończyć do końca tego kwartału. W warzywnym czekają obwódki ścieżek do wykończenia, a w ogrodzie bylinowym planuję zmiany: zmniejszenie trawnika i nowe nasadzenia: dużo kocimiętki, przywrotnika, szałwii i liliowców.
Wszystko wskazuje na to, że to będzie znowu suchy rok, myślimy o podlewaniu kropelkowym, studni i zbiornikach na wodę.

Rewolucje w sadzie odłożyłam, bo nadal nie jestem pewna, tego czego bym tam chciała. Nic na siłę.

Obkupiłam się już trochę w nasiona do warzywnego. W tym roku postawiłam na różne odmiany sałat, fasoli, dyni, cukinii i pomidorów.

Myślę o bieleniu drzewek w sadzie, przycięciu brzóz i wycięciu malin. Na razie odpoczywam, czytam dużo książek i cieszę się wolnymi chwilami na urlopie.


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mira 23:36, 02 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wiesz że własnie o tej porze czekam na takie fotki u Ciebie Ogród po całości pokazany wygląda w tej zimowej szacie wspaniale.
Mi się wydaje że może być mokry rok....

Niemniej życzmy sobie żeby był ogrodowo dobry, a ja życzę Ci jeszcze zdrowia i realizacji planów !
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Wendy79 10:27, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)
Wiesz że własnie o tej porze czekam na takie fotki u Ciebie Ogród po całości pokazany wygląda w tej zimowej szacie wspaniale.
Mi się wydaje że może być mokry rok....

Niemniej życzmy sobie żeby był ogrodowo dobry, a ja życzę Ci jeszcze zdrowia i realizacji planów !





Miro, bez zimowej szaty, ogród jest szaro-bury, jak to ogrody bylinowe, i nie prezentuje się już tak fajnie. Nie mniej, przemyślałam sobie to dzisiaj i chyba jednak nie potrafiłabym wprowadzić za dużo zimozielonych, bo to już nie byłby "mój" ogród. Bo ja lubię po prostu tą zmianę, ten motyw śmierci i narodzin. M. mówi, że już nie może się doczekać, kiedy zetniemy wszystko za dwa miesiące , będzie łyso i nagle wszystko będzie się zaczynać od początku.




Co do zimozielonych, nie iglastych, taką ostatnią sztukę wilczomlecza udało mi się zdobyć jesienią w Wojsławicach. Stoi zadołowana w ogrodzie i jak widać, ma się dobrze. Absolutnie nie wiem, jak obchodzić się z nim dalej, jak pomnożyć, bo bardzo chciałabym mieć go więcej w ogrodzie.





____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:33, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Z innych zimozielonych: ciemierniki z tych sadzonych wiosną ubiegłego roku. Wszystkie zapączkowane. Myślę, że jeszcze kilka dokupię, jak znowu będą na wyprzedaży w LM.




____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:39, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dzisiaj natomiast, ponieważ na zewnątrz jest zimno,buro i wieje nieprzyjemny, przeszywający wiatr, zajmuję się kontynuacją zamówień nasionkowych. Czas pozamawiać brakujące nasiona warzyw i kwiatów ciętych do warzywnego. Kusi mnie również wysianie znowu tojeści ciemnopurpurowej do bylinowego.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
anna_t 11:04, 04 sty 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Nie mniej, przemyślałam sobie to dzisiaj i chyba jednak nie potrafiłabym wprowadzić za dużo zimozielonych, bo to już nie byłby "mój" ogród. Bo ja lubię po prostu tą zmianę, ten motyw śmierci i narodzin. M. mówi, że już nie może się doczekać, kiedy zetniemy wszystko za dwa miesiące , będzie łyso i nagle wszystko będzie się zaczynać od początku.


Mam dokładnie tak samo
Pozdrawiam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gardenarium 11:11, 04 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wendy79 napisał(a)



Co do zimozielonych, nie iglastych, taką ostatnią sztukę wilczomlecza udało mi się zdobyć jesienią w Wojsławicach. Stoi zadołowana w ogrodzie i jak widać, ma się dobrze. Absolutnie nie wiem, jak obchodzić się z nim dalej, jak pomnożyć, bo bardzo chciałabym mieć go więcej w ogrodzie.







Absolutnie wiosną go nie tnij, bo może nie odbić, albo nie zakwitnie, bo on kwitnie przecież w maju. Chłopaki mi ścieli - nie dopilnowałam i padły mi te bordowe.

Jak przekwitnie wypuści nowe pędy, latem poodcinasz. Zaczekasz aż sok mleczny zaschnie, lub opalisz nad świecą, przesuszysz i posadzonkujesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wendy79 11:16, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gardenarium napisał(a)


Absolutnie wiosną go nie tnij, bo może nie odbić, albo nie zakwitnie, bo on kwitnie przecież w maju. Chłopaki mi ścieli - nie dopilnowałam i padły mi te bordowe.

Jak przekwitnie wypuści nowe pędy, latem poodcinasz. Zaczekasz aż sok mleczny zaschnie, lub opalisz nad świecą, przesuszysz i posadzonkujesz.


Danusiu, bardzo dziękuję za radę. Tak mi się wydawało, że u siebie ubolewałaś nad tym, że zostały ścięte.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:18, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
anna_t napisał(a)

Mam dokładnie tak samo
Pozdrawiam


Dobrze, że nie jesteśmy sami. Odmachuję Aniu
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 11:29, 04 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Wendy79 napisał(a)


Dobrze, że nie jesteśmy sami.


Ja z Wami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies