Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Anda 11:32, 04 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Widoki ogrodowe piekne i spokojne. Zimowe, czyli takie jak na pore roku przystalo

Wilczomlecz sliczny. Nie mam ani jednego. Troche mam obawy ze wzgledu na ich sok, bo juz i bez tego mam problemy skorne.

Nasionkowo juz zaczelam, zamowilam pomidory i maki (te zabronione, ale cii ).
Agus, jakie odmiany ogorka i cukinii mozesz polecic?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wendy79 11:49, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Anda napisał(a)
Widoki ogrodowe piekne i spokojne. Zimowe, czyli takie jak na pore roku przystalo

Wilczomlecz sliczny. Nie mam ani jednego. Troche mam obawy ze wzgledu na ich sok, bo juz i bez tego mam problemy skorne.

Nasionkowo juz zaczelam, zamowilam pomidory i maki (te zabronione, ale cii ).
Agus, jakie odmiany ogorka i cukinii mozesz polecic?


Ooo, maków to Ci zazdroszczę, nawet tych zabronionych, ale cii Jeśli o cukinie chodzi, to co roku miałam Astrę Polkę i Atenę Polkę, ale to chyba polskie odmiany, więc nie wiem czy u Ciebie do zdobycia. W tym roku kupiłam sobie trochę nasion włoskiej produkcji, w tym cukinie: Romanesco, Bolognese (która wygląda mi na zdjęciu raczej na kabaczka), Tondo Chiaro di Nizza (okrągła), do tego patisona Custard White, bo bardzo mi zasmakowały w ubiegłym sezonie.

Nie wiem jeszcze, na jaki ogórki się zdecyduję, co roku mam z trzy odmiany, zawsze Śremskiego, resztę zmieniam.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 12:01, 04 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Dzieki, bardzo mi pomoglas. Dzieki tym nazwom znalazlam super sklep z nasionami bio
Sremski u nas tylko na ebayu jako hybryda F1 niestety. Wysieje pewnie Marketmore 76 jak zwykle i jeszcze jakas inna odmiane.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wendy79 12:21, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Anda napisał(a)
Dzieki, bardzo mi pomoglas. Dzieki tym nazwom znalazlam super sklep z nasionami bio
Sremski u nas tylko na ebayu jako hybryda F1 niestety. Wysieje pewnie Marketmore 76 jak zwykle i jeszcze jakas inna odmiane.


Cieszę się, to i ja lecę patrzeć za nasionami. Jeden przelew już dzisiaj poszedł
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 13:53, 04 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Ależ się wszystko rozrosło!

Z zimozielonymi akcentami ogród o tej porze wygląda podobnie do Twojego. Też szaro- buro i ponuro. Położenie geograficzne determinuje nasze zaokienne widoki.

Pociąg do nasionek i u mnie się pojawił.
Wszystkiego dobrego życzę i sił.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 14:27, 04 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Nie wiem jak to się stało, że nie zauważyłam wczesniej tak ładnie tworzącego się ogrodu. Wyczytałam, że zaczęliście zakładać ogród rok przed nami i muszę przyznać, że Wasz wygląda na dużo dojrzalszy niż nasz. Bardzo mi się podobają proste rabaty, pomysł na osie widokowe i sad z przejściem do warzyw To jest mniej więcej to, co chciałabym osiągnąć u siebie. Na pewno będę zaglądała częściej
Pozdrawiam
Zuza
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 14:33, 04 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wendy, witaj w Nowym Roku Wcześnie zabrałaś się za nasionka, ja jeszcze o nich nie myślałam Ale może już pora...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wendy79 21:02, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ależ się wszystko rozrosło!

Z zimozielonymi akcentami ogród o tej porze wygląda podobnie do Twojego. Też szaro- buro i ponuro. Położenie geograficzne determinuje nasze zaokienne widoki.

Pociąg do nasionek i u mnie się pojawił.
Wszystkiego dobrego życzę i sił.


Haniu, a dla mnie wciąż wszystko za wolno rosło, do czasu, aż przejrzałam swój wątek i zobaczyłam, jakie zmiany zaszły. Najbardziej mnie teraz cieszą coraz bardziej widoczne żywopłoty z grabu.

Za życzenia dziękuję, niech się spełnią
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 21:07, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
antracyt napisał(a)
Nie wiem jak to się stało, że nie zauważyłam wczesniej tak ładnie tworzącego się ogrodu. Wyczytałam, że zaczęliście zakładać ogród rok przed nami i muszę przyznać, że Wasz wygląda na dużo dojrzalszy niż nasz. Bardzo mi się podobają proste rabaty, pomysł na osie widokowe i sad z przejściem do warzyw To jest mniej więcej to, co chciałabym osiągnąć u siebie. Na pewno będę zaglądała częściej
Pozdrawiam
Zuza


Zuzo, Zuzanno, ależ to ładne imię, dziękuję, zaglądaj, daj czasami znak, że jesteś Ja się intensywniej poszerzam z rabatami, niż Ty, bo u mnie dzieci nie ma i nie biorę pod uwagę ich potrzeb. Powiększenia terenu bardzo zazdroszczę, my przegapiliśmy tą szansę o dwa tygodnie, ale widocznie tak miało być.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 21:10, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
galgAsia napisał(a)
Wendy, witaj w Nowym Roku Wcześnie zabrałaś się za nasionka, ja jeszcze o nich nie myślałam Ale może już pora...



Witaj Asiu, zawsze wcześnie zaczynam Po dzisiejszym dniu jestem już niemal obkupiona. Tylko kukurydzy nie kupiłam, bo nie znalazłam takiej nie F1.

Teraz pozostanie jeszcze upolować jakieś dalie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies