Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 08:58, 14 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)
Te angielskie sieją w styczniu. Ja bym siała , kilka osób pisze że skały i urosły małe - sprawa czasu i odmiany też. Siać chyba nie będę bo ja siewy zaczynam oo 10 lutego. A! Siew w domu ? Chyba tak ponoć jak pory


Planowałam siać prosto do gruntu, ale mogę dla eksperymentu posiać i w domu, razem z porami, ale to też w lutym. Tak sobie myślę, że to będzie rok pełen nowych doznań i doświadczeń.

Dzisiaj przywitało mnie słońce,a raczej ja je przywitałam, bo wstałam wcześniej od niego. Termometr wskazuje w cieniu -3 stopnie. Całkiem przyjemnie zaczyna się ten dzień.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:01, 14 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
Agnieszko, podziwiam Twoje zamawianie nasion, nie kupujesz na miejscu w L.?

Zaraz zobaczę. Ale ograniczam apetyt. Staram się podejść do tematu racjonalnie.



Ewo, nie kupuję większej ilości u siebie, bo lubię mieć większy wybór. Czasami coś dokupię, jak o czymś zapomnę, zamówię za mało albo pojawi się coś ciekawego.

Racjonalnie, powiadasz? Przeważnie tak, ale w przypadku nasion i gazet ogrodniczych, to u mnie zawodzi
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Pszczelarnia 10:40, 14 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wendy79 napisał(a)


Ewo, nie kupuję większej ilości u siebie, bo lubię mieć większy wybór. Czasami coś dokupię, jak o czymś zapomnę, zamówię za mało albo pojawi się coś ciekawego.

Racjonalnie, powiadasz? Przeważnie tak, ale w przypadku nasion i gazet ogrodniczych, to u mnie zawodzi


U mnie w przypadku książek i donic. Robi się sklep. Nie wiesz, dlaczego L. nie ma ciemierników jeszcze?

Za wcześnie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wendy79 18:46, 14 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)


U mnie w przypadku książek i donic. Robi się sklep. Nie wiesz, dlaczego L. nie ma ciemierników jeszcze?

Za wcześnie?


M. mówi, że nie było oferty na razie, a zawsze była w grudniu. Pytanie więc czy w ogóle będą. M. zadzwoni do dostawcy, jak wyzdrowieje i wróci do pracy.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 18:49, 14 sty 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Aga widzę budzisz się wiosennie
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 19:33, 14 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Aga widzę budzisz się wiosennie


Haha, ja przed chwilą u Ciebie byłam

Dzisiaj przycięłam jedną z brzóz płaczących i ścięłam łubin (zielony nawóz) ze skrzyń na kapustne, bo jakoś nie chce mu się samemu przestać rosnąć i rozłożyć. Zimy nie ma i klops. Jeszcze gorczycę muszę ściąć, ale tego to mam kilka skrzyń i powoli.
Spotkałam dzisiaj ślimaka nagiego. Nie śpią. Róże mają młode listki, werbena odbija od ściętych kęp. Galimatias.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 19:51, 14 sty 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Haha, ja przed chwilą u Ciebie byłam

Dzisiaj przycięłam jedną z brzóz płaczących i ścięłam łubin (zielony nawóz) ze skrzyń na kapustne, bo jakoś nie chce mu się samemu przestać rosnąć i rozłożyć. Zimy nie ma i klops. Jeszcze gorczycę muszę ściąć, ale tego to mam kilka skrzyń i powoli.
Spotkałam dzisiaj ślimaka nagiego. Nie śpią. Róże mają młode listki, werbena odbija od ściętych kęp. Galimatias.


Prawdę powiedziawszy to nawet nie zaglądałam do swojego ogrodu- brak czasu. Weekendy zaplanowane inaczej niż ogrodowo
Mama jedynie jak przyjechała to wycięła jeszcze natkę i szpinak - mam do koktajlu
____________________
Z Pszenicznej...
Kasia73 12:37, 15 sty 2020


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Aga podpowiesz mi jakie nasiona na cukinie kupić?
polinka 11:55, 26 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Aguś, zajrzysz do mnie? Planuje warzywnik i potrzebuje porady
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Monia81 20:41, 30 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Wendy79 napisał(a)
Projekt - przedogródek.

Część obsadzonej rabatu brzozowej.






Aga tu masz posadzone derenie Elegantissima?, co ile je sadziłaś?, a masz jeszcze jakieś fotki tej rabaty, bo coś mało ją pokazywałaś, a taka ładniutka... buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies