Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Pszczelarnia 14:36, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W tym roku mam w piwnicy za ciepło i dalie źle się mają. Gdzie zamawiałaś włoskie nasionka?

Ja chwycę pewnie coś stacjonarnie w PNoSie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monia81 20:51, 08 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Czytam, że już nasionka zamówione, szybciutko, no ale za chwilę, już będziemy siać, czas biegnie... Masz jakąś sprawdzoną stronę, jeśli chodzi o dalie, czy zamawiasz jak po prostu trafisz? wszystkiego dobrego w tym Nowym roku... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Wendy79 20:55, 10 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
W tym roku mam w piwnicy za ciepło i dalie źle się mają. Gdzie zamawiałaś włoskie nasionka?

Ja chwycę pewnie coś stacjonarnie w PNoSie.



Z daliami to fakt niestety. Moje zimują w piwnicy u rodziców, ale spać nie chcą ze względu na ciepło i nie wiem, jakie skutki to przyniesie.

Wysłałam Ci wiadomość z namiarami.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 21:37, 10 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Monia81 napisał(a)
Czytam, że już nasionka zamówione, szybciutko, no ale za chwilę, już będziemy siać, czas biegnie... Masz jakąś sprawdzoną stronę, jeśli chodzi o dalie, czy zamawiasz jak po prostu trafisz? wszystkiego dobrego w tym Nowym roku... buziaczki


Własnie dzisiaj dojechały nasiona, więc teraz już można czekać na prawidłową porę do siania.




Nie mam niestety sprawdzonego źródła dalii i szukam, na razie cisza. Dziękuję i Tobie również spełnienia życzę.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 22:05, 10 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Aga, a zamawianie dalii za granicą wchodzi w grę?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mira 11:58, 13 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
O jej ile nasion ja mam sporo z UB roku ale też kupię.Sialas kiedyś cebulę ja nie a pomoc w styczniu się sieje i dowiedziałam się że z nasionami cebuli krucho bo mało odmian w sprzedaży
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 16:01, 13 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agnieszko, podziwiam Twoje zamawianie nasion, nie kupujesz na miejscu w L.?

Zaraz zobaczę. Ale ograniczam apetyt. Staram się podejść do tematu racjonalnie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wendy79 17:21, 13 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Anda napisał(a)
Aga, a zamawianie dalii za granicą wchodzi w grę?


Zapewne jest potrzebne konto walutowe? Nie mam, no i nawet nie znam się czy potrzeba. Będę łowić lokalnie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 17:31, 13 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)
O jej ile nasion ja mam sporo z UB roku ale też kupię.Sialas kiedyś cebulę ja nie a pomoc w styczniu się sieje i dowiedziałam się że z nasionami cebuli krucho bo mało odmian w sprzedaży


Właśnie w tym roku zamówiłam nasiona cebuli, ale nigdy wcześniej jej nie siałam. Mówisz, że w styczniu? Nie wiem, dla mnie to jednak trochę za wcześnie. W książkach piszą o wysiewie marcowym, ewentualnie koniec lutego, jeśli pogoda pozwala.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mira 23:54, 13 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Te angielskie sieją w styczniu. Ja bym siała , kilka osób pisze że skały i urosły małe - sprawa czasu i odmiany też. Siać chyba nie będę bo ja siewy zaczynam oo 10 lutego. A! Siew w domu ? Chyba tak ponoć jak pory
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies