Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

mira 22:50, 20 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wendy79 napisał(a)
Oczar Diane czy Fernzauber? Nadchodzi Dzień Kobiet i sobie zażyczyłam oczara...


Hehe ...dobrze że przypominasz życzenia trzeba mieć

jeszcze nic nie siałam może czas najwyższy, pokaż swoje wysiewy
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Wendy79 22:52, 20 lut 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Monia81 napisał(a)


Aga dziękuję... jeszcze zastanawiam się czy Elegantissima czy sibirica variegata... a odnośnie oczara mi się marzy Diane


Który ma bardziej czerwone gałęzie w zimie? Czy nie czasami Sibirica? W każdym bądź razie brałabym tego, który lepiej się czerwieni...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:55, 20 lut 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ja mam Diane od jesieni i już pięknie ogniście kwitnie.
Cudne ciemierniki! No cudne!
Podziwiam dyscyplinę w wysiewach


Diane już zamówiony z tego co wiem

Dyscyplina i zorganizowanie (ponoć to moje najlepsze cechy, jako pracownika). Wszystkie koleżanki w pracy odkładają mi pojemniki na przyszłe pomidory
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:59, 20 lut 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)


Hehe ...dobrze że przypominasz życzenia trzeba mieć

jeszcze nic nie siałam może czas najwyższy, pokaż swoje wysiewy


Biorę przykład od koleżanek z Ogrodowiska Jeszcze sobie zamówiłam mączkę bazaltową, więcej ziarna dla dzikich skrzydlatych i wrzuciłam trochę krzewów owocowych do koszyka.

Wysiewów to dopiero początek, ale już zacieram rączki, bo niezłe cuda udało mi się upolować na wymianie od Kasi B.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:24, 28 lut 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Prezent na Dzień Kobiet przybył przed czasem Nie będę jednak narzekać




Zima próbuje o sobie przypomnieć. Śnieg, deszcz i słońce, ale z zimnem na zmianę. Działania na zewnątrz powstrzymane, z przyjemnością patrzę na siewki papryki w domu.






____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
antracyt 09:20, 29 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11523
Wendy79 napisał(a)
Prezent na Dzień Kobiet przybył przed czasem Nie będę jednak narzekać






Prezent idealny
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wendy79 20:19, 02 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Przemiłe to było powitanie marca. Spokojne i wydajne.
Okazało się, że pszczoły się pobudziły i oblegały ciemierniki. W związku z tym, że zaczęła również kwitnąć miodunka, to następny paśnik jest już dostępny.
Postanowiłam wysiać bób i groszek, więc musiałam wyczyścić skrzynie. Tyle dobra korzeniowego nazbierałam. Część pietruszki została w glebie, w skrzyniach, w których na razie nie będę siać, wyczyszczona z suchych liści , będzie super na natkę.
W foliaku pojawił się nasz kompost, super nierozłożony , ale cieszę się, że jest. Oby pomidory i papryki czuły podobnie.
Było również czyszczenie brzozowej i plewienie młodej-białej. Ależ było przyjemnie pogrzebać w ziemi





____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AnnaCh 20:24, 02 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Już bób i groszek? Matko, ja to jednak nawet nie w lesie, a w czarnej ... jestem
Super Aga rozumiem tą rozkosz z grzebania w ziemi, sama na to czekam i nawet M mówiłam, że uwielbiam ten wiosenny zapach ziemi
____________________
Ania - Malutki pod lasem
antracyt 20:33, 02 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11523
Wendy79 napisał(a)



Też mam już przygotowane skrzynię pod groszek, może w weekend nie zapomnę się za to zabrać
Ale masz dorodne korzeniowe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wendy79 21:11, 02 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AnnaCh napisał(a)
Już bób i groszek? Matko, ja to jednak nawet nie w lesie, a w czarnej ... jestem
Super Aga rozumiem tą rozkosz z grzebania w ziemi, sama na to czekam i nawet M mówiłam, że uwielbiam ten wiosenny zapach ziemi


W tych skrzyniach wyjątkowo fajnie mi się grzebało. Powolutku widać różnicę w glebie, kiedyś dojdę do stanu zadowolenia
E tam, że w czarnej... Zdążysz ze wszystkim, w swoim tempie. Wiesz mój tato bób już 10 lutego wysiał, więc ja czułam to co Ty Ale ja sobie w tym roku powoli robię, bez spiny. Ogrodniczy zen.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies