Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 22:25, 31 maj 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
Irysami i ja się cieszę u Ciebie, zwłaszcza po tym jak w Wojsławicach zobaczyłam zaczątek kolekcji irysów bródkowych w ogrodzie milenijnym. Jak one pachną!



Widziałam na zdjęciach i już się cieszę na możliwość obejrzenia ich na żywo. Powiększyłam w tym tygodniu swoją kolekcję o siedem nowych odmian. Czekają w donicach,aż kręgosłup wydobrzeje i będę mogła dalej działać.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 22:30, 31 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Agnieszka, jak pieknie w Twoim ogrodzie! Te orliki, pokochałam jew zeszłym roku

Warzywa u mnie też ciężko mają, mszyca, mszyca i jeszcze raz mszyca... Zacznę pryskać, bo nie wiem już co robić...

Irysy kocham, mam ich coraz więcej, nowe kolory i odmiany
____________________
Wendy79 22:39, 31 maj 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Agnieszka, jak pieknie w Twoim ogrodzie! Te orliki, pokochałam jew zeszłym roku

Warzywa u mnie też ciężko mają, mszyca, mszyca i jeszcze raz mszyca... Zacznę pryskać, bo nie wiem już co robić...

Irysy kocham, mam ich coraz więcej, nowe kolory i odmiany


Gdzie mogę, zgniatam mszyce palcami. Zastosuję jakieś naturalne metody, coś czytałam o 1-2 dniowej rozcieńczonej gnojówce z pokrzyw i o jakiejś metodzie z maślanką. Może zainwestuję też w żółte wstążki, bo słyszałam, że przyciągają biedronki.
Coś mi zżera kapustne.Piwne pułapki wyłapały tylko jednego małego naguska i już nie wiem co to może być. Podejrzewałam też ptaki,ale sama nie wiem.
Ogórki mi nie wzeszły. Zimne noce jednak.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 11:51, 01 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Gdzie mogę, zgniatam mszyce palcami. Zastosuję jakieś naturalne metody, coś czytałam o 1-2 dniowej rozcieńczonej gnojówce z pokrzyw i o jakiejś metodzie z maślanką. Może zainwestuję też w żółte wstążki, bo słyszałam, że przyciągają biedronki.
Coś mi zżera kapustne.Piwne pułapki wyłapały tylko jednego małego naguska i już nie wiem co to może być. Podejrzewałam też ptaki,ale sama nie wiem.
Ogórki mi nie wzeszły. Zimne noce jednak.

Widzisz, koszmarny sezon warzywny się zapowiada Czytałam o tej maślance na mszyce, chyba spróbuję...
Ogórki masakra, pojedyncze wzeszły, bardzo późno, kupię chyba gotowe sadzonki rodzicom.
____________________
Anda 12:04, 01 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Również uwielbiam maj w ogrodzie
Tyle pięknych zdjęć, cudne widoki.

Irysy bródkowe również podbiły moje serce. Posadziłam wiosną pięć odmian, ale niestety nie zakwitły, jedynie liście wypuściły.

U mnie ciepło i susza okropna. Pewnie niedługo będzie zakaz podlewania.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 12:07, 01 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
U nas cały czas pada, co drugi dzień w zasadzie.
____________________
polinka 13:07, 01 cze 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cudowne widzieć jak pięknie Wasz ogród dorośleje

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wendy79 09:32, 02 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)

Widzisz, koszmarny sezon warzywny się zapowiada Czytałam o tej maślance na mszyce, chyba spróbuję...
Ogórki masakra, pojedyncze wzeszły, bardzo późno, kupię chyba gotowe sadzonki rodzicom.


Ja na całe szczęście wysiałam, wyjątkowo, kilka sztuk w domu, więc coś tam będzie do chrupania. Czy na przetwory starczy? Sama nie wiem, czas pokaże.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:35, 02 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Anda napisał(a)
Również uwielbiam maj w ogrodzie
Tyle pięknych zdjęć, cudne widoki.

Irysy bródkowe również podbiły moje serce. Posadziłam wiosną pięć odmian, ale niestety nie zakwitły, jedynie liście wypuściły.

U mnie ciepło i susza okropna. Pewnie niedługo będzie zakaz podlewania.


Na pewno doczekasz się kwitnienia za rok. Ja mam taką jedną odmianę, którą sadziłam z kapersa i była totalnie zasuszona i zaniedbana. Czekam na nią już trzeci rok, ale widzę, że jest coraz silniejsza.
U nas na szczęście czasami trochę popada, niestety ciągle wieje i to wysusza ziemię.
Rok jest nieprzewidywalny.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:37, 02 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
polinka napisał(a)
Cudowne widzieć jak pięknie Wasz ogród dorośleje



Dziękuję Poli. Wiesz, my ciągle w poszukiwaniu czegoś nowego , a tym czasem wszystko wokół stara się nas cieszyć.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies