Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 10:00, 06 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
anna_t napisał(a)
dziękuję
Ogórki miało być w poprzednim poście


Moje dynie "właziły" sobie na ogrodzenie i hop siup do sąsiada, to ogórki pewnie też byłyby chętne. Najwyżej można byłoby je zachęcić i pomóc, jakby miały opory
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 20:56, 14 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Agnieszka, jaką masz wysokość skrzyń na warzywniki? Jakie mają wymiary? Rozumiem, że sami je robiliście, drewno z tartaku czy z marketu budowlano-ogrodniczego? Nie masz chyba na dnie agrowlokniny? Dajesz na spód nierozłożony kompost czy tylko kompost z obornikiem i ziemią? Sorki za tyle pytań ale w tym roku planuję podobny warzywnik jak Twój a wiedzy mało na ten temat.
Aha, deski czymś malujesz? Są oheblowane?
____________________
Wendy79 23:15, 14 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ewo, deski szalunkowe z marketu budowlanego. Wysokość skrzyń to 12 cm (byłam przed chwilą sprawdzić, bo te na truskawki stoją właśnie przyszykowane przed domem ). Mi to wystarcza, dlatego, że pełnią one u mnie przede wszystkim rolę porządkującą przestrzeń. Szerokość około 1,2, długość różna (2,0-2,4), dostosowywałam do istniejącego już ogrodu warzywnego. Te na truskawki będą dłuższe. Na dnie nie ma agrowłókniny (hmm, po co ona ma tam być?). Przy wyższych skrzyniach można byłoby się pokusić o siatkę przeciwko gryzoniom. Ja miałam swoją ziemię, na górę kompost. Moje nie są impregnowane, od środka zabezpieczone są folią kubełkową do fundamentów. Zostały przez M.oheblowane.
Ja teraz drugi sezon będę uprawiać warzywnik bez kopania i taki system mi się sprawdza.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 11:23, 15 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)
Ewo, deski szalunkowe z marketu budowlanego. Wysokość skrzyń to 12 cm (byłam przed chwilą sprawdzić, bo te na truskawki stoją właśnie przyszykowane przed domem ). Mi to wystarcza, dlatego, że pełnią one u mnie przede wszystkim rolę porządkującą przestrzeń. Szerokość około 1,2, długość różna (2,0-2,4), dostosowywałam do istniejącego już ogrodu warzywnego. Te na truskawki będą dłuższe. Na dnie nie ma agrowłókniny (hmm, po co ona ma tam być?). Przy wyższych skrzyniach można byłoby się pokusić o siatkę przeciwko gryzoniom. Ja miałam swoją ziemię, na górę kompost. Moje nie są impregnowane, od środka zabezpieczone są folią kubełkową do fundamentów. Zostały przez M.oheblowane.
Ja teraz drugi sezon będę uprawiać warzywnik bez kopania i taki system mi się sprawdza.

Kochana, z nieba mi spadłaś, sprawdziłam ceny i to grosze wyjdą jak kupię te deski szalunkowe nawet jak wysokość na dwie deski Sama sobie je wygładzę, mam tarczę do szlifowania a czasu mnóstwo
Najgorsze to to jak te deski kupić, do marketu nie pojadę, może uda się z transportem zamówić.
Zastanawiam się nad ścieżkami, może kupię po prostu najtańsze płyty betonowe z marketu i one będą ścieżkami albo stare cegły poszukam gdzieś.
Dzięki!!!
____________________
Gardener27 19:51, 22 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Widzę że bób już posadzony W tym roku kupiłem dwie odmiany, wczesna i późną ... liczę na przedłużone zbiory.

Prezent z dnia kobiet rewelacyjny a jak obficie kwitnie. Moje oczary mają raptem parę kwiatów ale i tak cieszy.

Jak zdrówko ?

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
eVka 19:35, 26 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Agnieszka, masz jakieś sprawdzone sklepy z nasionami warzyw? Najlepiej taki co sprzedaje też na Allegro?
____________________
Zagajanka 13:43, 30 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Jakie odmiany pomidorków w tym roku sadzisz?
Nowe róze jakieś będą?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 08:27, 01 maj 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zagajanka napisał(a)
Jakie odmiany pomidorków w tym roku sadzisz?
Nowe róze jakieś będą?


Janeczko, wywołujesz do tablicy?


No cóż, odmian, jak co roku dużo (26), wciąż eksperymentuję

Te, które pozostały u mnie z tamtego roku (zbierałam nasiona z tych, które nam odpowiadały smakowo i nie zawiodły pod względem owocowania):
-Malachitowa Szkatułka
-Aussi
-Black from Tula
-Gordost Sibiri
-jakiś żółty befsztyk z samosiewu, nie wiem jaka odmiana
-Amishe Paste (przetwory)

Nowe (wiele z nich z polecenia instagramowego):
-Carbon
-Ananas Noir
-Zabava (przetwory)
-Zapotec
-Snow White
-Amana Orange
-Truskawkowy
-Lima (przetwory)
-Cio-cio-san
-Green Sausage
-Katia
-Czarny Książę (od Kasi B)
-Tigerella (od Kasi B)
-Beam's Yellow Pear
-Principe Borghese (przetwory)
-Scatalone (przetwory)
-Arkashin
-Chocolate Stripes (od Kasi B)
-Soldacki

Do tego zamówiłam sześć pomidorów szczepionych od Kasi Bellingham i jestem ich bardzo ciekawa.
Zdaje się, że będę też zbierała w tym roku więcej stonki, bo oprócz tradycyjnie wielu u mnie krzaczków bakłażanów, posadziłam w tym roku pierwsze ziemniaki

Róż już nie sadzę, nie mam gdzie, a i nie bardzo chcą ze mną współpracować, albo też ja nie mam aż tyle czasu, ile one potrzebują. Być może, idąc Twoim tropem, coś wymienię i może będzie do tego okazja, bo mam nadzieję pojechać z koleżankami z pracy na Weekend Różany.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 21:52, 04 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Agnieszka, przejadacie tyle pomidorów? O mamuniu!
____________________
Wendy79 23:31, 05 maj 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Agnieszka, przejadacie tyle pomidorów? O mamuniu!


Lubimy Robimy przetwory.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies