Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

mira 18:52, 03 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Czytam sobie z radością. Działaj i pisz. Ciekawa jestem tych upolowanych nasion. Ja niestety nie brała udziału mimo że się przygotowałam. No tak wyszło. Jak dobrze mieć na wtyki hehe trzymam kciuki za wysiewy.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Wendy79 19:02, 03 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)
Czytam sobie z radością. Działaj i pisz. Ciekawa jestem tych upolowanych nasion. Ja niestety nie brała udziału mimo że się przygotowałam. No tak wyszło. Jak dobrze mieć na wtyki hehe trzymam kciuki za wysiewy.


Miro, między innymi diaremę... I tak przy okazji, że mi swoim wpisem przypomniałaś, zajrzałam do artykułu Danusi o niej i widzę, że muszę ją już siać, bo bardzo długo wschodzi. Dobrze,że wiem, że potrzebuje światła do wschodów.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
polinka 19:29, 03 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wendy79 napisał(a)


U mnie gorczyca ciągle rośnie, bo zimy nie było i nie miało co jej rozłożyć. Mam trochę z tym problem w tym roku, bo ja nie przekopuję już ziemi. Muszę ścinać. Przy przekopywaniu nie byłoby z tym problemu i ja bym nie wyciągała tej gorczycy, tylko bym z nią przekopała, żeby się rozłożyła w ziemi.
Sieję poplony nie tylko dla poprawienia i użyźnienia gleby, ale również po to, żeby nie stała ona "łysa", dlatego zostawiam na zimę.


Ojjjj, coś czuję, że czeka mnie poważna nauka związana z warzywnikiem...ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo Dzięki!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
anna_t 19:34, 03 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Agnieszka A można po prostu groszek posiac koło ogrodzenia z siatki? O ogródkach też tak myślałam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Wendy79 19:56, 03 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
anna_t napisał(a)
Agnieszka A można po prostu groszek posiac koło ogrodzenia z siatki? O ogródkach też tak myślałam


Można, pewnie. On się złapie wszystkiego
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 20:45, 03 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
anna_t napisał(a)
Hej Aga
Głupie pytanie zadam jako początkująca...na czym prowadzi się groszek?


Świetnie się sprawdzają łodygi miskantów. Tych najwyższych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 10:04, 05 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Świetnie się sprawdzają łodygi miskantów. Tych najwyższych.


Gruszko, jakieś zdjęcie pokazowe? proszę.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anna_t 14:01, 05 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Wendy79 napisał(a)


Można, pewnie. On się złapie wszystkiego
dziękuję
Ogórki miało być w poprzednim poście
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gruszka_na_w... 20:35, 05 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pszczelarnia napisał(a)


Gruszko, jakieś zdjęcie pokazowe? proszę.




zdjęcie poglądowe jest na tej stronie
Kiedy groszek wykiełkuje, to przy siewkach wtykam dość gęsto te najgrubsze miskantowe badylki. Groszek dobrze się po nich wspina, wiec nie mam potrzeby wymyślać innych rozwiązań.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 09:58, 06 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


zdjęcie poglądowe jest na tej stronie
Kiedy groszek wykiełkuje, to przy siewkach wtykam dość gęsto te najgrubsze miskantowe badylki. Groszek dobrze się po nich wspina, wiec nie mam potrzeby wymyślać innych rozwiązań.


Super pomysł!
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies