Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

jolanka 08:19, 19 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
A Twój wilczomlecz z czym rośnie? Z tawułką? Już obejrzałam co mogłam i muszę go dobrze umieścić. Z tą amarantową firletką jednak nie teges mi Podoba mi się z niebieskim
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kawa 08:40, 19 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Pięknie
chciałabym tak umieć łączyć rośliny ..
Haniu a szafirki najlepiej jesienią "dzielić"?

cudnie mas
lovam twój ogród (powtarzam się)

spokoju Ci zyczę i odpoczynku
cmok
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
mikina34 09:11, 19 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Haniu, zajrzyj proszę do mnie i doradź w sprawie jabłonek
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Makusia 11:22, 19 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
HAniu patronko spraw beznadziejnych

Pytanko mam następujące: koperek. Wysiewa mi się już drugi rok. Co gorsze, wrzuciłam kwiatostany na kompost, więc macki kopru sięgają obecnie rabat nie ograniczając swojej ekspansji li tylko do skrzyń i najbliższego otoczenia
Ale! Nie w tym już nawet problem- tylko w tych skrzyniach, to się nieco obawiam, że mi planowane wysiewy zagłuszy- myślisz, że pietrucha i marchewka się przebije? Bo kopru mam multum- wschodzi jak zboże normalnie.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
tulucy 11:45, 19 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja nie Hania, ale powiem, co robiłam, jak podrósł do 10 cm, to zrywałam z korzeniami, korzonki potem out, resztę płukałam, siekałam i mroziłam. Mam zapas wysiewa mi się wszędzie, a mi szkoda wyrzucić
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 14:08, 19 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Makusia napisał(a)
HAniu patronko spraw beznadziejnych

Pytanko mam następujące: koperek. Wysiewa mi się już drugi rok. Co gorsze, wrzuciłam kwiatostany na kompost, więc macki kopru sięgają obecnie rabat nie ograniczając swojej ekspansji li tylko do skrzyń i najbliższego otoczenia
Ale! Nie w tym już nawet problem- tylko w tych skrzyniach, to się nieco obawiam, że mi planowane wysiewy zagłuszy- myślisz, że pietrucha i marchewka się przebije? Bo kopru mam multum- wschodzi jak zboże normalnie.


tak mialam z rukola, rozsiewa sie wszedzie jak mlecze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 18:51, 19 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Makusia napisał(a)
HAniu patronko spraw beznadziejnych

Pytanko mam następujące: koperek. Wysiewa mi się już drugi rok. Co gorsze, wrzuciłam kwiatostany na kompost, więc macki kopru sięgają obecnie rabat nie ograniczając swojej ekspansji li tylko do skrzyń i najbliższego otoczenia
Ale! Nie w tym już nawet problem- tylko w tych skrzyniach, to się nieco obawiam, że mi planowane wysiewy zagłuszy- myślisz, że pietrucha i marchewka się przebije? Bo kopru mam multum- wschodzi jak zboże normalnie.


Po cichu bardzo Ci zazdroszczę tych wschodów kopru. U mnie rośnie niechętnie. Lucy podsunęła dobrą myśl. On ma cieniutki korzonek, zwłaszcza w młodzieńczym wieku.
A przypadkowo wysiany na rabatach bylinowych koper, można udanie skomponować z innymi bylinami i trawami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:52, 19 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR, rukolę wysiałam w tym roku pierwszy raz. Z powodu braku opadów jakoś mizernie wschodzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:57, 19 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
makadamia napisał(a)
O jak fajnie, że się na inspiracje kolorystyczne załapałam!
Zarówno Twoja żółta, jak i Kwartecikowa czerwono-niebieska są obłędne i będę je obłędnie wszystkim polecać, bo to zestawienie jeszcze mało popularne


Kilka lat temu zasugerowałam się panującą na Ogrodowisku awersją do żółtego. Wcześniej rosły te żółtki swobodnie i nie wzbudzały u mnie żadnych negatywnych emocji. Zaczęłam kombinować jak je zredukować, ale zaniechałam tego, bo pojawiła się Toszka z tak cudownymi inspiracjami żółtych nasadzeń, że grzechem byłoby nie skorzystać. Czasem warto odłączyć się od stada.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:35, 19 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
jolanka napisał(a)
A Twój wilczomlecz z czym rośnie? Z tawułką? Już obejrzałam co mogłam i muszę go dobrze umieścić. Z tą amarantową firletką jednak nie teges mi Podoba mi się z niebieskim


On ma taki sinawoniebieski odcień, kiedy nie ma kwiatów (podczas kwitnienia ciut zielenieje)- nie dziwie się, że Ci z niebieskim pasuje.
A z firletką są w tej samej gamie kolorystycznej (liście).

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies