Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

galgAsia 21:06, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Miro - mocznik można stosować kilka razy, dopóki nie złapie mróz. W ub. roku polałam chyba 3 razy, i kilka razy przerzuciłam. Toszka kiedyś podrzuciła ten pomysł.
Haniu - dlatego używam kompostownika z deszczułek, które są absolutnie mobilne. Stawiam na zimę, usuwam wiosną.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mira 21:09, 16 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
galgAsia napisał(a)
Miro - mocznik można stosować kilka razy, dopóki nie złapie mróz. W ub. roku polałam chyba 3 razy, i kilka razy przerzuciłam. Toszka kiedyś podrzuciła ten pomysł.
Haniu - dlatego używam kompostownika z deszczułek, które są absolutnie mobilne. Stawiam na zimę, usuwam wiosną.


dzięki, muszę spróbować

Gruszeczko litości dla róż
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:16, 16 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
U mnie tez jest z drewnianych elementów, ale skoro zlewa się te liście mocznikiem, to na trawniku postawić nie mogę. Mocznik spaliłby trawę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:18, 16 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
mira napisał(a)


dzięki, muszę spróbować

Gruszeczko litości dla róż


Po tych wichurach marketowa pergola przy wejściu do warzywnika z lekka się przechyliła. A rosną przy niej 4 pnące, których najbardziej nie lubię ciąć.Topór wisi, ale jeszcze nie opadł.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 21:53, 16 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dla GalgAsi ku pokrzepieniu zbolałego ciała i ducha. Będzie dobrze!








Niesamowity, nierealny obrazek pełen ekspresji w każdej roślinie i ta moc kolorów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ania111 22:41, 16 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Od kiedy mam odkurzacz ogrodowy, to mogę je od razu rozdrabniać i wykorzystywać na rabatach.Bardzo szybko się rozkładają.



Hania .
Odkurzacz rozdrabnia liście?
Jak się sprawuje ?
Napisz jaką ma moc i coś więcej .
Polecasz jakiś konkretny model i moc ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Dorii 22:45, 16 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Ale ty masz pięknie.
To zdjęcie wyjątkowo mnie urzekło.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ania111 22:48, 16 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Dorii napisał(a)


Ale ty masz pięknie.
To zdjęcie wyjątkowo mnie urzekło.


Tak cudownie
Jak z amerykańskiego filmu
____________________
Ania Spelnione marzenie
kasia1 07:46, 17 paź 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, przeczytałam, że klon Ginnala daje odrosty korzeniowe. Jak to wygląda, czy tak jak u sumaka?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gosiek33 08:33, 17 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W odkurzaczowym temacie - mój nie rozdrabnia tylko się zapycha. Zdmuchuję liście na kupki i zbieram kosiarką. Tak samo rozdrobnione są i lądują w kompostowniku albo pod krzakami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies