Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

kwartet 22:39, 08 mar 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Haniu jestem na bieżąco choć cicho siedzę. Rozkładasz mnie na łopatki logistyką działań.Ja zawsze obiecuję sobie że w tym roku to już na pewno będę konsekwentnie robić rabatę za rabatą i co no znowu to samo,. Skaczę z rabatki na rabatkę a w okół siwy dym.M mnie uspokaja że się przejaśnia.
Z warzywnikiem idę w podobnym kierunku. Przez zimę naoglądałam się Charlesa Dowdinga przekonał mnie do no dig no kocham faceta.
Pszczelarnia 13:28, 09 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Superfosfat do bukszpanów - coś więcej na ten temat, poproszę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mirkaka 16:05, 09 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Podziwiam ogromny warzywniak, zazdroszczę zdrowia i siły na pracę w nim
Pomieszałam u siebie dwa opryski, promanal i miedzian, nie wiesz czy robota była na marne czy może lenistwo się opłaciło?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Pszczelarnia 16:09, 09 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mirko, miedzian ma wniknąć do środka również (miedź jako odkarzacz w sokach) a promanal oleisty to blokuje, tak myślę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosiek33 17:53, 09 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mój warzywniczy guru
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:05, 09 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wendy79 napisał(a)
Piękne działania w warzywnym. U mnie groszek i bób od tygodnia w ziemi, dla korzeniowych zdaje się będzie dobry czas po 11 marca, to posieję, jak dopisze pogoda w czasie wolnym. U mnie bez kopania będzie teraz drugi sezon


Wcześniej nie mogłam eksperymentować z niekopaniem, bo gleba była za ciężka. Musiałam popracować nad jej rozluźnieniem w głębszych warstwach. Z kalendarza biodynamicznego bardzo szybko zrezygnowałam. Podawane tam terminy rozmijały się z pogodą i moim wolnym czasem. Plony są i to mi wystarczy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:11, 09 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
kwartet napisał(a)
Haniu jestem na bieżąco choć cicho siedzę. Rozkładasz mnie na łopatki logistyką działań.Ja zawsze obiecuję sobie że w tym roku to już na pewno będę konsekwentnie robić rabatę za rabatą i co no znowu to samo,. Skaczę z rabatki na rabatkę a w okół siwy dym.M mnie uspokaja że się przejaśnia.
Z warzywnikiem idę w podobnym kierunku. Przez zimę naoglądałam się Charlesa Dowdinga przekonał mnie do no dig no kocham faceta.


Lubię nowinki agrotechniczne, które minimalizują nakłady pracy.
Logiczny umysł utrzymuje przy życiu moje rozedrgane ciało. Gdyby nie to, ciort wie, co by było.
Najbardziej na świecie nie lubię presji. Jakiejkolwiek.
Czasem ona nadchodzi z zewnątrz, ale na to nie mam wpływu.
Sama jej sobie nie będę produkować. Na to wpływ mam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:15, 09 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
Superfosfat do bukszpanów - coś więcej na ten temat, poproszę.



Zabidzone po zimie bukszpany można dopieścić siarczanem potasu. Wole jednak wybrać superfosfat, bo oprócz zbawiennych właściwości dokarmienia liści wpływa też na rozwój drobnych korzonków. Im więcej ich jest, tym roślinka lepiej będzie mogła zadbać o siebie. Stosuję trzeci sezon i odpukać, bukszpany są zdrowe i ładnie przyrastają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:19, 09 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mirkaka napisał(a)
Podziwiam ogromny warzywniak, zazdroszczę zdrowia i siły na pracę w nim
Pomieszałam u siebie dwa opryski, promanal i miedzian, nie wiesz czy robota była na marne czy może lenistwo się opłaciło?


Kolejne opryski trzeba robić w czasowych odstępach. Niestety, to nie działa tak jak szampony 3 w 1. Pszczółka ma rację.
Miedzian działa już w temperaturze ok. 5 stopni. To z niego robi się pierwszy oprysk. Promanal działa od 8 do 12 stopni. W wyższych temperaturach owady i larwy się wybudzają i jest za późno. Trzeba je okleić w fazie uśpienia.

Unikam już pracy ponad siły. To zawsze się źle kończy. Nauczyłam się dawkowania. Nie przyszło mi to łatwo. Przerwy w pracy to dobre rozwiązanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:23, 09 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
Mój warzywniczy guru


Posiadanie ROD-owskiej działki (z sąsiadami służącymi pomocą) plus tato-działkowiec, to możliwość czerpania z bezcennej wiedzy i doświadczeń innych. Szkoda by było z niej nie skorzystać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies