Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Milka 07:18, 09 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Na przekór posępnym wiadomościom. Natura próbuje zrekompensować cywilizacyjne spustoszenia.
Magnolkowa sesja; ciekawe, czy uda mi się zrobić z niej drzewko?









Śliwa jadalna pozazdrościła kwiecia ozdobnym krewnym.




*************
*************
Jaka to magnolia? Wygląda na Wildcat, jeśli ona, trudno drzewko zrobić, jeśli gwiaździsta, musisz co rok dolne piętra usuwać, wszystko to zaraz po skończonym kwitnieniu. Najlepiej zbędne gałązki oderwij z piętką, w ukorzeniecz i do donicy, blisko brzegu i może tym sposobem pozyskasz kolejne sztuki.
Politycznie się nie wypowiada, bo mnie krew zalewa, na to co jest, te tarcze, kto widział i dostał 1??
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
TAR 09:10, 09 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Pierwiosnkow sobie dokupie, brakuje mi troche wczesnych wiosennych kwiatow
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Pszczelarnia 09:38, 09 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Byłam poogladałam szafirki, co roku u Ciebie gwiazdorzą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kawa 09:48, 09 kwi 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu uwielbiam Twoją wiosnę
ta magnolka sliczna, kusi mnie coraz bardziej
a szafirki cudne
kilku kępom przycięlam listki tak jak ty i te zdecydowanie ładniej wyglądają
na przyszły rok wszystkim ciachnę
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
deszczowymaj 15:50, 09 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Cudne foty ,piękna wiosna i to morze szafirków też je uwielbiam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gruszka_na_w... 21:28, 09 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Milka napisał(a)
Jaka to magnolia? Wygląda na Wildcat, jeśli ona, trudno drzewko zrobić, jeśli gwiaździsta, musisz co rok dolne piętra usuwać, wszystko to zaraz po skończonym kwitnieniu. Najlepiej zbędne gałązki oderwij z piętką, w ukorzeniecz i do donicy, blisko brzegu i może tym sposobem pozyskasz kolejne sztuki.


Nie mam pojęcia, co to za magnolia. Obstawiałabym raczej gwiaździstą.
Pachnie oszałamiająco. Już ja podkrzesywałam od dołu. W tym roku ciachnę kolejne najniższe pięterko.
Za kilka lat ładnie będzie domykała widok.





Nie przepadam za politykowaniem. Nie znoszę jedynie sytuacji, kiedy polityka mąci mi w osobistym życiu, w wyborach etycznych i w życiu zawodowym.
W trudnych czasach od polityków wsparcia się nie otrzyma, przynajmniej u nas. Zwykle sprawdza się zasada: umiesz liczyć;licz na siebie. Rozszerzam to na przyjaciół i bliskich. Całego świata nie naprawimy, ale możemy się wspierać w niewielkich grupach. To zawsze były najskuteczniejsze działania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 21:32, 09 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Mnie tez sie wydaje ze to Wildcat, Iza Ursa pokazywala swoja to prawie identyko. Kwiaty jakby wieksze i pełniejsze od Stellaty.

co do politykow mam o nich jak najgorze zdanie a zasada licz na siebie i wspieraj sie z bliskimi osobami, przyjaciolmi dziala u mnie od zawsze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 21:34, 09 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
Byłam poogladałam szafirki, co roku u Ciebie gwiazdorzą.


Bo one takie są wdzięczne. Łanów przebiśniegów, śnieżyc, krokusów, czy tulipanów nie mam na stanie. To przynajmniej one mogą świecić z daleka. W moim ulubionym kolorze.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:46, 09 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
deszczowymaj napisał(a)
Cudne foty ,piękna wiosna i to morze szafirków też je uwielbiam


Urocze są. Mają same zalety. Z każdą rośliną współpracują.



A wiosna z każdym dniem rozsiada się w ogrodzie coraz pewniej.
Wczoraj oglądałam wiosenne widoki u Galgasi, zastanawiałam się, czy u mnie też znajdę podobne?
I proszę! Jak króliki z kapelusza:
Palibiny



brzozowe bazie i pierwsze listki



obiela (za radą Gosi podwiązałam ją do palika, żeby była bardziej wyeksponowana)



Jabłonka Ola



klon ściętolistny

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:59, 09 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
Pierwiosnkow sobie dokupie, brakuje mi troche wczesnych wiosennych kwiatow


Zaczynałam sadzenie od tych najzwyklejszych pierwiosnków. Kępki z roku na rok się powiększają. Można odrywać kawałeczki i umieszczać w nowych miejscach.





Po kwitnieniu siedzą sobie dyskretnie pod kuklikiem, hortensją i begonią.

Czy u Was w tym sezonie tulipany też są niższe niż zwykle?
Jakieś takie mam wrażenie.

Te już kwitną. Szkoda, że nie sa długowieczne. W miejscach, gdzie rosną od trzech lat , praktycznie zanikły. Na rabacie przytarasowej, po dwóch latach są wyraźnie mniejsze.



A tych rano jeszcze nie było. Zaskoczyły mnie podczas popołudniowego koszenia trawy.



Wiąz jeszcze śpi, ale budzą się powolutku miskanty.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies