Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:44, 11 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
kalina Mariesi



klon Pensylwański

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:20, 14 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Wczoraj w ogrodzie do południa leżał śnieg. Po południu wyszło słonko i udało się dokończyć porządki.Jedno miejsce zostawiłam w spokoju. Pod tą kupką liści śpi sobie jeżyk.


Okancikowałam żywopłot w sadzie, wypieliłam. Graby już wypuszczaja nowe pączki. Buki jeszcze w zeszłorocznym ulistnieniu. Lada moment zaczną zrzucać te listki.





I dowód na to, dlaczego trzeba ciąć nisko świeżo posadzony żywopłot. Wypuszcza wtedy gałązki od samego dołu. Nie ma łysej stópki. Liści nie wybieram. Lekko mieszam je podczas wiosennych porządków z ziemią.Same się rozłożą.



Na liście prac został tylko warzywnik. W domu dobrze rośnie jarmuż, por i pomidory. W kolejce do wysiewu na zewnątrz jest marchew, pietruszka korzeniowa, buraki. W przyszłym tygodniu, jeśli pogoda się ustabilizuje kupię flance selerów.
Można już zrywać szczypiorek, a lada moment będą listki na kojącą nerwy herbatkę z melisy.




Obudził się pierwszy kuklik. Z przerażenia na widok aury, cały się pokurczył.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 15:23, 14 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10250
To ci jeżyk ja też mam u siebie takiego śpiocha Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:27, 14 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Aura sobie, a roślinki chcą już rozpoczynać sezon.
dereń Sibirica



świdośliwa Lamarca



Na garażowej czeka mnie chyba wymiana żywotnikowych kulek na cisowe. Te pierwsze mają tam za mało słońca.



śliwa wiśniowa



Palibiny z pączkami kwiatowymi



Zostawiłam na półksiężycowej 3 kosodrzewiny Pumilio. Tych podsuszonych boków chyba nie zregenerują. Będą zimozielonym spodkiem.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:27, 14 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Basieksp napisał(a)
To ci jeżyk ja też mam u siebie takiego śpiocha Pozdrawiam


Odpozdrawiam serdecznie. A z czego Twój ma kołderkę?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 15:28, 14 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
Super ta kupka lisci w ogrodzie Haniu postaw w poblizu miseczke z woda, po obudzeniu jeze zawsze szukaja wody.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 15:35, 14 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Kwitną turzyce Silver Sceptre. Lada moment trzeba im będzie wyciągać te kwitnące źdźbła. Ruszyły trzcinniki Overdam. Bardzo je lubię w tej wiosennej odsłonie.



Podrosły trzmieliny oskrzydlone i wreszcie można podziwiać owe skrzydełka, od których wzięły nazwę.



W tej ubogiej jeszcze gamie kolorów magnolka z daleka rzuca się w oczy.Sprytna jest. Wciąż nie otworzyła wszystkich pączków.





Cebulowym i pierwiosnkom opady śniegu i przymrozki niestraszne. Piwonie też dają radę.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:37, 14 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
TAR napisał(a)
Super ta kupka lisci w ogrodzie Haniu postaw w poblizu miseczke z woda, po obudzeniu jeze zawsze szukaja wody.


Miseczka stoi od czasu, kiedy kilka tygodni temu o tym wyczytałam w Twoim wątku.
Są dwie. Jedna w brzeziniaku, a druga koło kompostownika. Tam zbudowałam z deseczek solidniejszy domek. Nie zaglądałam do niego, wiec nie wiem, czy zamieszkały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 15:45, 14 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Miseczka stoi od czasu, kiedy kilka tygodni temu o tym wyczytałam w Twoim wątku.
Są dwie. Jedna w brzeziniaku, a druga koło kompostownika. Tam zbudowałam z deseczek solidniejszy domek. Nie zaglądałam do niego, wiec nie wiem, czy zamieszkały.


ale fajnie ja mam tez w domu taki preparat energetyczny w razie W. nie jest to kaszka, nie jest to mleko, cos mlekozastepczego. kiedys kupowałam dla fundacji jeży karton i kilka saszetek sobie zostawilam. mozna podawac kocietom, jezom, wiewiorkom.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 15:46, 14 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Powoli regeneruje się trawa. Wilgoć ma. Potrzeba jeszcze trochę wyższej temperatury.
A niebo wciąż zasnute granatowoszarymi chmurami.












Mam nadzieję, że w tym sezonie żywopłot sadzony najpóźniej (środkowa część rabaty) wyrówna wysokość z tym sadzonym dwa lata wcześniej

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies