Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

tulucy 23:42, 09 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12901
Od samego czytania człowiek czuje się zmęczony
U nas dziś do obiadu wiało niemożebnie. Wyszłam dopiero koło 18-tej i mało zrobiłam. Nastawiam się na jutro
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 06:19, 10 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Cieszę się razem z tobą po tak miło spędzonym dniu. Choć zrobiłam wczoraj tylko ułamek podobnej roboty ogrodowej to czułam się podobnie

Mam nadzieję, że już do siebie doszłaś
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:48, 11 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
tulucy napisał(a)
Od samego czytania człowiek czuje się zmęczony
U nas dziś do obiadu wiało niemożebnie. Wyszłam dopiero koło 18-tej i mało zrobiłam. Nastawiam się na jutro


Niby miało być słonecznie, ale weekend w przeważającej części był pochmurny. Kaptur na głowie był niezbędny. Powiewało momentami dość silnie.
W 99% uporządkowałam część ozdobną. Zostało przycięcie kosmatki w brzeziniaku i wypielenie tam mniszków. Wysiewów w warzywniku nie udało się dokończyć.

Ogarnięte.



Przymrozki w niewielkim stopniu polizały magnolię. Póki co. Bo znowu zapowiadają ochłodzenie.





Po kwitnieniu ponownie podkrzesam magnolię.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:55, 11 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Gosiek33 napisał(a)
Cieszę się razem z tobą po tak miło spędzonym dniu. Choć zrobiłam wczoraj tylko ułamek podobnej roboty ogrodowej to czułam się podobnie

Mam nadzieję, że już do siebie doszłaś


Regeneruję się dosyć szybko. Póki co. Wystarczy dobrze przespana noc.

Wizja odpoczywania w ogrodzie i cieszenia się tym, co rośnie, coraz bliżej.

Przymrozki nieco poturbowały listki szafirków na przedpłociu.



Fiołki są, ale też takie "niewyględne".



W kolejnych miejscach pojawiają się kępki zawilców gajowych.



Ruszyły tulipany i narcyzy.
Prymusi!






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 19:59, 11 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Ogarnięte.





No widać!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 20:17, 11 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Juzia napisał(a)


No widać!



Ufff! Dobrze, że widać. Mam nadzieję, że pod deszczu ruszy wreszcie trawa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MiluniaB 20:22, 11 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Właśnie znowu ochłodzenie. A ja dzisiaj posadziłam magnolię i się trochę obawiam podmarznięcia
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Gruszka_na_w... 20:32, 11 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
MiluniaB napisał(a)
Właśnie znowu ochłodzenie. A ja dzisiaj posadziłam magnolię i się trochę obawiam podmarznięcia


Jeśli ma już kwiaty, to przymrozek może je "liznąć". Profilaktycznie owiń włókniną. Jeśli są pączki, to nic jej nie będzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:34, 11 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18023
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Ten żywopłocik osłania studnię, prawda?
Chciałam w podobny sposób ukryć właz mojego zbiornika na deszczówkę ale o ile u Ciebie to rozwiązanie mi się podoba o tyle u mnie mi się nie podoba, nie widzę u siebie na rabacie takieo żywopłociku... Muszę wymyślić coś innego. Może połączę poduchy z cisa z tawułami?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:02, 11 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
mrokasia napisał(a)


Ten żywopłocik osłania studnię, prawda?
Chciałam w podobny sposób ukryć właz mojego zbiornika na deszczówkę ale o ile u Ciebie to rozwiązanie mi się podoba o tyle u mnie mi się nie podoba, nie widzę u siebie na rabacie takieo żywopłociku... Muszę wymyślić coś innego. Może połączę poduchy z cisa z tawułami?


Pokrywa studni jest spora. Ma ponad metr średnicy. Dlatego ten żywopłotek się sprawdza. Przy mniejszej średnicy wyglądałoby to inaczej.
Na początku miałam tam same byliny. W sezonie było OK, ale zimą widok z okna na ten betonowy krąg mnie denerwował.
Cisowe poduchy i trawy też będą pasować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies