Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

anbu 08:24, 16 maj 2022


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Haniu przechadzam się z Tobą po Twoim ogródku. Cudnie jak zwykle
____________________
Ania Ogród Ani :)
Martka 08:31, 16 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, „jaki piękny to czas, chce się żyć”! Plamki są, zieleni moc, perspektywy na dorodne owoce i warzywa są, słońce jest! Zachwycam się wszystkim!
Soczystym żywopłotem, bardzo elegancki!
Kwiatkami Ginnala, mój nie kwitnie, czy to Ginnala?…
Jarząby w całym asortymencie urocze!
Graby ach, kochamy je bez dwóch zdań. Robią robotę!
Kukliki bezodmianowe ... hm, dla mnie chyba naj?!
Tło dla poziomek niezawodnie obiecujące lub może obiecująco niezawodne?… = czosnki główkowate
Przemierzanie TAKIEJ ścieżki do TAKIEGO warzywnika musi być ekscytujące! Zachwyt, zachwyt, zachwyt.
Upajaj się, Haniu
Gruszka_na_w... 09:16, 16 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Mirka napisał(a)

No tak ale gdzie go kupić patrzę po szkółkach i nie widzę by był w ofercie.


Tutaj jest
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 09:25, 16 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11667
Magara napisał(a)
Aga, na podstawie moich obserwacji stwierdzam, że ONI mają co najmniej dwa etapy:

Etap pierwszy - nazywają nasze ukochane roślinki chwastami - w młodych ogrodach to etap stosunkowo długi, dla Ogrodniczki najlepszy, o czym jeszcze Ogrodniczka wtedy nie wie - ale robi co chce, znosi krytyczne uwagi np. "znowu zielsko przytargałaś", "bez chwasta do domu nie wrócisz" etc. ONI wtedy są panami kosiarek, podkaszarek i innych ważnych sprzętów

Etap drugi - ONI dostają ogrodowego świra i chcą mieć wpływ na plan nasadzeń Etap drugi rozpoczyna się w momencie, jak ONI zauważają, że jest ładnie i "chwasty" rosną To jest baaardzo niebezpieczny okres. Wtedy trzeba się wznieść na wyżyny dyplomacji Uzbroić się w mocne określenia typu "jednoroczne", "w naszym klimacie nie zimuje" i takie tam

Jest pewnie i etap trzeci - ale na ten temat nie mam jeszcze nic do powiedzenia

Musiałam zacytować
Mój się z pracami ogrodowymi zatrzymał na etapie pierwszym(co bardzo cieszy ), ale zaczął odróżniać rośliny ozdobne od chwastów . Czasami jakieś pomysły też są przedstawiane, ale dotyczą przeważnie architektury ogrodowej - oby tak zostało Dodam tylko, że te pomysły są przeważnie bardzo fajne, wymagają jedynie lekkiej korekty
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
KasiaBawaria 14:58, 16 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekne lany kuklikow.U mnie wszystko 2 tygodnie w tyle w porownaniu z twoim ogrodem.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 16:14, 16 maj 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Amsonia, Rodgersja i inne kwitną, to chyba z miesiąc muszę jeszcze poczekać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 15:40, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Martka napisał(a)

Upajaj się, Haniu


Dzisiaj upajałam się deszczem. Był bardzo potrzebny. Wodą ze studni podlewałam tylko warzywnik i widać było, że reszta ogrodu robi się zazdrosna.
Pielić w wielu miejscach już się nie da, wiec czasu na omiatanie coraz więcej.

Odkryłam, że mam na stanie jakąś miniaturową żurawkę. pięknie się dopełnia z azaliami i ze stipą.





Masz tiarellki? Jeśli nie, to zaplanuj dla nich miejsce. Urocze są.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:54, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Dziewczyny, w kwestii obupłciowych działań ogrodowych nie mam za wiele do napisania. Em, póki miał jeszcze jakie takie zdrowie, wspomagał działania w zakresie małej architektury. Teraz jego możliwości to jakieś 20% dawnych, więc ogród to moja domena, choć on docenia mnie bardzo za możliwość omiatania tego, co rośnie.

Mam w zakamarkach trochę rozłażących się pióropuszników strusich, ale tylko jedną rasową paprotkę. Po obserwacji jej biednego życia wiem, że mój ogród nie jest przyjazny paprotkom. Szkoda.


Rodki mnie lubią, choć glebę dla nich musiałam starannie przygotowywać. Na tej cienistej rabacie dobrze się czują.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:55, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
KasiaBawaria napisał(a)
Piekne lany kuklikow.U mnie wszystko 2 tygodnie w tyle w porownaniu z twoim ogrodem.


Kasiu, nie jest tak źle. Podglądałam wczoraj zdjęcia w twoim wątku. masz piękną kolorową wiosnę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:58, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Gosiek33 napisał(a)
Amsonia, Rodgersja i inne kwitną, to chyba z miesiąc muszę jeszcze poczekać


Deszczu potrzeba. U mnie marzec był suchy, ale potem w miarę systematycznie padało. Po każdym deszczyku rozwój roślin nabierał przyspieszenia.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies