Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:02, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
anbu napisał(a)
Haniu przechadzam się z Tobą po Twoim ogródku. Cudnie jak zwykle


Aniu, dawno nie widziana na forum. Jak miło, że zajrzałaś. Aż pobiegłam zajrzeć do Ciebie w nadziei, że wstawiłaś wiosenne zdjęcia. A tam nic.
Buszowato się robi, co bardzo ułatwia prace ogrodowe.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 16:09, 17 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Ale busz! Dla mnie pojęcie "nie ma jak dostać się do chwastów" jest abstrakcyjne . Moje rabaty wciąż pustawe, acz w tym sezonie są większe szanse na ich wzbogacanie .
Deszczu zazdroszczę, nie pamiętam, kiedy u nas padało... Kilku kropel (dosłownie 15 minut drobnego deszczyku w zeszłym tygodniu) nie liczę... Dumam i serio, nie pamiętam, kiedy padało... Ostatnie porządne opady to chyba śnieg na początku kwietnia...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
galgAsia 16:11, 17 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Łomatko, znów deszcz... Dla mnie on jest jak yeti - słyszałam, nie widziałam... Ma padać w sobotę, jak się uda. A w czwartek 28-29C.
Czy na ostatnim zdjęciu to rdest już kwitnie?!? No ale po deszczu to wszystko jest możliwe
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 16:37, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
galgAsia napisał(a)
Łomatko, znów deszcz... Dla mnie on jest jak yeti - słyszałam, nie widziałam... Ma padać w sobotę, jak się uda. A w czwartek 28-29C.
Czy na ostatnim zdjęciu to rdest już kwitnie?!? No ale po deszczu to wszystko jest możliwe


Następny tydzień ma być deszczowy. Przynajmniej u mnie.
Tak, na zdjęciu jest rdest wężownik. Dostałam go od Pszczółki. Weźmiesz przy okazji kolejnej wizyty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:39, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Judith napisał(a)
Ale busz! Dla mnie pojęcie "nie ma jak dostać się do chwastów" jest abstrakcyjne . Moje rabaty wciąż pustawe, acz w tym sezonie są większe szanse na ich wzbogacanie .
Deszczu zazdroszczę, nie pamiętam, kiedy u nas padało... Kilku kropel (dosłownie 15 minut drobnego deszczyku w zeszłym tygodniu) nie liczę... Dumam i serio, nie pamiętam, kiedy padało... Ostatnie porządne opady to chyba śnieg na początku kwietnia...


Ostatnie dwa tygodnie też były bezdeszczowe. Popadało trochę w kwietniu. Niewesoło jest z tym brakiem opadów na wiosnę.
Busz to rozwiązanie taktyczne. W sezonie nie trzeba się już zajmować pieleniem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 17:25, 17 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gałgasi określenie na deszcz wchodzi do mojego bieżącego stosowania. Yeti. Pięknie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 20:27, 17 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
tulucy napisał(a)
Gałgasi określenie na deszcz wchodzi do mojego bieżącego stosowania. Yeti. Pięknie.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:28, 17 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, jeden z Twoich bodziszków zakwitł pierwszym kwiatkiem. Jest cudny normalnie! Zajrzyj do mnie zrobiłam mu zdjęcie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Rojodziejowa 20:36, 17 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
Haha, dobre, u mnie deszcze tego samego typu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 20:43, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
galgAsia napisał(a)
Haniu, jeden z Twoich bodziszków zakwitł pierwszym kwiatkiem. Jest cudny normalnie! Zajrzyj do mnie zrobiłam mu zdjęcie


Byłam, widziałam. Piękny, mocny kolor, ale bodziszkom przyglądam się chwilowo teoretycznie. Półcieniste stanowiska są już zajęte.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies