Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:55, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Rojodziejowa napisał(a)
Haha, dobre, u mnie deszcze tego samego typu


Miałam taką suchą wiosnę kilka lat temu. Przez kilka tygodni nie spadła ani kropla deszczu. Zużył się cały pozimowy zapas wody opadowej w studni. Płakać mi się wtedy chciało.
Deszcz spadł w czerwcu. W ostatnim momencie, aby uratować rośliny.
Tylu roślin żadną miarą nie da się porządnie podlać szlauchem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 23:06, 17 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja dziś pierwszy raz podlałam cały prawie ogród. Może nie za dużo lałam, ale całkiem całkiem. Zmobilizowałam się z powodu lekko stratowanych roślinek na brzegu rabaty przy rusztowaniu. No nie było jak ich obejść, a nie każe chłopakom tańczyć na paluszkach...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agatorek 23:11, 17 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Magara napisał(a)
Aga, na podstawie moich obserwacji stwierdzam, że ONI mają co najmniej dwa etapy:

Etap pierwszy - nazywają nasze ukochane roślinki chwastami - w młodych ogrodach to etap stosunkowo długi, dla Ogrodniczki najlepszy, o czym jeszcze Ogrodniczka wtedy nie wie - ale robi co chce, znosi krytyczne uwagi np. "znowu zielsko przytargałaś", "bez chwasta do domu nie wrócisz" etc. ONI wtedy są panami kosiarek, podkaszarek i innych ważnych sprzętów

Etap drugi - ONI dostają ogrodowego świra i chcą mieć wpływ na plan nasadzeń Etap drugi rozpoczyna się w momencie, jak ONI zauważają, że jest ładnie i "chwasty" rosną To jest baaardzo niebezpieczny okres. Wtedy trzeba się wznieść na wyżyny dyplomacji Uzbroić się w mocne określenia typu "jednoroczne", "w naszym klimacie nie zimuje" i takie tam

Jest pewnie i etap trzeci - ale na ten temat nie mam jeszcze nic do powiedzenia


Daga, wypisz, wymaluj mój eM na pierwszym etapie . I nawet te same uwagi słyszę. Chyba musi być na rynku jakiś poradnik dla mężów/partnerów ogrodniczek .
Czasami mu się wymknie (bardzo rzadko) jakaś uwaga typu, że chciałby gdzieś np. sosnę, czy więcej werbeny , ale na razie nie jest to coś nachalnego . Jeśli mi akurat pasuje ta sosna w jakimś miejscu, to mogę się nad nią zastanowić, jeśli nie, to proponuję mu inną roślinę .

Etap trzeci to pewnie chęć zaorania wszystkiego .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:12, 17 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Haniu, pięknie masz, jak zawsze Rdest już? I jarzmianki kwitnące dojrzałam
Ale skąd Ty ten deszcz bierzesz to nie wiem
U nas kolejny tydzień nic... Niedługo chyba stukną 3 miesiące bez porządnych opadów

EDIT: Aga, nie chcę Cię martwić, ale wszystko wskazuje na to, że Twój Małżonek powoli wchodzi w etap drugi, bój się i ratuj
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 23:15, 17 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Haniu, busz masz piękny, do czegoś podobnego dążę . Żadne odstępy między roślinami mnie nie interesują .

U nas też susza. W niedzielę prawie cały dzień podlewałam wszystkie rabaty (było pochmurno), będę tak robić przynajmniej raz w tygodniu. Dodatkowo co 2-3 dni podlewam rośliny w doniczkach.
Przydałby się całodzienny deszcz…
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 23:16, 17 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Daga, będę udawała, że nie słyszałam, nie pamietam, miałam inne plany, a także „jednoroczne” i „nie zimuje”
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:08, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Agatorek napisał(a)
Daga, będę udawała, że nie słyszałam, nie pamietam, miałam inne plany, a także „jednoroczne” i „nie zimuje”

Aga, próbuj, próbuj, ale łatwo nie będzie On już wie co to sosna i werbena - to zła wróżba
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasiek 00:31, 18 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Piekne miejsce. Piekny caly ogrod, ladnie go pokazujesz, ale to zdjecie...Siadam i nigdzie sie nie ruszam

____________________
Bawarka
Monia81 06:44, 18 maj 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8001
Zastanawiam się jak wygląda etap trzeci bo na drugim mój emuś już jest od dłuższego czasu ostatnio w ogrodniczym wybrał sobie roślinki po czym stwierdził że miejscówkę im napewno znajdę nie wiem czy to już początki kolejnego etapu bo strach się bać
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Kawa 08:29, 18 maj 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no Haniu ale masz pięknie~

deszczu u mnie było sporo ale już patrząc już by się przydał
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies