Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Rojodziejowa 14:00, 18 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
O budowa domu, to jest bardzo intensywny okres Powodzenia życzę, spadku cen i ekip, które nie używają słów "będzie pani zadowolona" (u mnie to było połączone automatycznie ze spartoleniem czegoś)
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
TAR 14:11, 18 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
Rojodziejowa napisał(a)
O budowa domu, to jest bardzo intensywny okres Powodzenia życzę, spadku cen i ekip, które nie używają słów "będzie pani zadowolona" (u mnie to było połączone automatycznie ze spartoleniem czegoś)


w wiekszosci robia te same ekipy co pierwszy i drugi domek wiec odpukujac w niemalowane powinno byc dobrze. przy rozmowach ci sami normalni ludzie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Rojodziejowa 15:23, 18 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
TAR napisał(a)


w wiekszosci robia te same ekipy co pierwszy i drugi domek wiec odpukujac w niemalowane powinno byc dobrze. przy rozmowach ci sami normalni ludzie.


To już z górki, jak ludzie sprawdzeni
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 12:53, 19 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kasiek napisał(a)
Piekne miejsce. Piekny caly ogrod, ladnie go pokazujesz, ale to zdjecie...Siadam i nigdzie sie nie ruszam


Też lubię tę ławeczkę. Można z niej omiatać warzywnik i rabaty na froncie.



Wyjątkowo długo kwitną "piwoniowe" tulipany. Nazwy niestety nie pamiętam.








Gliniany garnek reanimowałam za pomocą opasek zaciskowych. Za ciężki był, aby go targać na zimę do garażu i którejś zimy był pękł. Wcześniej rosła w nim bezodmianowa imperata cylindryczna. Trudno jednak było (ze względu na jej rozłogowość) uzupełniać jej glebę. Może sprawdzą się hosty.
Bratki są wciąż atrakcyjne. Pewnie doczekają kwitnienia hortensji pnącej.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:42, 19 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)
Ja dziś pierwszy raz podlałam cały prawie ogród. Może nie za dużo lałam, ale całkiem całkiem. Zmobilizowałam się z powodu lekko stratowanych roślinek na brzegu rabaty przy rusztowaniu. No nie było jak ich obejść, a nie każe chłopakom tańczyć na paluszkach...


Prace budowlane wokół domu z ogrodem, to rzeczywiście spore przedsięwzięcie logistyczne. Dobrze, że u Ciebie obyło się bez szwanku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:51, 19 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kawa napisał(a)
no Haniu ale masz pięknie~

deszczu u mnie było sporo ale już patrząc już by się przydał


Dawnymi laty w maju prawie codziennie padał deszcz. Często były burze. Z przyjemnością biegało się po kałużach bosa stopą.
Objawów suszy w ogrodzie nie ma. Na szczęście glina potrafi ją ładnie magazynować.

Długa prosta lada moment rozbłyśnie feerią kolorów. Zapączkowane są już lilaki węgierskie, krzewuszki Variegata i Purpurea Nana oraz tawuły Nippońskie. Teraz kwitnie kalina Rozeum.
Mszyce zaatakowały tylko kalinę koralowa na zapłociu.







Przy tarasie pierwsze kwiaty rozwinęła rosa rugosa. Oj, będzie pachniało!





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:55, 19 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agatorek napisał(a)
Haniu, busz masz piękny, do czegoś podobnego dążę . Żadne odstępy między roślinami mnie nie interesują .



Mnie czasem interesują, kiedy coś włazi zbyt mocno na sąsiadów. W przypadku rdesta wężownika trzeba trzymać rękę na pulsie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 14:57, 19 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie też pierwsza rugosa
I upał 28C...
Amsonia?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 15:00, 19 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
antracyt napisał(a)
Sporo deszczu było? Gdzie? Naprawdę nie pamiętam, kiedy u mnie coś z nieba spadło.
Przepięknie masz Haniu.


Tego deszczu mogłoby być więcej. Z powodu zagęszczenia pod korony drzew i krzaki wody dostaje się niewiele. Z drugiej strony, z powodu tego zacienienia, pozimowa wilgoć długo się tam trzyma. Marudzenie byłoby z mojej strony nieprzyzwoitością. Ten wielotygodniowy brak deszczu u Ciebie, to tragedia.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:02, 19 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)
U mnie też pierwsza rugosa
I upał 28C...
Amsonia?


Termometr samochodowy pokazywał na parkingu 31 stopni. Wieje trochę, więc odczuwalna temperatura jest niższa. Drewniane stopnie ganku mocno jednak grzeją w dupkę.
Tak, to amsonia. jeszcze paru dni jej brakuje do pełnej krasy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies