Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

AgataP 18:58, 07 sie 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka, no cudownie masz Nawet na urlopie wypatrywałam Twoich zdjęć... no musiałam się posilić czymś ogrodowym Tych lilii to zazdroszczę, u siebie też muszę sobie je posadzić - ten zapach jest obezwładniający
____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 20:22, 07 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)

Moja fioletowa szałwia ładnie odbiła i kwitnie powtórnie, podobnie niebieska choć tę za mało przycięłam i kępy są mało zwarte. Ale różową przycięłam dopiero niedawno (za późno chyba) i dopiero coś tam wypuszcza zielonego, więc nie liczę na kwiaty.


Swoje zawsze cięłam nisko na przełomie czerwca i lipca. O tej porze już kwitły, a w tym roku dopiero teraz coś się tam w nich zieleni.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:39, 07 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)
Haniu czy na rondzie to rozplenica? Stipa cudowna


Najwyższe na rondzie są gracilismusy. Są tam też dwie rozplenice, ale na zdjęciu widać chyba tylko trochę tej po prawej. Na obrzeżu są jeszcze turzyce ID.
Ta rabata najlepiej wygląda jesienią i zimą. Zdjęcia z zeszłej jesieni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:48, 07 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
AgataP napisał(a)
Gruszka, no cudownie masz Nawet na urlopie wypatrywałam Twoich zdjęć... no musiałam się posilić czymś ogrodowym Tych lilii to zazdroszczę, u siebie też muszę sobie je posadzić - ten zapach jest obezwładniający


Przypadkowe nasadzenia czasem dają miłe dla oka efekty. Ale tylko czasem. Próbowałam udomowić lilie św. Józefa czy Antoniego (chyba to to samo), ale nic z tego nie wyszło z ziemi.
Cieszę się, że wróciłaś!

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 21:04, 07 sie 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Niestety, z moimi szałwiami to samo, nikłe szanse na powtórne kwitnienie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 21:21, 07 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wendy79 napisał(a)
Niestety, z moimi szałwiami to samo, nikłe szanse na powtórne kwitnienie


Może lipiec był za mokry? Poprzednie dwa sezony były w lipcu bezdeszczowe.

W ubiegłym seznie kwitła mi w sierpniu razem z wrzosami.



Na innych rabatach też w sierpniu powtarzały.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 22:23, 07 sie 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To mamy podobne wakacyjne lektury. Przez czerwiec i lipiec zgłębiałam trzy żywioły Saszy Załuskiej.
Polecam książki tegorocznej noblistki Swietłany Aleksijewicz. Zwłaszcza czasy secondhendu, Wojna nie ma w sobie nic z kobiety i Cynkowych chłopców. Dają po sercu i po głowie.




Okularnika miałam w łapkach ale trzeba zacząć od Pochłaniacza, więc wzięłam Florystkę ( tanie książki na kiermaszach).
Chętnie zapoznam się z twórczością Swietłany Aleksijewicz, dzięki
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 22:38, 07 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ryska napisał(a)


Okularnika miałam w łapkach ale trzeba zacząć od Pochłaniacza, więc wzięłam Florystkę ( tanie książki na kiermaszach).
Chętnie zapoznam się z twórczością Swietłany Aleksijewicz, dzięki


Nie trzeba czytać po kolei. Autorka uwzględniła taką możliwość. Trzeba tylko pamiętać o jakiejś podpórce na książkę, bo ciężko ją utrzymać w dłoniach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 22:48, 07 sie 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644

Florystka ma 573 strony za sprawą dodatkowych (niepotrzebnych moim zdaniem) wątków. Ogólnie szybko się ją czytało, z pewnością wrócę do Bondy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Margerytka40 23:02, 07 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Najwyższe na rondzie są gracilismusy. Są tam też dwie rozplenice, ale na zdjęciu widać chyba tylko trochę tej po prawej. Na obrzeżu są jeszcze turzyce ID.
Ta rabata najlepiej wygląda jesienią i zimą. Zdjęcia z zeszłej jesieni.


Śliczne przebarwienia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies