Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

polinka 23:11, 07 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Najwyższe na rondzie są gracilismusy. Są tam też dwie rozplenice, ale na zdjęciu widać chyba tylko trochę tej po prawej. Na obrzeżu są jeszcze turzyce ID.
Ta rabata najlepiej wygląda jesienią i zimą. Zdjęcia z zeszłej jesieni.


Nie chce się mądrzyć ale Haniu to nie są Gracilimusy
To jest miskant Graziella. Jest on bardzo podobny do Gracilimusa i trudno go odróżnić w lecie poniewaz żdzbło jest prawie identyczne jak u Gracka ale jesienią to Graziella przebarwia się na pomarańcz/miedz. U Gracilimusów nie występuje jesienne przebarwienie liści. Graziella również kwitnie co roku a Gracilimus tylko przy długich i ciepłych jesieniach.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gosiek33 06:35, 08 sie 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
A w pierwszej chwili myślałam, że to teraz takie miedziane trawy masz w ogrodzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
AgataP 17:28, 08 sie 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Niestety, z moimi szałwiami to samo, nikłe szanse na powtórne kwitnienie


Kurcze a u mnie właśnie przygotowują się do kwitnienia, zarówno te wysokie jak i niziutkie poduszeczki... może termin cięcia ma znaczenie..
____________________
Z Pszenicznej...
Gosiek33 18:01, 08 sie 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Melduję, że i u mnie cięcie nie posłużyło w tym roku szałwii i przetacznikom, kocimiętka też ledwo się zbiera
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:17, 08 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
polinka napisał(a)


Nie chce się mądrzyć ale Haniu to nie są Gracilimusy
To jest miskant Graziella. Jest on bardzo podobny do Gracilimusa i trudno go odróżnić w lecie poniewaz żdzbło jest prawie identyczne jak u Gracka ale jesienią to Graziella przebarwia się na pomarańcz/miedz. U Gracilimusów nie występuje jesienne przebarwienie liści. Graziella również kwitnie co roku a Gracilimus tylko przy długich i ciepłych jesieniach.


Polinko, dziękuję za informację. W przypadku tej rabaty nastąpiła w takim razie tzw. szczęśliwa pomyłka. Brak jesiennych przebarwień nie pasowałby mi do koncepcji. Tak mnie trochę dziwiło, że te "Gracilismusy" na rondzie trochę niższe od rosnących na innych rabatach. Teraz już będę wiedziała, że to Grazielle. Dziękuję za czujność.
Gracilismus i róża Snow Princess


Gosiek, kocimiętka kwitnie, przetacznik ma ładne listki- kwitnąć już nie musi, a szałwia ma 3 mm zielone wypustki. Ty cięłaś wysoko, ja nisko. Widać od czegoś innego to zależy. Wrzosy i rozchodniki muszą sobie poradzić bez towarzystwa szałwi.



Makolągwa mnie odwiedziła. Pierwszy raz w życiu widziałam naocznie! Nic, a nic sie nie bała. Pozowała wręcz jak rasowa modelka. Albo model, bo to chyba samczyk. Za mizerny mam aparat, niestety.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:18, 08 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
AgataP napisał(a)


Kurcze a u mnie właśnie przygotowują się do kwitnienia, zarówno te wysokie jak i niziutkie poduszeczki... może termin cięcia ma znaczenie..


A kiedy cięłaś? Ja na przełomie czerwca i lipca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:31, 08 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dzień domowy dzisiaj miałam. W ogrodzie nic nie robiłam. Dobrze, że są okna. Od czasu do czasu można było rzucić okiem.



Ususzyłam pomidory. Skropiłam je octem winnym. Obsypałam suszoną bazylią i oregano. Dodałam ząbek czosnku. Zalałam olejem. Z całej blaszki pomidorów wyszło tyle. Suszę następną blaszkę.



Najmniejsze rozplenice się zakotkowały. Czuję miętę do tych gruszek.



Żywopłot bukowo- grabowy osiągnął wysokość ogrodzenia. Ciekawa jestem jesiennego wyglądu modernizowanego łuku w narożniku brzozowym.


Pani Isaac Pereire i podokienna



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 19:40, 08 sie 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dzień domowy dzisiaj miałam. W ogrodzie nic nie robiłam. Dobrze, że są okna. Od czasu do czasu można było rzucić okiem.





Piękny widok z okna masz

Szałwie cięłam od razu po kwitnieniu, chyba na początku lipca. Teraz już zaczyna kwitnąć, może nie intensywnie ale zawsze coś
____________________
Z Pszenicznej...
polinka 21:08, 08 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cieszę się, że się cieszysz Czasami boję się cokolwiek pisać bo nie każdy chce "wiedzieć"...

Lubię połączenie Gracilimusa z białą r󿹀 Subtelna, delikatna kompozycja.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gruszka_na_w... 21:58, 08 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agata, to cięłaś tak jak ja. Widać mojej coś nie pasowało.

Polinko, jestem z pokolenia uczących się na błędach. Człowiek szybciej się uczył, jeśli te błędy w porę dostrzeżono.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies