Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:27, 08 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
Zawsze krzywo sadzę, żebym nie wiem jak się starała Ale rozrastając się rośliny potem wyrównują te nierówności


Gosiek, moje nie chciały wyrównać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:34, 08 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)


Ja chyba teź tak mam,źe późne lato i jesień w moim ogrodzie najładniejsze. To z racji roślin,które lubię. Wiosną jest krzykliwie od kolorów i drażni mnie to trochę.


Czasem myślę, że krzykliwość wiosną jest wskazana. Po szarugach i zimie oko jest spragnione kolorów. A jesień ma niesłychaną zdolność do pięknego dopełniania się kolorów.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:42, 08 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
margaretka3 napisał(a)

Haniu, donoszę, że kwitnie. A że jednak zaliczył piłką w głowę, to mam ich już dwa Ale pewnie muszą zmienić miejscówkę, bo inaczej nigdy nie będą takie dorodne jak u Ciebie.


Gosiu, u mnie najlepiej rosną w najtrudniejszym miejscu w ogrodzie. Najtrudniejszym dlatego, że podczas budowy wjeżdżał tamtędy najcięższy sprzęt. Skopałam na dwa szpadle, rozluźniałam piaskiem, dodawałam kompostu, ale gleba wciąż tam jest inna. Najsłabiej tam rosną hortensje, wolno przyrasta żywopłot. Widać jemu to służy.Cieszę się, że trafił w dobre ręce.
A u mnie kleome, które dostałam od Miry, dopiero teraz zdecydowało się rosnąć.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agania 20:46, 08 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękne kadry Haniu, trawniczek masz fajnie utrzymany, o rabatach mogę napisać, że je uwielbiam
Mam barbulę aureavariegata, ta już kwitnie, delikatna krzewienia, ciekawa jestem czy mi drugi rok przezimuje?



Zamówiłam polifoskę, są takie z symbolami 6,8,10...nie chodzi o opakowanie z wagą, może się orientujesz o co chodzi?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 21:00, 08 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Aganiu, nie mam pojęcia, co znaczą te symbole. W tym roku zakupiłam polifoskę pod handlową nazwą polisfoska. Już posypałam trawnik i rabaty.
Trawnik miał też jesienną wertykulację, a w sezonie podlewanie z nieba. Deszcze trawie służą.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agania 21:49, 08 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Haniu zdjęcia zachwycają...sypnę polifoskę po weekendzie...widzisz słucham Cię bardzo i dziękuję za wskazówki...o roślinki muszę zadbać, ten rok po zimie ciężki i ogród po suszach dopiero dostaje trochę deszczu

Jeszcze poczytam o polifosce...kupiłam na allegro...u nas nie spotkałam detalu.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 22:47, 08 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
O, tu na Ogrodowisku możliwość wsłuchiwania się w opinie w innych to prawdziwe dobrodziejstwo.
Polifoska czasem występuje też pod nazwą "nawóz jesienny". Każdy producent wymyśla swoją. Moja różniła się literką "s" w środku nazwy. Tu bardziej chodzi o to, aby w tym nawozie nie było za wiele azotu, bo o tej porze roku nagłe przyrosty byłyby już niewskazane.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:59, 08 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18109
Jednak stipa jest niezwykle urokliwa, muszę to przyznać . Z bordowymi rozchodnikami gra wprost cudownie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Filomena 09:54, 09 wrz 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





,,,


przysiadłam na chwilę zresetować się w Twoich zakamarkach, Haniu. Zafunduję sobie chyba łapacz czasu w ogrodzie, może będę go wtegy miała więcej dla siebie,
tymczasem
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 10:13, 09 wrz 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
W oddali za ławką co to? graccimus ?
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies