Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:05, 11 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
tulucy napisał(a)
Wstępnie mam te rozplenice z hortensją Kyushu, dałabym im coś w nogi, ale przed nimi jeszcze mam też ciut większe niż żurawka rośliny
Sama nie wiem...


Ja mam tam jeszcze dwa ostrokrzewy Meservy i tuję Aurea nana. Przygotowuję ostrokrzewy do bycia stożkami. Są zimozielonym akcentem, kiedy hortensja i trawy są po cięciu, a cebulowych jeszcze nie ma.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 22:23, 11 wrz 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Uwielbiam takie porównania, widać jak wszystko rośnie i daje siłę do walki u siebie o ładne otoczenie
Pozdrawiam Haniu.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gruszka_na_w... 19:11, 12 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Aniu, porównania rzeczywiście krzepią. Choć parę lat temu oglądając je u innych podejrzewałam fotomontaż.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:33, 12 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Nie lało, zbyt mocno nie wiało. W domu czekał na mnie stos papierów, więc uciekłam do prac ogrodowych. Zakończyłam wszystkie tegoroczne rewolucje.

Ostatnia opierała się na tym, co Asia /Makadamia nazywa tetrisem.
Zza ławeczki w narożniku różanym wykopałam świerka białego. Warunki świetlne miał tam coraz gorsze. W okolicach różanych słupów rósł sobie szmaragd. Za blisko róży, która go trochę dusiła. Do realizacji moich planów potrzebowałam więcej miejsca, więc wykopałam jedną pęcherznicę. Tuja poszła w miejsce pęcherznicy. Za ławeczkę poszły wykopane z półksiężycowej dwie hortensje VR. W nogi dostały hosty i bodziszki. I ten zakątek przestał mnie denerwować. Na wiosnę bardzo mocno przytnę pęcherznice. Mam nadzieję, że hortensje w tym miejscu odżyją, bo w poprzednim miskanty zabierały im całą wilgoć.



Z półksiężycowej z wrzosowiskiem wykopałam dwa zwykłe świerki, Cięłam je mocno w stożki, ale stwierdziłam, że natury nie powstrzymam i za parę lat zrobi mi się problem. Póki mam siły, to trzeba kopać.

W miejsce jednego wsadziłam szczepioną pendulowatą jodłę, a w miejsce drugiego świerka białego Daisy White. Przesunęłam rosnącą tam hortensję, której w rozroście przeszkadzał miskant.



W miejsce wysadzonych hortensji wsadziłam kolumnowe cisy i żywotnikową kulkę.



Za rok zobaczymy, czy pomysł się sprawdzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:40, 12 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
A reszta ogrodu powoli szykuje się do jesieni.





Tojad i kleome od Miry. Może zdąży.



trzmielina i barbula



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 19:52, 12 wrz 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ależ przemeblowanie!
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 21:32, 12 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Część złapałam, potem się zgubiłam ...

Barbule moje w końcu też pokazują kolor
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 18:43, 13 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Lucy, po raz pierwszy mogę ją podziwiać. Piękna jest! Do twarzy by jej było z hortensją dębolistną.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 19:15, 13 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
O raju, Haniu, ale tetris . Mam nadzieję, że się sprawdzi, przynajmniej przez kilka najbliższych lat .
Ja dziś też grałam w tetrisa na lawendowo-jukowej. Sadziłam, wysadzałam, przesadzałam. Udało mi się skończyć tuż przed deszczem .
Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 19:36, 13 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41910
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Lucy, po raz pierwszy mogę ją podziwiać. Piękna jest! Do twarzy by jej było z hortensją dębolistną.




ta jakas ladna taka ciemna ?

moja juz dawno kwitnie i zarosla mi sciezke
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies