Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 15:12, 15 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
I takie tam widoczki z połowy marca 2019- ku pamięci.

Krokusy na przedpłociu. Całkiem ładnie się rozrosły. Wywołują uśmiech na twarzy. Miły akcent przy wejściu. Tulipany mają już kilkunastocentymetrowe liście.







Przestrzał z południa na północ.



i z zachodu na wschód



Forsycja Maluch i rabata podokienna przy tarasie. Rosnące tutaj kosodrzewiny Pumilio powinny wkrótce dać wyraźne plamy. Trudne strategicznie miejsce z uwagi na konieczność osłonięcia tarasu. Tę rolę spełniać będzie świdośliwa.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anbu 15:26, 15 mar 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Czyli Forsycje już zaczynają? Powoli trzeba przymierzyć się do cięcia róż
____________________
Ania Ogród Ani :)
Gruszka_na_w... 15:38, 15 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
anbu napisał(a)
Czyli Forsycje już zaczynają? Powoli trzeba przymierzyć się do cięcia róż


Tak tego nie lubię, że już od dawna mam to za sobą. na szczęście.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:43, 16 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Powojniki podlane miksturą p/uwiądowi.
Dla zainteresowanych: 10 tabletek nadmanganianiu potasu rozpuścić w gorącej wodzie, dodać 10 zmiażdżonych ząbków czosnku, uzupełnić wodą do 2 l.
Starczyło pod 5 powojników.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolka 19:57, 16 mar 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Śmietankowe krokusy prześliczne.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Jana 23:35, 16 mar 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Haniu ten klonik docelowo jaką będzie miał wysokość? jest piękny
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Gruszka_na_w... 23:41, 16 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Jolu, na przedwiośniu każdy kwiatek piękny.

Jana, nie widziałam u nikogo dorosłego egzemplarza. Z tego, co widziałam w necie, to będzie delikatne ażurowe drzewko do 8 m. Dla przypomnienia nasze masywne klony dobijają do 20 m.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Jana 23:46, 16 mar 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
8m i tak mnie przeraża
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Gruszka_na_w... 18:50, 17 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Jana napisał(a)
8m i tak mnie przeraża


No weź! Leszczyna rośnie do 5 metrów. To raptem wysokość piramidy z 4 ludzików. Mój dom ma 5 m. Drzewo musi być wyższe, żeby je w ogóle było widać.
Nawet w malutkim ogrodzie powinno być jedno wysokie drzewo. Dla zachowaniu równowagi między architektura a naturą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:06, 17 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Dzień był piękny, choć rankiem mocno wiało. Po południu wiatr ustał, ptaki śpiewały,m a rośliny cieszyły się ze słonka.
Najbardziej zadowolony był trawnik. Został poddany wertykulacji, potem areacji, a na koniec nawożeniu. Wertykulator zebrał kilkadziesiąt pojemników siana.
W łysych miejscach zrobione zostały dosiewki trawy.
Wciąż nie mam pomysłu jak rozwiązać problem wysychającego trawnika pod okapem przy tylnych drzwiach do garażu.





W innych częściach ogrodu trawa wygląda w miarę dobrze. W sadzie nasiało się sporo mniszków. Trudno. Wokół sporo jeszcze nieużytków, więc się będą nasiewać. Krety ryły kulturalnie na rabatach. Problemów z kopcami w trawniku nie było.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies