Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

mikina34 22:49, 18 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Haniu, czy tez mogę podzielić irysy? Nie wiem jakie mam, na pewno wiem,że są niebieskie , niezbyt duże, kwitną koło maja czerwca...chyba Na razie widziałam jeden marny zielony listeczek...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 14:09, 19 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
mikina34 napisał(a)
Haniu, czy tez mogę podzielić irysy? Nie wiem jakie mam, na pewno wiem,że są niebieskie , niezbyt duże, kwitną koło maja czerwca...chyba Na razie widziałam jeden marny zielony listeczek...


Niebieskie to trochę zbyt ogólnie.

Jeśli to takie, czyli kosaciec niski (Iris pumila), to je się wykopuje pod koniec lipca, dzieli i niezależnie od tego obcina liście o połowę.Kwitną na przełomie kwietnia i maja.



Mogą też to być kosaćce bródkowe, podobne z kwiatu, kwitną pod koniec maja. Rozmnażanie jak wyżej.

Mogą to być też wysokie irysy syberyjskie





Te ostatnie można by teraz dzielić, ale może to nieco osłabić kwitnienie. Mają sporą karpę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 16:16, 19 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Mogą to być też wysokie irysy syberyjskie





Te ostatnie można by teraz dzielić, ale może to nieco osłabić kwitnienie. Mają sporą karpę.


Aaaaa, zachwyciłam się!!! Gdzie by tu je upchać???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 16:20, 19 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12898
JA to się boję do Hani zaglądać... Bo się chciejstwa budzą
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 16:31, 19 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
mrokasia napisał(a)


Aaaaa, zachwyciłam się!!! Gdzie by tu je upchać???


Wszędzie! U mnie robią za zapchajdziurę. Po kwitnieniu ścinam kwiatostany i zamieniam je w fontannową trawkę (za pniem drzewka).


Tuż przy płocie, to wyższe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:39, 19 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
tulucy napisał(a)
JA to się boję do Hani zaglądać... Bo się chciejstwa budzą


Na co? Chętka na piwonie to chyba nie ode mnie?



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 16:41, 19 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wszędzie! U mnie robią za zapchajdziurę. Po kwitnieniu ścinam kwiatostany i zamieniam je w fontannową trawkę (za pniem drzewka).


Wszędzie to ja już miejsca nie mam .
Hmmm...
Muszę o nich poczytać, one chyba lubią wilgoć?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 16:49, 19 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Dolegliwości zdrowotne uniemożliwiają działania ogrodowe. Na zewnątrz niby słonecznie, ale temperatura nie powala, wciąż wieje. Już mi te wiatry bokiem wychodzą.
Wegetacja ruszyła. Pojawiły się listki na dereniu Sibirica, bzie Black Lace, tawułach i berberysach.





Ładnie zapączkowane są azalie.



Pierwsze kwiatki na mahonii.





Jabłoń rajska Adirondack.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:51, 19 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
mrokasia napisał(a)


Wszędzie to ja już miejsca nie mam .
Hmmm...
Muszę o nich poczytać, one chyba lubią wilgoć?


U mnie w ogrodzie nie ma nawadniania i nie wyobrażam sobie latania z konewką do irysów. Ubiegłoroczne lato było upalne i nie miało na nie żadnego wpływu. Rosną na każdym stanowisku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:06, 19 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Jeśli tak dalej pójdzie, to tulipanami będę się cieszyć bardzo szybko.

Exotic Emperor na przedpłociu. Muszę przyznać, że te minimalistyczne, nowoczesne rabaty są bardzo przyjemne w obsłudze.





Już za dwa miesiące będzie można podjadać zdrowe jagody kamczackie. Polecane jak źródło antyutleniaczy.



Zieleni się róża Veilchenblau. Oba derenie jadalne obsypane są kwieciem.




Ciemierniki i wierzbowe bazie wchodzą w ostatnią fazę urody.



Coś się kończy, coś się zaczyna

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies