Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Pszczelarnia 17:43, 11 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszko, przecież widać, że trzmielina zakryje murek i cisy rosną ... .

A ten od sauny to ten od wieży wartowniczej?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:42, 11 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
Gruszko, przecież widać, że trzmielina zakryje murek i cisy rosną ... .

A ten od sauny to ten od wieży wartowniczej?


Ten od sauny jest od zachodu (bezdzietny, wiec bez trampoliny w gratisie), od wschodu z wieżą(ta wieża góruje nad rabatą garażową).

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 19:16, 11 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Widzę, że Twoi sąsiedzi też mają fantazję Jak nie wieża, to sauna Kurcze czasem, to żałuję, że bardzo chciałam mieszkać w mieście, za tą kasę co wydałam na działkę gdzieś na wygwizdowie miałabym 4 albo i 5 razy taką, co stwarza możliwości, że sąsiadowe okna nie byłyby tuż za płotem
Haniu ściełaś już stipę? No tak, głupie pytanie, widzę, że ściełaś Dawno? Bo u mnie zimniej, to tak dwa tygodnie do Ciebie muszę dodać ID też mam tak ogolić?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gruszka_na_w... 19:23, 11 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Aniu, trawy ścięłam w lutym. Stipy i turzyce w w ostatniej dekadzie.

W sumie to najbardziej boleję nad brakiem jakiejkolwiek spójności estetycznej. Dom ma nowoczesną bryłę, a obok drewniany domek garażowy w stylu ludowym. Spora drewniana sauna 2 m od okna tarasowego. Wszystko z osobna jakoś wygląda, ale zestawione obok siebie dręczy oczy. Tak jak ten budynek obok Ciebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 19:44, 11 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
O kurczaki, to ja jeszcze śpię snem niedźwiedzim Mus wszystko pościnać, tylko kiedy, jak leje, wieje i pada śniegodeszcz. No nic, może choć w sobotę ze dwie godzinki by się znalazły.
Brak spójności całych osiedli, to coś nad czym ubolewam od dawna, ale zaraz byłyby krzyki o ograniczaniu wolności. Mamy za to takie koszmarki jak u mnie za płotem
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gosiek33 19:51, 11 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Podziwiam Twoje porządnie utrzymane rabaty. O dziwo część roślin mam w podobnej fazie rozwoju co i w Twoim ogrodzie. Bergenie zawsze u mnie w pozycji półleżącej, stoją tylko kwiatostany Ale dobrze im robi wycinanie części liści, co brzydsze wycinam.
Nie mam weny do walki z opuchlakami ale zapisałam sobie podany przez Ciebie preparat. Bogdzia oceniła tego rh jako porażonego fytoftorozą. Jako, że tam ciągle jakieś rodki mają podobne objawy, pomimo oprysków previcurem wywalam go.

Sauny nie widzę, stosuję metodę wybiórczego patrzenia
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 20:37, 11 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiu, wyjątkowo chłodne w tym roku jest przedwiośnie. Niby zima sroga nie była, ale jakoś trudno mi się przekonać do prac w warzywniku.
O problemach z fytoftorozą czytałam u Ciebie.Szkoda roślinki, a i problemów z odkażaniem gleby nie zazdroszczę.
Nie zawsze da się patrzeć wybiórczo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:40, 11 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
AnnaCh napisał(a)

Brak spójności całych osiedli, to coś nad czym ubolewam od dawna, ale zaraz byłyby krzyki o ograniczaniu wolności. Mamy za to takie koszmarki jak u mnie za płotem


Akuratnie podczytuje rozmowy Filipa Springera przeprowadzane w różnych zakątkach Polski. Dążenie do zbytniego indywidualizmu doprowadziło do zaniku jednolitego, spójnego stylu. Mamy w zastępstwie tylko krótkotrwałe mody.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 21:53, 11 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Haniu, ja u Ciebie jakieś zastrzeżenia?! A w życiu! Absolutnie niemożliwe
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 22:08, 11 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
makadamia napisał(a)
Haniu, ja u Ciebie jakieś zastrzeżenia?! A w życiu! Absolutnie niemożliwe


Napisałam o zastrzeżeniach z sympatią, a nie z wyrzutem.

Czasem nasze oko nie dostrzega detali w ogrodzie, ślizga się po powierzchni.
Podczas planowania tej rabaty, Twój wpis uświadomił mi, że ogrodzenie za bardzo rzuca się w oko. Zmiękczam je. Beton już się trochę spatynował.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies