Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

JoannaDe 14:14, 28 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
DorKa napisał(a)
Ale ,że jak tyle truskawek ?? Mniam. Ja zapomnialam o moich a może też mam i nawet nie wiem


Zaglądaj zaglądaj Ja codziennie nurkuje pod liście zobaczyć czy już czerwone Jak dziecko

Takie dzisiaj znalazłam

____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 14:41, 28 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kolejna wariacja na Mańkowej. Za namowa Toszki znacznie zredukowałam ilość kulek na tej rabacie.
W dalszym ciągu nie umiem ustawić kulek kolo dużej bukszpanowej. Jej wielkość zaburza mi widzenie ''na przód'' i za cholerę nie wiem jak tam poukładać. Najchętniej zmniejszyłabym drastycznie jej wielkość do docelowych rozmiarów

W miejsce rodzinki buksowej poszedł cis (Nr.1 )




____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 14:50, 28 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Duża kula ( Nr.6) straciła buksowy łuk ale zyskała dodatkową kulę cisową (Nr 8). Numer 7 to tez cis ale jeszcze do zagęszczenia.

Widok z tarasu



Widok z wejścia od strony parkingu



Widok z okna



Na białe kwiatuszki nie patrzymy. Są wsadzone tymczasowo. Chciałam więcej tych goździków (sunflower cosmos) ale była tylko jedna. Zastanawiam się czyby nie zrobić paska z większej ilości i podsadzić jakaś zimozielona trawka( everillo?). Cudnie pachną te goździki i milo by było czuć zapach siedząc na tarasie.

No to dziewczynki, zapraszam do dyskusji. Która kula out, co i gdzie przesunąć?

Tosia, wiem ze rozmawiałyśmy o trzech ale na razie nie umiem ich w trójki posadzić.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
anbu 15:01, 28 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Patrzam i patrzam i muszę stwierdzić, że mi się podoba
Lewa strona z ta kulą cisa super wygląda
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kawa 15:07, 28 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hmmm
no wiesz że nie doradzę
cisowa kula śliczna ale nie za bardzo równolegle do siebie są kulki bukszpanu?
no chyba że tak ma bć a ja czegoś nie wiedzę bo i tak moze być
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
JoannaDe 15:15, 28 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
anbu napisał(a)
Patrzam i patrzam i muszę stwierdzić, że mi się podoba
Lewa strona z ta kulą cisa super wygląda


Wzdaje mi sie ze duzo lepiej to wyglada.

Cisowa kula zrównoważyła ta wielka buksowa. A przyrosty ma cudnie żółte Teraz muszę popracować nad zagęszczeniem.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 15:17, 28 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kawa napisał(a)
hmmm
no wiesz że nie doradzę
cisowa kula śliczna ale nie za bardzo równolegle do siebie są kulki bukszpanu?
no chyba że tak ma bć a ja czegoś nie wiedzę bo i tak moze być


Kamilko, nie zrobiłam tego ustawienia celowo. Rzeczywiście jak się teraz przyjrzałam to tak jest. Prawie równolegle.
Tylko tego nie widać z żadnej innej strony niż stojąc frontem do cisowej kuli(Nr.1)

Nie mam pomysłu jak inaczej to poustawiać.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
anbu 15:18, 28 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Powiem tak, lewa strona podoba mi się bardziej niż pierwsza wersja Na prawej jest trochę światłocienia ale też wydaje się ok
____________________
Ania Ogród Ani :)
makadamia 15:22, 28 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No dobra

Lewa strona super. Mogłoby być mniej symetrycznie, ale jak dojdą wypełniacze to nie będzie tego widać.

Prawa strona natomiast...
Nie wiem, czy mam rację ale na pierwszy rzut oka widzę dwa problemy:

1. Duża kula jest za duża w stosunku do pozostałych. Co nie oznacza, ze jest za duża. Po prostu pozostałe kulki muszą nieco podrosnąć. A w tym celu - trzeba im zostawić nieco miejsca. Ergo - ciut bardziej odsunąć od dużej kuli.

2. Mniejsze kulki są tylko z jednej strony, a powinny być z dwóch, jak nie trzech stron. Od strony tarasu przed dużą kulą też powinny być mniejsze; tak jak jest teraz, jest wrażenie, że patrzysz na rabatę z boku, a tak nie powinno być.
Dlatego kulę nr 7 posadziłabym w rogu, na miejscu tej trawy. A trawę całkiem w głąb bym dała. Dziewiątkę bym wtedy przesunęła ciut bliżej dużej kuli (ale nie tak blisko jak teraz jest siódemka). I tyle.

Byłoby dużo łatwiej, gdyby te bukszpany były jeszcze w donicach
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 15:24, 28 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu moim zdaniem jest dobrze. Teraz to dziwnie wygląda bo nie ma nic więcej,dojdą roślinki ,wypełniacze i kule trochę się schowają. Będzie dobrze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies