Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

Toszka 17:34, 24 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pszczelarnia napisał(a)
Toszko, skąd informacja, że azot jest zabójczy na grzyby?


W sadownictwie - opryski mocznikiem stosuje się od lat np. na rdzę gruszy lub kędzierzawość brzoskwini. To stara jak świat wiedza


Joasiu, to jakiś żółty cis odmianowy. Kula będzie z niego zacna. Przycinaj go tylko i formuj regularnie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wani 22:08, 24 maj 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Joanna co to za zakwas? Moim zdaniem tak właśnie powinien wyglądać, to znaczy w moim chlebowym takie bąbelki się robią jak pracuje.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
JoannaDe 22:17, 24 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Aniu, robię ten zakwas żeby podlać choiny. Sierota jestem i nie sprawdziłam ph ziemi i teraz muszę kombinować.

EDIT: To zwykły zakwas chlebowy robiony z maki żytniej 2000.

Wkleję Ci co Toszka mi napisała :

Zakwaszanie gleby pod kwasoluby (choiny)

''Przy takim ph (okolo 7 - przyp.red. ) na pewno siarczanu amonu uzyc nie mozesz. Nastaw zakwas chlebowy i podlej w rozcienczeniu. Zakwas ma 3-3,3 ph. Nie mozesz tak drastycznie, jednorazowo obnizyc roslinom. Proponuje rozcienczyc delikatnie, nawet 1:10 i podlewac rosliny (po duzym obrebie tez). Mozna procedure powtórzyc po 2 tygodniach. Chodzi o to, by stopniowo znizac ph. Potem przegrab glebiej siarke tu masz wyliczenia. Sciólkuj liscmi, kora igliwiem (ta mieszanka swietnie trzyma wilgoc w glebie)''
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 22:22, 24 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)


W sadownictwie - opryski mocznikiem stosuje się od lat np. na rdzę gruszy lub kędzierzawość brzoskwini. To stara jak świat wiedza


Joasiu, to jakiś żółty cis odmianowy. Kula będzie z niego zacna. Przycinaj go tylko i formuj regularnie.


No właśnie nie wiem jaki to bo to zdobyczny. Dostałam go za hortensje ogrodowe. Myślałam ze nic z niego nie będzie bo korzeni nie miał prawie wcale. Po dwóch latach tak się odbudował ze nie mogłam go podnieść.

Juz go w tym sezonie ścięłam raz. Mam plan żeby za trzy tygodnie go znowu ciachnąć. Nie wiem tylko jak mocno go ściąć. W środku jest goły ale zaczyna wypuszczać zielone.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 22:37, 24 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
no właśnie - częste cięcie pobudza do rozkezewienia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 09:19, 25 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No więc w sprawie cięcia chciałam zadać pytanie: czy można jeszcze ciąć cisy?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 09:26, 25 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Marto - które cisy?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 09:32, 25 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka napisał(a)
Marto - które cisy?


Z tych, co z AniąCh kupowałam i mam za brzozami "szpalerek" 4 sztuki mam nadal w donicach pod sosną Całkiem fajnie się za siebie wzieły i myślałam, żeby zacząć im coś ucinać, żeby w kształt kulki bardziej polazły.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 09:34, 25 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
JoannaDe napisał(a)
Aniu, robię ten zakwas żeby podlać choiny. Sierota jestem i nie sprawdziłam ph ziemi i teraz muszę kombinować.

EDIT: To zwykły zakwas chlebowy robiony z maki żytniej 2000.

Wkleję Ci co Toszka mi napisała :

Zakwaszanie gleby pod kwasoluby (choiny)

''Przy takim ph (okolo 7 - przyp.red. ) na pewno siarczanu amonu uzyc nie mozesz. Nastaw zakwas chlebowy i podlej w rozcienczeniu. Zakwas ma 3-3,3 ph. Nie mozesz tak drastycznie, jednorazowo obnizyc roslinom. Proponuje rozcienczyc delikatnie, nawet 1:10 i podlewac rosliny (po duzym obrebie tez). Mozna procedure powtórzyc po 2 tygodniach. Chodzi o to, by stopniowo znizac ph. Potem przegrab glebiej siarke tu masz wyliczenia. Sciólkuj liscmi, kora igliwiem (ta mieszanka swietnie trzyma wilgoc w glebie)''


Jak zrobić ten kwas chlebowy? Poproszę o przepis, chyba przeoczyłam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 10:01, 25 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)


Z tych, co z AniąCh kupowałam i mam za brzozami "szpalerek" 4 sztuki mam nadal w donicach pod sosną Całkiem fajnie się za siebie wzieły i myślałam, żeby zacząć im coś ucinać, żeby w kształt kulki bardziej polazły.


Wstaw ich zdjęcia u siebie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies