Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

makadamia 10:57, 29 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Na rysunku faktycznie wygląda, jakby kule były pod samą magnolią ale myślałam, żeby tak naprawdę były mniej więcej na środku rabaty.

Rabata, wedle tego rysunku, ma 4 metry szerokości, więc powinno dać radę

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:02, 29 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Coś mi się nie zgadza w tym rysunku. Czy zamiast 370cm to tam nie powinno być przypadkiem 270?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 11:02, 29 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ale jesli dasz same kule, to w efekcie, będzie ciężka przepełniona bryłami rabata, a miejsca na wypełniacze (w tym kwiaty biało-żółe) już nie będzie, bo jesli posadzi się na wcisk, to bukszpany złapią dziury i będzie...kicha, a nie elegancka, radosna, jasna rabata.
Tu pierwsze skrzypce mają grać kwiaty i trawy. Kule to akcent zimozielony.

Albo koncepcja się zmieniła i ja czegoś nie doczytałam...hmmmm
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 11:07, 29 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Albo ja zapomniałam o założeniach i popłynęłam z tymi kulami
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anbu 11:51, 29 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839

JoannaDe napisał(a)


Skłaniam się bardzo mocno do pozostawienia prawej strony bez zmian.

Wiem, że to wyższa szkoła planowania i w zasadzie nie powinnam się odzywać ale...
Wg mnie lewa strona jest super, nie zmieniłabym nic w ustawieniu
Prawa strona ma wg mnie braki w swojej lewej stronie (czy wyraziłam się jasno?)


Nie wiem co to jest - tutaj zaznaczone na czerwono? Wydaje się, że to są dwie kuleczki To coś mi tu nie gra



____________________
Ania Ogród Ani :)
Makusia 11:56, 29 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No ja się nie odzywam, bo mi się od początku- w pierwszej wersji posadzenia - podobało.
Cisa współczuję, trzymam kciuki za niego- pokaż anorektyka, jak już go odchudzisz drastycznie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
iwka 12:35, 29 maj 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Asia, miałam takiego anorektyka, trzeci rok walczę o niego i w tym roku dopiero coś się ruszyło. Jest nadzieja, nie wierzyłam że cis to żelazna roślina, do momentu kiedy nie zobaczyłam, że prawie z suchego patyka wyrasta zielone

Z kulkami ... ciężko podpowiedzieć, sama kombinowałam z doniczkami, rysowałam, przesuwałam i w końcu jakoś posadziłam, nie zwracam już uwagi na takie niuanse jak 5 cm w lewo czy w prawo jednak, wydaje mi się że są za blisko siebie.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
JoannaDe 12:55, 29 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Asiu - musiałam pomyśleć nad Twoja propozycja przy cisie . W pierwszej chwili jak wstawiłaś rysunek było wow ale po chwili opamiętanie. Koncepcja jest inna. Doczytałam już ze Toszka napisała jaka. I tego się trzymam.

W wolnej chwili spróbuję rozrysować jaki jest plan głównych nasadzeń.

A co nie pasuje w szerokości rabaty? 3 razy mierzyłam
Co prawda od kuliszcza jest 3,70 ale rabata zwęża się w kierunku cisowej kuli i tam już jest o ile dobrze pamiętam 300cm. Ale nie jestem pewna.
Musi tak być bo linia rabaty wychodziła mi krzywo w stosunku do tarasu ( zywoplot jest po skosie posadzony czego na pierwszy rzut oka nie widać)
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 12:56, 29 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)
Ale jesli dasz same kule, to w efekcie, będzie ciężka przepełniona bryłami rabata, a miejsca na wypełniacze (w tym kwiaty biało-żółe) już nie będzie, bo jesli posadzi się na wcisk, to bukszpany złapią dziury i będzie...kicha, a nie elegancka, radosna, jasna rabata.
Tu pierwsze skrzypce mają grać kwiaty i trawy. Kule to akcent zimozielony.

Albo koncepcja się zmieniła i ja czegoś nie doczytałam...hmmmm


Nic się Toszko nie zmieniło, trzymam się planu.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 12:58, 29 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
anbu napisał(a)


Wiem, że to wyższa szkoła planowania i w zasadzie nie powinnam się odzywać ale...
Wg mnie lewa strona jest super, nie zmieniłabym nic w ustawieniu
Prawa strona ma wg mnie braki w swojej lewej stronie (czy wyraziłam się jasno?)


Nie wiem co to jest - tutaj zaznaczone na czerwono? Wydaje się, że to są dwie kuleczki To coś mi tu nie gra





Aniu , te dwie kuleczki to tak trochę z przypadku tam wstawione.
No właśnie prawa strona całej rabaty...

Skłaniam się do propozycji Asi ( Toszka tez chyba tak myślałaś co?) tylko bez tej jednej kuli pod magnolia. Cisa nazwijmy go roboczo żółtego zostawię tam gdzie jest.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies