Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Gruszka_na_w... 11:00, 16 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Jak miło Cię widzieć powracającą na łono Ogrodowiska.
Zdjęcia ptaków przepiękne, takie klimatyczne. Jedyne w swoim rodzaju.
Ciekawa jestem tych ogrodowych zmian, które zaszły u Ciebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anabuko1 12:19, 16 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
Świetne te zdjęcia ptaszkom robisz.
Z przyjemnością je obejrzałam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agatorek 21:38, 16 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
jolanka napisał(a)

Aga, dziękuje ale u Ciebie to dopiero się dzieje, widziałam zakupy


W tym sezonie zakupy są o wiele mniejsze, niż w poprzednich, chyba że piszesz o donicach

Pokazałabyś te rabaty, które poszerzasz (czytałam u Magary)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
vita 22:05, 16 kwi 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
jolanka napisał(a)
Jakiś czas temu pokazywałam nawet taki mój osobisty atlas ptaków. Muszę odszukać strony (niestety nie pamiętam) to chętnie Ci podeślę.
Ten ptaszek na zdjęciu to czyż. Przylatują całymi stadami. Chętniej jedzą na ziemi dlatego sypię im ziarna pod karmnikiem. To takie właśnie zachęcanie. Karmnik, ziarna, słoninka, jabłka.


Chętniej jedzą na ziemi, ziarna, słoninka, jabłka Zdecydowanie muszę się podciągnąć w tej dziedzinie. U mnie słonina dynda podwieszona pod koroną drzew. Czyż
Gdybyś odnalazła te strony o których wspomniałaś, to byłabym bardzo wdzięczna za podesłanie.
Wszyscy trąbią o przerabianych u Ciebie rabatach, pamiętam, że wspomniałaś Też jestem ciekawa.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
April 09:57, 17 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
jolanka napisał(a)
T



To zdjęcie powinno mieć tytuł - jestem piękny, podziwiaj

Jolu, jak zwykle zdjęcia ptaków wspaniałe.
Teraz czekamy na zdjęcia z ogrodu w większej ilości
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 11:27, 17 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jolu, witaj
Z wiosną wracają zimowe śpiochy (mówię to ja, co przez pół roku się nie odzywała...)
Ptaszęta cudne, jak zawsze, chociażby dla nich warto mieć ogrody. A teraz czekamy na całą resztę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
jolanka 09:21, 19 kwi 2023


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
JoannA napisał(a)
Fajnie że wróciłaś i to od razu z pięknymi zdjęciami.
Czyż bardzo urodziwy.
Pozdrawiam

Czyżyk dziękuje, ja też
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:41, 19 kwi 2023


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jak miło Cię widzieć powracającą na łono Ogrodowiska.
Zdjęcia ptaków przepiękne, takie klimatyczne. Jedyne w swoim rodzaju.
Ciekawa jestem tych ogrodowych zmian, które zaszły u Ciebie.

Jak miło widzieć, że ktoś jeszcze tu mnie pamięta
Haniu, czasami potrzebujemy spojrzenia na siebie z innej perspektywy, odejścia od przyzwyczajeń, po prostu zmiany. Trochę próbuję
A zmiany? Tak naprawdę to zupełna przebudowa, ogród od nowa. Przez 2 lata, z różnych powodów, prawie nic w nim nie robiłam. Efekt, tragedia. Piaseczek leśny mój działkowy, rosnący dookoła coraz większy las spowodowały, że część roślin sobie po prostu nie radzi, część przestała mi się podobać, część wypadła, cześć zjadły mi nornice (te to bym mogła - to brzydkie słowo) i tak by można… Wyobraź sobie, że jesienią musiałam część bylin wysadzić z ziemi do doniczek i zadołować bo te wredoty kasowały mi rośliny jedna po drugiej. Całe stado buszowało, kanał na kanale i kanałem poganiał.

Na razie trudno coś pokazać bo dopiero zaczynam. W tej chwili są np. ścinane ogromne gałęzie sosen bo najpierw śnieg a potem wiatr je po prostu połamał. Nie wiadomo, czy jedną nie trzeba będzie po prostu wyciąć. Cóż, czasami nie wszystko „idzie”po naszej myśli.
Na pewno pokażę jak zacznę już w końcu sadzić.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:41, 19 kwi 2023


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
anabuko1 napisał(a)
Świetne te zdjęcia ptaszkom robisz.
Z przyjemnością je obejrzałam

Dziękuje Aniu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:43, 19 kwi 2023


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Agatorek napisał(a)


W tym sezonie zakupy są o wiele mniejsze, niż w poprzednich, chyba że piszesz o donicach

Pokazałabyś te rabaty, które poszerzasz (czytałam u Magary)

Nie tylko, a ambrowce? A magnolie?

Rabaty pokażę jak zacznę w końcu je odsądzać, na razie to tylko przebrane separatorem miejsca. Ale trawnika prawie o połowę mniej
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies