Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 06:36, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Helen napisał(a)
Iwonka, na zdjęciu te niskie tulipki ładnie wyglądają. Wiem, że chodziło o inny efekt, ale teraz też jest ok.
A mszyce to nas zeżrą chyba
Mszyce mam wszędzie dosłownie a biedronki pojedyncze. Sikorki mi z róż ich nie zjadają. Ręce normalnie opadają.

Totalnie nie tak miało być na tej rabacie. Tulipany ładne ale... Ogólnie jakoś nie wypaliło w tym roku z tulipanami. 2 odmiany, które uwielbiam okazały się pomyłkami. Nie mam więc ani Purple Pion (3-letnie cebulki już nie zakwitły) ani brzoskwiniowych papuzich. Starsze cebulki Exotic też już słabo kwitną. Potwierdza się więc, że co 2 lata jak chce się mieć cebulki to trzeba kupować nowe.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 06:41, 27 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42036
inka74 napisał(a)
Teraz z serii porażki
Rabata przed domem. Tulipany są w wysokości może 15 cm a powinny mieć 40. Nie wiem dlaczego. Czy za mało wody było w zimę - śniegu zero przecież. Czy może wahania temperatury - długo ciepło a jak już wzeszły to przez tydzień w nocy na minusie. Nie wiem. Dodatkowo 2 róże bardzo mocno przymroziło. Z pięknych krzaków mam dosłownie po 1 kikutku. Wątpię, aby się w sezonie zreanimowały ale na razie zostawiam.



I dla ludzi o mocnych nerwach ilość mszyc mnie powala. Są wszędzie. Każda róża, każda kalina i klon nawet. Ręcznie nie daję rady. Dziś może zrobię napar z wrotycza bo już mnie coś trafia.

Ja mam tak samo z większością roz
Po tym marcowym mrozie okazuje się ze powinnam ściąć do zera bo jakieś nekrozy powlazily
A te tulipanki co wyglądają jakby uciekły to najładniejsze pamiętasz odmianę ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 06:43, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Na szybko cyknęłam zdjęcie rabaty po wysypaniu korą. Mam nadzieję, że zatrzyma wilgoć i zdołają się roślinki ukorzenić.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 06:44, 27 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42036
Iwona, jest super... aż milo tak z rana obejrzeć takie fotki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 06:46, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)

Ja mam tak samo z większością roz
Po tym marcowym mrozie okazuje się ze powinnam ściąć do zera bo jakieś nekrozy powlazily
A te tulipanki co wyglądają jakby uciekły to najładniejsze pamiętasz odmianę ?
te ze zdjęcia? One czerwone są a właściwie burgundowe, winne. Aparat w telefonie nie łapie tego koloru. Coś miały burgundem w nazwie. Metkę muszę poszukać. W L kupowane.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 06:50, 27 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42036
inka74 napisał(a)
te ze zdjęcia? One czerwone są a właściwie burgundowe, winne. Aparat w telefonie nie łapie tego koloru. Coś miały burgundem w nazwie. Metkę muszę poszukać. W L kupowane.

Nie... te smietankowo malinowe
Druga fotka na 1004
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
galgAsia 07:02, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale wiele osób ma podobne odczucia w odniesieniu do tulipanów i magnolii. U mnie na magnolkach są pojedyncze kwiaty. Kilka w ogóle nie zakwitnie, np. Sunsation nie zawiązała pąków kwiatowych, same liście...
Tulipanów nie mam, ale u Mamy pojedyncze sztuki, bida z nędzą.

Pomalowałam mur
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 07:03, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia dzięki. Choć ja mam trochę focha na ogród. Ilość pracy mnie powala. Niby niewielkie zmiany ale robi jedna osoba i tylko weekendami to się ciągnie. A chcę te najważniejsze rabaty zrobić przed upałami, nie chcę znowu stracić roślin. Weekend majowy znowu będzie z ryciem w tle. Trochę mam dosyć. Jeszcze czeka mnie demolka 2 skrzyń - jednej za domem bo jej nie ruszyłam wczoraj i jednej przed domem. Z odzyskanego drewna chcę zbić 1 skrzynię na klonika. Zamówiona jest też skrzynia i listewki na taras następna robota. Trzeba pomalować i zespawać stelaż. A jak skończę rabatę za domem to malowanie kostki czeka. I pergola na huśtawkę. Tu to dopiero roboty będzie. Normalnie do końca czerwca weekendy zajęte. I trawnik muszę ponownie nawieźć, zlikwidować łaty. Niby chodziłam po linii z siewnikiem i nawozem a są pasy. Coś mnie trafi zaraz. Z jednej strony to fajnie, że jest co robić ale z drugiej mam serdecznie dosyć. Poleżałabym po prostu z książką lub z Młodym coś porobiła a tak to tylko ryję w ogrodzie. Ech, foch normalnie (
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:08, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)

Nie... te smietankowo malinowe
Druga fotka na 1004
Kasiu - te na przodzie za srebrnymi kulami? To Flaming Purissima. 2-letnie. Idealnie się z Exotic zgrywają i kolorem i czasem kwitnienia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:15, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
galgAsia napisał(a)
Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale wiele osób ma podobne odczucia w odniesieniu do tulipanów i magnolii. U mnie na magnolkach są pojedyncze kwiaty. Kilka w ogóle nie zakwitnie, np. Sunsation nie zawiązała pąków kwiatowych, same liście...
Tulipanów nie mam, ale u Mamy pojedyncze sztuki, bida z nędzą.

Pomalowałam mur
lecę zobaczyć mur!!
Ta pogoda nas umorduje. To nie jest normalne. Brak zimy wychodzi bokiem. Rośliny głupieją. Szybciej wchodzą w okres wegetacji, najpierw dostają mrozem a potem upałami przy braku wody z nieba. Robactwo się mnoży bo zimy brak. Plaga za plagą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies