Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasya 07:18, 27 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42298
inka74 napisał(a)
Kasiu - te na przodzie za srebrnymi kulami? To Flaming Purissima. 2-letnie. Idealnie się z Exotic zgrywają i kolorem i czasem kwitnienia.

Tak dokładnie
Mam jakieś podobne trochę, muszę dokupić bo ładne są
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
BKosimkArt 07:28, 27 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
No Iwonko, super robota! Poprawiła się zdecydowanie linia rabat, wcześniej była cieniutka, teraz to porządna rabata jest. Tulipany masz piękne.
A machonia, też ją mam ale schowaną trochę i żałuję bo faktycznie piękna roślina...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
sarenka 07:33, 27 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No właśnie u mnie tulipany były liliputy,ale podlałam je 3-4 razy i urosły. Wcześniej były wysokie na 3-5 cm. Niemniej jednak starej odmiany takie czerwone które są nie do zdarcia mam mniej niż rok temu. Muszę jakoś w tym roku podzielić kolorami dokładniej,ale jakoś po przekwitnięciu zapominam gdzie jakie rosły
Trawnik j mnie kaplica, nawóz podsypany ze 3 tygodnie temu nadal leży bo deszczu brak. Podlałam raz trawnik,ale to za mało
____________________
Magda W samym sloncu
Johanka77 07:49, 27 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
Kasiu - te na przodzie za srebrnymi kulami? To Flaming Purissima. 2-letnie. Idealnie się z Exotic zgrywają i kolorem i czasem kwitnienia.


Też mam flamingi... bodajże 4 rok.
Niezmordowane są i bardzo urokliwe.
W tym roku po raz pierwszy je wyrwałam z cebulami. Za rok posadzę gdzie indziej.

A! No dodam, że u mnie one najszybciej startują i jesteśmy już po
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:50, 27 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
W życiu nie miałam w gruncie tulipanów 40cm!
Podziwiam!

Moje z reguły 20-30.
Jedynie te ścięte do wazonu rosną w wazonie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
jolanka 08:24, 27 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16488
Iwonka, też się właśnie zastanawiałam dlaczego tulipany takie niskie
Myślałam, że kupiłam jakieś pomylone ale jeśli nie tylko u mnie to jednak wina pogody.

Idziesz i planujesz jak petarda normalnie. Ja nie mam niestety żadnej ochoty na robienie czegokolwiek. Robię to co muszę a najchętniej położyłabym się i przespała całe to ustrojstwo
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
TAR 08:41, 27 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7630
mam wykopane barwinki variegaty, moge wyslac ale tylko kurierem. nie chce sie uzerac na poczcie z ludzmi, ze maseczki nie nosze. moge je przetrzymac ostatecznie do poweekendzia majowego. sa wykopane z korzeniami i do tego wąsy kilkumetrowe.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 09:32, 27 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Mahonia, jestem nią urzeczona. Żelazna roślina, pięknie kwitnie, pachnie. Cięciem utrzymujesz pokrój.


to zwykła czy odmianowa?

ja też ją mam, rzeczywiście żelazna ale pokrój u mnie ma bardzo brzydki i do tego rozłazi się odrostami. mam w stosunku do niej ambiwalentne uczucia

ale np.: u mojego taty rośnie od lat krzaczek i bardzo ładnie wygląda - piękny, gęsty, regularny.
Ale warunki ma lepsze

moje tulipany kwitną chyba trzeci rok. ale ja mam takie no-name'y, co to Kasia napisała, że właśnie takich chce uniknąć

barwinka variegata przecież ja mam. I wcale nie muszę wysyłać, bo zdaje się, że przyjadę po drugą partię gliny
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 09:53, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwonka, jak Ty masz zamocowane te panele na zdjęciu powyżej, cytowanym przez Asię? Bo myślę o przeciwstawnym murku do rozebrania i to jest dla mnie zagwozdka...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 14:02, 27 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Za dużo postów pogubiłam i nie nadrobię
rabaty bardzo zyskały, tulipany bardzo romantyczne, ostatnio na youtube pan pokazywał, że po kwitnięciu, albo przy pojedynczych liściach stosuje obsypanie tulipanów mocznikiem - niezbyt blisko samej cebulki. Ponoć gdy najedzą się tego azotu mają w następnym roku nabrać sił do kwitnienia...tylko nie wiem jak to w ciasnocie donic zastosować na próbę?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies