Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

sarenka 17:58, 27 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Bylam dzisiaj w Af i zamówiłam Pissardi, Amanogawy są, droższe niż w zeszłym roku i nie wiem jak wysokie, pan pokazywał,że mniej więcej 1,2m. Obelisk za to tylko u K jest, mówiłaś,że mały, ale nigdzie w okolicy nie ma. Ciężko dostać drzewa
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 18:31, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
Powiedziałam Ci już, ale i tak napiszę - superowo wyszło! Rabata zyskała oddech, przestrzeń, wygląda jakby tak było od zawsze .
A tulipany i u mnie marne, Exotiki niskie bardzo choć kwitły całkiem znośnie.
U mnie póki co mszyc nie widziałam, ale zaraz lecę zrobić inspekcję.
Buziak za parocję .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 19:01, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
BKosimkArt napisał(a)
No Iwonko, super robota! Poprawiła się zdecydowanie linia rabat, wcześniej była cieniutka, teraz to porządna rabata jest. Tulipany masz piękne.
A machonia, też ją mam ale schowaną trochę i żałuję bo faktycznie piękna roślina...
w sumie rabata zaczęła nabierać normalności. Tam w sumie jest 180 cm głębokości a na ząbku przy wejściu 250 cm. Na zdjęciach na wąskie nadal wyglądają.
Mahonia to tania zapchajdziura na trudny teren. Wystarczy jej obornika sypnąć i systematycznie przycinać. Nawet wody zbytnio nie potrzebuje. Gdzieś czytałam, że znosi nawet radykalne cięcie jak zbyt krzaczasta się zrobi i łysa od dołu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:10, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
No właśnie u mnie tulipany były liliputy,ale podlałam je 3-4 razy i urosły. Wcześniej były wysokie na 3-5 cm. Niemniej jednak starej odmiany takie czerwone które są nie do zdarcia mam mniej niż rok temu. Muszę jakoś w tym roku podzielić kolorami dokładniej,ale jakoś po przekwitnięciu zapominam gdzie jakie rosły
Trawnik j mnie kaplica, nawóz podsypany ze 3 tygodnie temu nadal leży bo deszczu brak. Podlałam raz trawnik,ale to za mało
ja z tulipanami suszę obstawiam ale sama nie wiem. Na razie tylko na jednej rabacie są ładne, dorodne, w miarę wysokie. I na wjazdowej, czyli na dwóch. Te z tyłu domu w sumie też ok. Czekam jeszcze na 6 rabat z tulipanami, zobaczymy. Teraz co tydzień są podlewane więc może...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Pola 19:14, 27 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Ogród piękny, więc myślę że nie powinąć narzekać, zmiany wyszły świetne, ja też lubię rabaty wysyłane korą.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
inka74 19:17, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)


Też mam flamingi... bodajże 4 rok.
Niezmordowane są i bardzo urokliwe.
W tym roku po raz pierwszy je wyrwałam z cebulami. Za rok posadzę gdzie indziej.

A! No dodam, że u mnie one najszybciej startują i jesteśmy już po
u ciebie dużo cieplej jest. Ja czasami mam wrażenie, że u mnie taki mini biegun zimna jest u innych w pełnym kwitnieniu a u mnie dopiero się coś wykluwa. Ja też je lubię, chciałam więcej kupić ale nie było w B w tym roku a gdzie indziej to złotówka za cebulkę, 250 sztuk robi kwotę. Nie kupiłam i zła jestem na siebie bo z EE one najlepiej wyglądają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:21, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)
W życiu nie miałam w gruncie tulipanów 40cm!
Podziwiam!

Moje z reguły 20-30.
Jedynie te ścięte do wazonu rosną w wazonie
Blushing Lady 60 cm miały przez 2 lata. Teraz 40, może 50. Stąd mój foch przyzwyczaiłam się do potworów.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:26, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
jolanka napisał(a)
Iwonka, też się właśnie zastanawiałam dlaczego tulipany takie niskie
Myślałam, że kupiłam jakieś pomylone ale jeśli nie tylko u mnie to jednak wina pogody.

Idziesz i planujesz jak petarda normalnie. Ja nie mam niestety żadnej ochoty na robienie czegokolwiek. Robię to co muszę a najchętniej położyłabym się i przespała całe to ustrojstwo
ja dziś mam dzień, że nic mi się nie chce. Może dlatego, że spotkania handlowe mnie wykańczają. Siedzę na tarasie, myślę coby tu zrobić do jedzenia ale mam zbyt dużego lenia aby się ruszyć.

Ty mówisz że petarda a ja mam wrażenie że wszystko się ciągnie. Niby w domu pracuję a czasu na ogród kompletnie brak w tygodniu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:52, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)
mam wykopane barwinki variegaty, moge wyslac ale tylko kurierem. nie chce sie uzerac na poczcie z ludzmi, ze maseczki nie nosze. moge je przetrzymac ostatecznie do poweekendzia majowego. sa wykopane z korzeniami i do tego wąsy kilkumetrowe.
Tarcia, skontaktuję się z Jolę April i dam znać. Napiszę na priv. Dzięki za pamięć!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:02, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)


to zwykła czy odmianowa?

ja też ją mam, rzeczywiście żelazna ale pokrój u mnie ma bardzo brzydki i do tego rozłazi się odrostami. mam w stosunku do niej ambiwalentne uczucia

ale np.: u mojego taty rośnie od lat krzaczek i bardzo ładnie wygląda - piękny, gęsty, regularny.
Ale warunki ma lepsze

moje tulipany kwitną chyba trzeci rok. ale ja mam takie no-name'y, co to Kasia napisała, że właśnie takich chce uniknąć

barwinka variegata przecież ja mam. I wcale nie muszę wysyłać, bo zdaje się, że przyjadę po drugą partię gliny
mahonia zwykła. Przytnij ją po kwitnieniu a odzyska lepszy pokrój.
Tulipany różnie się zachowują. Papuzie tylko rok mam, w następnym już nie kwitną. A zwykłe Ejki ładnie się zachowują. Barwinka Jola chciała w większej ilości. Po glinę zapraszam tylko teraz trzeba będzie głębiej kopać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies