Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 20:31, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
jolanka napisał(a)
No proszę, u mnie mokro a u Ciebie taaaakie widoki, i roślinne i jedzeniowe Co masz dziś na obiad?
Spotkań zazdroszczę, ja zaczynam się pomalutku ruszać, myślałam nawet o Rogowie
Jolcia, pogoda dziś ładna była. Może słońce nie świeciło ale w dzień nie padało. Na obiad był kurczak marynowany w tymianku, maślance i soku z cebuli - mniam, do tego pieczone młode ziemniaki z serkiem czosnkowym i sałatka z mozzarellą. Na deser ciasto z rabarbarem i kruszonką

Do Rogowa się niestety nie wybiorę. I tak jakoś urlop mi się nagle kurczy bo prac zaplanowanych sporo a i jeszcze bardzo ale to bardzo bym chciała Kwartecika odwiedzić choć na godzinkę. Muszę zobaczyć co nakombinowała bo ciągle podobno ryje
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:34, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Kasya napisał(a)

No właśnie trzeba zobaczyć
Tyle się zmieniło ze szok
Kasiu, jutro jestem cały dzień w domu. Zapraszam
Jak padać nie będzie to biorę się za narożnik bo już graby wołają o wsadzenie do ziemi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:45, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
greg66 napisał(a)


tej pęcherznicy nie znam, już ją szukam

Ta przestrzeń za domem świetnie wygląda, tylko podziwiać
to w teorii kompaktowa odmiana do 1 metra. W sumie pęcherznicy takiej jeszcze nie widziałam a liście, ich kolor teraz mnie po prostu urzekły. Złoto-miedziane cudo. Zobaczymy co z tego będzie. Mam też Amber Jubilee ale to duży krzew docelowo, kupiłam dla koloru liści ale od razu z założeniem, że będzie cięta i to co roku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:49, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Monia81 napisał(a)
I co dzisiaj u Ciebie serwowano? na fotce widać, że bez deszczu a u mnie zimno, deszczownie, typowa pogoda barowa, więc się raczę winkiem buziak
same dobroci. Objadłam się tak, że do wieczora nic pogoda ładna. Wczoraj jak po południu lunęło to padało do rana. Dobrze bo akurat roszady na rabatach zrobiłam. Jak mokro większa szansa, że się przyjmie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 20:54, 31 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
Iwonka zaśliniłam się -takie pyszności miałaś na obiad ….mniam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 21:00, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Zana napisał(a)


No powiem Ci, że płot elegancko odpicowałaś. Od razu rośliny lepiej na jego tle się prezentują. Świetnie to wszystko razem wygląda
jeszcze kilka metrów zostało do roboty. Ale mi się nie chce. Nienawidzę malowania. eM też nie lubi. Salon na dole drugi rok czeka na zmiłowanie. Jadalnia i klatka schodowa też. Na jesieni może zrobię.
Ten kolor jest prawie czarny, ciemny palisander. Ładnie na jego tle rośliny wyglądają. Kiedyś bałam się czarnego a teraz mam czarną ścianę w sypialni i bardzo ciemny czekoladowy brąz w salonie i nie jest grobowo. U mnie za mała działka, aby mieć wszędzie szczelny żywopłot. Zresztą sąsiedzi już je mają. Ja korzystam z ich tła póki można
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:06, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Gosiek33 napisał(a)


Ta Bylica luizjańska w tym roku dostała szału, podobnie jak anafalis perłowy. Będę je przesadzać
no przeraziła mnie wielkością i ilością przyrostu. Mówisz, że ten rok taki? Nawet jak nie to będą sadzonki. To bardzo ładna kolorystycznie i zdrowa roślinka. Do wychłodzenia i wydłużenia tła - idealna. Bardzo ci za nią raz jeszcze dziękuję. Cmok!

A anafalis mi gdzieś wcięło. Nie widzę go na rabacie. W razie czego wiem gdzie się uśmiechać. U ciebie lub u Kasyi ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:16, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Magleska napisał(a)
Iwonka zaśliniłam się -takie pyszności miałaś na obiad ….mniam
eM miał urodziny stąd takie dobroci a wiesz co jest w tym wyśmienite? Ja tylko sałatkę zrobiłam i hamburgery dla dzieci, a i posprzątałam chałupę ale obiad gotował mąż a jego siostra ciasto zrobiła. Tym sposobem każdy coś zrobił, nie jedna osoba wszystko i mogliśmy odpocząć. Teraz nadal leżę na huśtawce i patrzę na szarzejące niebo. W końcu korzystam z tego co mam a nie wiecznie ryję. Buziaki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 21:28, 31 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Iwonka, u Ciebie widziałam przywrotnik ostroklapowy, dobrze pamiętam? Jak się go rozmnaża? Przez podział?
____________________
Helen - Hortensjowo
Magleska 21:31, 31 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
i tak powinno być zawsze podział obowiązków to jest to
u mnie też dziś eM kroił mięso i obrał ziemniaki ,młoda zrobiło ciasto ,a ja tylko sałatkę i dokończyłam całościowo ….od razu milsza niedziela ….a nie jak przeważnie -wszyscy siedzą i czekają ,aż ja zrobię

gdyby nie wredna deszczowa pogoda ,to bym też poleżała na tarasie …..
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies