Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 07:28, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
April napisał(a)
Tyły faktycznie po twoich zabiegach nabrały kubatury Jakbyś działkę poszerzyła
Świetna ta ławka przy grillu. Nowa? Nie pamiętam jej. Szkoda że mój szef kuchni nienawidzi grilować. Uznaje tylko gotowanie w kuchni a nawet nakładkę grillową ma na kuchence. Już nie ma tego zapachu i nastroju. Ech.... nie można mieć wszystkiego...
kurcze, przy tak małej powierzchni nie myślałam, że to ma znaczenie a tu wręcz przeciwnie. Ma ogromne )) na zdjęciach tego nie widać tak bardzo, jak w rzeczywistości. Druga sprawa, że ja za płotem porządek zrobiłam więc trochę tej przestrzeni za zmieniło perspektywę. Teraz jak siedzę na ławce nie mam wrażenia, że rabata na mnie wchodzi. Oczywiście jak magnolia podrośnie to ten widok się zmieni. To samo dotyczy ciemnego berberysa na ciemnym płocie. Chciałam go usunąć bo przecież się zlewa ale faktura robi dobrą robotę. Oprócz tego on na jesieni ładnie się przebarwia a mi tu brakuje takich akcentów.

Ławka kupiona w ubiegłym roku w szwedzkim sklepie. Żałuję że 2 nie kupiłam bo teraz ich nie było. Tylko ona droga była. Ale fajna jest. Teraz idealnie pasuje. U mnie eM lubi gotować na ognisku. Za to na kuchni nie bardzo
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:37, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Kasya napisał(a)

Pecherznica bardzo ładna
Tez kupilsm podobna ale duza odmiana
A ta hortensja to ogrodowa ?
wiem, pamiętam. Amber też mam lubię taki kolor liści. Będę je obserwować u siebie czy im dobrze stanowiska dobrałam.
Ta hortensja to bukietowa. Kwitnie co roku. Liście fakt, ma takie grubsze, mięsiste jak Running Bride ale łodygi sztywne. Stąd ona polecana jest do półcienia a nie na słońce. I do donic. Tylko 60 cm wysokości i szerokości. Zobaczymy co pokaże. Jest obsypana pączkami kwiatowymi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:55, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Magleska napisał(a)
Iwonka ta część z domkiem ogrodnika jest świetna-masz dar do komponowania roślin - nowa pęcherznica super z tym kołem kolorystycznie wygląda -i ta hortensja jak rozkwitnie doda efektu końcowego

cały Twój ogród mi się podoba wpraszam się na kawę ,jeśli będę w okolicach


powiedz proszę ,gdzie kupiłaś taką fajną misę na wodę ? potrzebuję pod klona przy schodach coś postawić
Madzia będzie mi bardzo miło jak przyjedziesz. Jest gdzie przenocować w razie potrzeby
Misa jest zwykłą plastikową doniczką )) chciałam betonową zrobić ale czasu brakuje na wszystko. Tę na szablon zakupiłam i tak została. Na zdjęciu nie widać że to plastik

Znalazłam ją, wysyłam link na priv
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:06, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Misa z bliska. Ciemny grafit taki trochę niejednorodny.


I widok na "poszerzoną" część od drugiej strony
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 08:16, 31 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Iwona, jestem w szoku jak w sumie drobny zabieg pozwolił na odzyskanie przestrzeni na tylnej rabacie. Normalnie dałabym sobie rękę uciąć, że ta rabata jest o połowę węższa . To ostatnie zdjęcie zachwyca! Muszę się koniecznie do Ciebie wybrać!
I czytałam o Twoim wczorajszym spotkaniu u Aprila i Anuli. Ale fajnie, nawet jeśli pogoda nie do końca dopisała. Zazdrość .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 08:57, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
He, he. Na zdjęciach ciężko ocenić. Trzeba organoleptycznie zobaczyć ) zapraszam
Szukałam wcześniejszych zdjęć tego kawałka i nic. To znaczy, że nic tam nie było do pokazywania
No byłam u dziewczyn. Musiałam się wyrwać i zobaczyć co u nich
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Johanka77 10:21, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
Misa z bliska. Ciemny grafit taki trochę niejednorodny.


I widok na "poszerzoną" część od drugiej strony


No pasowała by mi taka
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AnnaCh 12:10, 31 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dzięki Iwonka, taki miałam zamiar, jutro zadzwonić W sumie to teren nadzoru mojego teścia, może przy okazji jego wyślę
Ta misa powala, a ostatnie zdjęcie powiększonego terenu od drugiej strony mnie zachwyciło
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Monia81 12:16, 31 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Nie wiem co chwalić, bo smakowity masz ten ogród poszerzona wygląda super, fajnie to Iwonko wymyśliłaś ja i tak jestem pełna podziwu, że tyle roślin potrafisz zmieścić... buziak
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Helen 13:02, 31 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Iwonka, przychodzę i patrzę, że co chwilę masz nową roślinę, która inspiruje. Zazdraszczam szkółek, o spotkaniach towarzyskich to już nie piszę.

Sunsation cudowna i ma piękny pokrój, o cienistej można by wiele napisać. Superaśna
Na nową huśtawkę nie mogę się napatrzeć.

Wychodzę z bólem głowy.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies