Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

mrokasia 21:44, 31 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ale fajna niedziela . U mnie też była dobra pogoda, choć całą noc padało. Trochę poryłam, potem odpaliliśmy grilla a na końcu leżeliśmy na sofach na tarasie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 21:57, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Helen napisał(a)
Iwonka, u Ciebie widziałam przywrotnik ostroklapowy, dobrze pamiętam? Jak się go rozmnaża? Przez podział?
bierzesz nóż i odcinasz kawałek z korzonkiem i wsadzasz na nowe miejsce. Bardzo ładnie się dzieli.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:58, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Magleska napisał(a)
i tak powinno być zawsze podział obowiązków to jest to
u mnie też dziś eM kroił mięso i obrał ziemniaki ,młoda zrobiło ciasto ,a ja tylko sałatkę i dokończyłam całościowo ….od razu milsza niedziela ….a nie jak przeważnie -wszyscy siedzą i czekają ,aż ja zrobię

gdyby nie wredna deszczowa pogoda ,to bym też poleżała na tarasie …..
Buziaki
dokładnie tak )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:59, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
mrokasia napisał(a)
Ale fajna niedziela . U mnie też była dobra pogoda, choć całą noc padało. Trochę poryłam, potem odpaliliśmy grilla a na końcu leżeliśmy na sofach na tarasie .
takie niedziele to są dobre niedziele )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:11, 31 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Takiej niedzieli zazdroszczę. U mnie ledwie 10 stopni,
Piękne zmiany. Mój ulubiony zakątek z ławeczką z boku budynku wyglądał już wcześniej uroczo, a po tym odzyskaniu przestrzeni to już brak słów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 22:11, 31 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Dzięki
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 13:43, 01 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Haniu, pogoda zacna, ciepło i ładnie. Tylko w ogrodzie kopać )

Helen, nie ma za co. Ja co roku robiłam sadzonki, ładnie się rozrosły. U mnie to taki zadarniacz jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 13:50, 01 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Fajną niedzielę miałaś

Ogród, a zwłaszcza zakątek ławkowy, prezentują się świetnie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 13:57, 01 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7287
inka74 napisał(a)

Ten kolor jest prawie czarny, ciemny palisander. Ładnie na jego tle rośliny wyglądają.
mam to samo zdanie rosliny bardzo ładnie sie prezentuja na ciemnym tle, wczoraj z sasiadka rozmawialam o kolorach na elewacji i mowie jej ze dzis jakbym robiła to jakas grafitowa, moze ceglana a tam gdzie mam te panele ala drewno (podcien wejsciowy i podcien tarasowy) to bym blache cortenowska w arkuszach dala. Tak po fabrycznemu
ale co sie odwlecze to nie uciecze, kiedys remonta zrobimy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 14:08, 01 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ewcia w sumie od 3 tygodni tak niedziela lub sobota u nas wygląda. Najpierw żeberka w kapuście, potem golonka a teraz kurczaczek w końcu udaje się skorzystać z tego co mamy a nie tylko malowanie, kopanie i inne prace.

Tarcia, ja kiedyś się bałam ciemnych kolorów w ogrodzie ale naprawdę dużo lepiej zieleń na nich wygląda. Nabiera pełni. Dlatego u mnie tylko od jednej strony mam żywopłot. Reszty płotu nie czuję potrzeby zakrywania szczelnego czy to pnączami czy krzakami.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies