Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Bogdzia 16:15, 31 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Tak to grzyb na pąku , oberwij i wyrzuc bo juz z niego nic nie bedzie. Najpierw atakuje skoczek a jak pąk zamiera to jeszcze grzyb.On wiosną i tak by zbrązowiał i nie zakwitnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 19:02, 31 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
inka74 napisał(a)
Ewcia, praca mnie zjadła. Kłopoty przez duże K. Przez ostatnie 2 tygodnie ratowałam własne zdrowie fizyczne i psychiczne i zastanawiałam się jak nie oszaleć. Zmęczona już tym jestem. Ogródek zszedł na drugi plan tylko porządki i w sumie... no nie tylko, bo rabata z różami skończona. Wszystkie też nowe nabytki wsadzone. Stare wydane w dobre ręce. Ale pokazać nie ma co. Pogoda pod psem. Zdjęcia wychodzą słabo. Wiesz, że jeszcze Young Lycidas mi kwitnie?

Edit: Na marginesie - bardzo mi się podoba twój jesienny avatarek )


Zwykle tak samo mam jesienią dlatego wtyk roku się zajogowalam na maksa i wiesz pomaga . Polecam jakakolwiek aktywnośc fizyczna ale bardoz systemtycznie. W tych szalonych czasach trezba jakosc pomoc skołatanej głowie,


Ps. Dlaczego obcięłaś juz i zakopczykowałaś róże, czy to nowe nabytki?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
inka74 19:35, 31 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dzisiejsze tulipanki. Już prawie wszystkie wsadzone. Może jutro uda mi się w końcu skończyć prace ogródkowe.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
asiak 19:40, 31 paź 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ale będzie pięknie na wiosnę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
inka74 19:52, 31 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Madzenka napisał(a)


Zwykle tak samo mam jesienią dlatego wtyk roku się zajogowalam na maksa i wiesz pomaga . Polecam jakakolwiek aktywnośc fiztr ale bardoz systemtycznie. W tych szalonych czasach trezba jakosc pomoc skołatanej głowie,


Ps. Dlaczego obcięłaś juz i zakopczykowałaś róże, czy to nowe nabytki?


Marzenko róże nowe lub przenoszone z innych miejsc - najstarsza różanka zmieniona bo wymiarowo róże się nie zgrały. Rabata z tyłu cała nowa.

Ja relaksuję się ostatnio w teatrze. Joga fajna sprawa. Ja muszę wrócić do basenu i sauny. Jakbym w totka wygrała to polatałabym w tunelu albo na nurkowanie wyjechała. Brakuje mi trochę tej ciszy na 30 metrach i zmęczenia fizycznego przy psychicznym odpoczynku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:55, 31 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Bogdzia napisał(a)
Tak to grzyb na pąku , oberwij i wyrzuc bo juz z niego nic nie bedzie. Najpierw atakuje skoczek a jak pąk zamiera to jeszcze grzyb.On wiosną i tak by zbrązowiał i nie zakwitnie.


no ładnie. W życiu by mi to do głowy nie przyszło. Szkoda, że wcześniej do ciebie nie napisałam. Bardzo dziękuję za pomoc.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:38, 31 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
asiak napisał(a)
Ale będzie pięknie na wiosnę
Asiu to szkóĺka tulipanow. Większość pewnie nie zakwitnie ale może będę mogła zaoszczędzić...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 00:45, 01 lis 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Decyzja została podjęta i glediczja została z ogródka wyeksmitowana. Miałam jej dosyć. wiecznie się kładła i rosła w sposób niekontrolowany. Jedyne co miała to ładny kolor cytrynowy listków. Decyzję trzeba było podjąć póki można było to zrobić bez papierologi. Na jej miejsce zakupiłam grujecznika japońskiego niestety bez odmiany był. Na wiosnę zamierzam go podciąć - od dołu wystarczy 2 gałązki i będzie zamiast krzaka forma z koroną. Ma ponad 2 metry i ładnie jest rozkrzewiony. Dostał palik na lekkie wyprostowanie.



tak w ogóle to dumna jestem z siebie ogrodowo. Dojrzałam do eksmisji z ogródka roślin, które u mnie się po prostu nie nadają lub nie pasują. Dobrze, że mam gdzie je przesadzać do mamy na działkę bo wyrzucać nie lubię.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 06:42, 01 lis 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Szkółka niezła

Porządki różane

Grujecznika zazdroszczę, też bym chciała, ale chyba za duże drzewo jak na moje możliwości lokalowe
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 07:04, 01 lis 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Nie wiem ile tego się nazbierało ale dużo i to tylko tzw. małe odpadki z ubiegłego roku. Większe wiadome odmiany wsadziłam na front. Jest 20 koszyczków po 10-15 cebulek w każdym bo to już drobnica albo takie, które nie wiedziałam co to jest (kartki z nazwami poginęły lub wypłowiały). Nie chciałam takich niewiadomych wsadzić na froncie domu ale za domem - nie przeszkadza mi. Nawet jak taki miks zakwitnie nie będzie straszyć. Rzadko tam jestem. Nikt rabaty nie ogląda bo z tyłu pole i okien brak. Jak podrosną cebulki to wykopię i wsadzę begonie. Zamierzam je w tym roku ambitnie siać.

A wy co robicie z ubiegłorocznymi cebulkami tulipanów? Zawsze mnie to ciekawiło. Ja tylko 300-400 cebulek już drugi rok dokupuję ale część osób po 1000 i więcej co roku wsadza.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies