Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

jolanka 16:49, 30 paź 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Iwonka, Baden posadzona wymyśliłam, ze po wewnętrznej stronie placyku z ciosami po obu stronach będą róże, po jednej Baden, po drugiej róża, która kupiłam na wystawieZTZ - nazwałam ja Jolanka.

Głowa do góry, musisz odpocząć. Całuski
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 17:38, 30 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Iwonko, bardzo Ci współczuję. Mam nadzieje, że dasz radę i szybko wyjdziesz na prostą i wreszcie problemy się skończą. Trzymam mocno kciuki Co do zdjęć- wiesz, Henri Carter-Bresson mówił, że jak nie wiesz, jak coś sfotografować to podejdź jak najbliżej Może takie zmagania z obiektem na chwilkę choć odgonią czarne chmury z nad głowy. Fajnie, że YL jeszcze Ci kwitnie. Ma taki energetyzujący kolor. I nawet do wazonu dla zapachu do domu można ściąć
I dziękuję za pochwale avatara Ściskam mocno
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 17:42, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jolu - ściskam cię serdecznie. Ładnie Badenka się zgra z twoją Jolanką. Ja tylko się modlę, żeby mi róże zimę przeżyłyby się zapłaczę jak padną. Ja niecierpliwa jestem a tu z 2-3 sezony trzeba czekać aż rozwiną całe piękno lub też nie Ogrodnictwo to hobby dla cierpliwych. A ja już bym chciała żeby zima szybko przeleciała i wiosna znów była.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:53, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewuś dziękuję. Od razu mi się buzia śmieje jak tak was dziewczyny posłucham. No dobra, kilka dzisiejszych fotek w przelocie złapanych.

Róże - Giardina i Isabel. I przygotowana już do zimy moja najstarsza różanka. Przycięta i obsypana. Wyciepałam NN morelową bo była za duża jak na tą rabatę. Teraz jest na niej Souvenir de Baden-Baden, Claire Marshall, dwukolorowa różowa NN, Giardina z powojnikiem Hisa, Isabel the Renaissance i Fairy. Oprócz tego lawenda, kocimiętka, przetaczniki, lilie, hiacynty, czosnki i tulipany. I jak to u mnie sporo tego na raz. Tak żeby o każdej porze roku coś kwitło. Tylko w zimę stosunkowo pusto. Ale już dla męża robotę wymyśliłam - ładną kratkę musi zrobić bo Giardina za niską tą podporę ma więc przynajmniej podpora do dachu będzie mocowana.


Kwiaty i pąki ma jeszcze Young Lycidas oraz Goethe. YL ruszyłam i osypałam ;( Pięknie pokazała rzyłkowanie żurawka Lime Electric
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:00, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jesienne kolory
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:07, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kalina zgłupiała - chce kwitnąć. Ogólnie wszystko mi zasypało...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:56, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I nowa różanka. Na razie cała w liściach. Wszystko mam tak na dobrą sprawę w liściach, już 4 wory zebrane i oddane. 2 następne czekają. Róż nie widać bo przycięte i okopczykowane. Pewnie jeszcze przerabiać będę ale muszę zobaczyć najpierw jak róże się rozwiną. Teraz są wsadzone róże, tulipany, czosnki, bukszpan, tuja Mirjam zadołowana, krwawniki, rozchodniki i szałwie. Na tą rabatę finalnie z róż trafiły: Claire Austin, Augusta Louise, Candlelight, Benjamin Britten, Lady of Sharlott, Lady Emma Hamiltton, Wedding Piano, Jan Paweł II, Jude the Obscure i na razie cytrynowa NN, która na wiosnę zmieni właściciela. Na przodzie dałam tulipany i trawki. Jak tulipany przekwitną pójdą tu bratki. Rabata jest spora - 3,6 m szerokości x 1,5 m głębokości. Zastanawiam się co w drewnianych skrzynkach finalnie ma być. Chcę rozchodniki białe - właśnie je rozmnażam bo tylko 2 sztuki były w sklepie. Na płocie są dwie czereśnie Rivan. Ambitnie zamierzam je rozpiąć i formować w wachlarze. Z narożnej rabaty przylegającej do nowej różanki środkowa tuja Aurea Nana zostanie wyciepana jak się nie poprawi. Przycięłam ją w lato bo potwornie wielka się zrobiła. Ciekawe czy nie zmarźnie...no drażni mnie.


A dla porównania jak to miejsce jeszcze niedawno wyglądało. No przecież absolutnie nie dało się kosić tych skrawków w sumie zmiana niewielka - wyprostowałam linię rabaty pomiędzy drzewami i przesunęłaby do przodu skrzynki, ale miejsca to dało bardzo dużo.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:39, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jeszcze rododendron Polarnacht dla Bogdzi - tak teraz wygląda. Czy normalny jest nalot na pąkach taki jakby jaśniejszy meszek czy grzyb to może? Klika pąków tak ma.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:57, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Bogdzia napisał(a)


Niestety Polarnacht chyba smakuje skoczkowi różanemu i składa w jego pąkach jaja , potem pąki albo usychaja albo kwitna tylko częsciowo. Z moich obserwacji powinno byc spełnione kilka warunków by dobrze rósł:
1. musi byc osłonięty od południowej strony bo niszczy go pod koniec zimy susza fizjologiczna.
2. Koniecznie musi byc podlany przed zimą i wczesna wiosną ,jak tylko ziemia zacznie rozmarzac. W sierpniu powinien byc opryskany środkami owadobojczymi by nie mogły sie rozwijac skoczki.Mozna tez opryskac na poczatku czerwca by zniszczyc dorosłe owady.
4. Jesli ma blade liscie to prócz nawozów doglebowych powinien dostac nawozy dolistne.
5. Lepszym od nawozu długodziałajacego jest nawóz zwykły dany dwa razy , raz na początku wegetacji a drugi raz zaraz po kwitnieniu. Dlaczego? Dlatego ze nawozenie rh trzeba zakończyc najpóźniej w lipcu a nawóz długodziałający działa pól roku więc jak damy go nawet w połowie kwietnia to bedzie działał do połowy października , stanowczo za długo , roslina przed mrozami nie zdąży zdrewniec i moze zmarznac.
Powodzenia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kuba 06:20, 31 paź 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
ślicznie jesiennie
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies