Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

tulucy 23:21, 16 paź 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Jak ja bym chciała tak do gruntu dawać od razu...
Ja się uchetałam, bo nie wiem kto mi wykrzywił łopatkę moją ulubioną i nie bardzo idzie nią kopać. Jutro będę śledztwo robić, kto to zrobił i co to takiego robił m, że mi ją tak skrzywił
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 23:43, 16 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Na pewno coś w ogrodzie kopał Z tyłu mi z pola myszy i krety się na rabatki pakują. Kreta złapałam. Myszy buszują. Nawet eM zdegustowany w domku narzędziowym pułapki rozstawił jak mu koło nosa przebiegła po półce. Ostatnio kotka sąsiada codziennie jedną min. Mysz znosi do mnie do ogródka i spożywa na wysepce. Potem resztki znajduję i wynoszę na śmieci. Dziś część tylna - nie smakowało widocznie. Wczoraj łapki i ogon.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 23:52, 16 paź 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Nasz kocur łajza zamiast u siebie łapać, to chodzi na pole za płotem... A spożywa w ogródku. U nas m wyrzuca.
Albo ja zakopuję do mysich norek, jak je widzę. Mam nadzieję, że jest tym wystraszę kiedyś.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 11:31, 17 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
W tym roku jakaś plaga jest myszy, przynajmniej u nas. Może za mało drapieżników jest. Jak już na osiedlu przy szkole syna postawili pułapki na szczury to znaczy, że kiepsko jest.

Z cebulami to teraz mam prawie na każdej rabatce coś wsadzone. Nawet z tyłu zrobiłam szkółkę dla mniejszych cebul na podrośnięcie i wsadziłam w koszyczki w kompost. Bardzo mi się podobają takie rzeki tulipanowe i tak poprzerabiałam rabatki, że mam takie 2 rzeczki - jedną na wysepce na która mam widok z okna kuchennego i co rano na wiosnę tam piję kawę. Drugą pod płotkami, na które mam widok z tarasu i salonu. Potem już wymyśliłam, że po przekwitnięciu tulipanów wsadzę obwódkę ze smagliczki jednorocznej (uwielbiam ją i jak się okazało za 2-3,5 zł można mieć około 20-30 rozsad, tylko trzeba pamiętać, aby ją posiać w marcu ). Tam, gdzie trochę cienia pójdą begonie lub niecierpki. W tym roku kwitły mi nieprzerwanie do pierwszego mrozu. Nasiona do kupienia są - trzeba spróbować wysiać. Jedna sadzonka 4,5 zł a tu ze 30-40 szt. mi potrzeba.Begonię też mogę wysiać... Matko, zaczynam myśleć kategoriami finansowymi ale takie 3 rabatki jakbym kupowała gotowe rozsady to min. 300 zł z kieszeni. Wolę zaryzykować chyba 10-15 zł na nasiona... Może się uda, smagliczka się udała w tym roku. A za oszczędności kupić róże do donic

Tegoroczna wiosna uświadomiła mi, jak bardzo lubię cebulowe i jak brakuje mi ich na rabatkach. W ubiegłym roku wydawało mi się, że sporo posadziłam ale były miejsca po prostu łyse. Ja mam sporo bylin i róż w związku z tym jak cebulowych nie wsadzę to na wiosnę na rabacie pusto. Jeszcze muszę dokupić z 8-12 cebul Gladiatora i poutykać w niskie iglaki. Podobno czosnek odstrasza myszy i krety. Może mniej z pola mi będzie się schodzić i po rabatkach buszować.

I jeszcze marzą mi się ciemierniki takie podwójne, ciemne i z jasnymi obwódkami... akurat miejsce mam bo muszę przenieść rozchodnika spod płotka na froncie na nową słoneczną rabatę z różami na tyły. Pod płotkiem mają za dużo cienia i takie ogiglane rosną
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 19:05, 20 paź 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Iwonko, jesteś świetna babeczka
Zarażasz optymizmem. Dzieki za przepiekną, wymarzoną różyczkę - Baden-Baden Dzisiaj jeszcze nie posadziłam bo padało cały dzień. Pokazałam jej zdjęcia eMowi - stwierdził: No, fajna, jak Ci sie tak podobaja róże to przeciez możesz jeszcze dokupic trochę haha, dobre, trochę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 20:07, 20 paź 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Jolanko to teraz z oficjalnym przyzwoleniem eMa możesz szaleć... Moje z F. dziś wysłane jutro będą. Z R. muszę zapłacić za zarezerwowane i te domówione wczoraj.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 21:15, 20 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jolcia - marzenia są po to żeby je realizować. To ja dziękuję za przemiłe spotkanie. Bardzo mi to było potrzebne takie wewnętrzne doładowanie a ty tyle pozytywnej energii masz w sobie

Dziewczyny, żeby tak jeszcze w totka wygrać na chciejstwa. Ech... trzeba po prostu grać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
frezja 21:53, 20 paź 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Wysiewaj begonię...własnych sadzonek miałam ponad 150 mogło być więcej, ale zabrakło cierpliwości.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Anda 13:22, 30 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Hej Iwonko, co tam słychać u Ciebie? Pozdrawiam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 16:02, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewcia, praca mnie zjadła. Kłopoty przez duże K. Przez ostatnie 2 tygodnie ratowałam własne zdrowie fizyczne i psychiczne i zastanawiałam się jak nie oszaleć. Zmęczona już tym jestem. Ogródek zszedł na drugi plan tylko porządki i w sumie... no nie tylko, bo rabata z różami skończona. Wszystkie też nowe nabytki wsadzone. Stare wydane w dobre ręce. Ale pokazać nie ma co. Pogoda pod psem. Zdjęcia wychodzą słabo. Wiesz, że jeszcze Young Lycidas mi kwitnie?

Edit: Na marginesie - bardzo mi się podoba twój jesienny avatarek )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies