Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 11:53, 25 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Rosa napisał(a)
Jaka to odmiana?



Na zdjęciu jest Tess of the d'Urbervilles. Kupiłam ją na jesieni z internetowego sklepu ale sadzonka była bardzo krótko przycięta. Obawiam się, że nie przeżyła
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Rosa 12:03, 25 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
i dobrze, że krótko bo tak się tnie róże do posadzenia . Nie martw się, jesienne sadzenie jest najpewniejsze, masz sezon do przodu. Róże wbrew pozorom, to bardzo silne rośliny, jeśli miała kopczyk na pewno żyje. Daj jej czas.
inka74 12:48, 25 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewa - tu było za krótko i ogólnie sadzonka słaba, pędy cienkie. Po wsadzeniu tak, aby szczepienie było pod ziemią i okopczykowaniu dosłownie na 10 cm nie wystawał ani kawałek a powinien min 5-10 cm. Jedyna opcja, że od korzeni odbije tylko pytanie co - szlachetna czy podkładka. Nie ma co na razie gdybać. Okaże się w marcu. Na zdjęciach to ładna róża.

Edit: z ciekawości poszłam zerknąć na dwie inne od tego samego sprzedawcy. Bryndza. Tak to jest jak się kupuje na Al z niewiadomej szkółki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Rosa 14:36, 25 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Jak pokaże się mój sprzedawca na allegro ten, który pracuje w szkółce w Niemczech i przywozi róże z certyfikatami ADR, dam Ci znać. Ma b. przystępne ceny (po ok. 15 zł) i wszystkie róże od niego mi się przyjęły. Jeśli będziesz zainteresowana .... napisz.
Zagajanka 14:50, 25 lut 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ale u Ciebie widoczki! Rzeczywiście, zima nie chce odpuścić.

Pomimo to oczar czuje wiosnę, więc za chwilę, za momencik będzie już zielono!

Różą się nie przejmuj: jak coś wypadnie, będziesz miałą miejsce na coś nowego
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 15:45, 25 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewa/Rosa -z chęcią przyjmę namiar na dobrego sprzedawcę. Choć już tyle róż zamówiłam, że nogą będę chyba dopychać i doniczki wszędzie stawiać

Janka no Holender - zasypało mnie przebieram nogami i rękami i nic to nie daje. Róży mi szkoda bo jeszcze nie widziałam jak kwitnie. Jakby kiepska była mniejszy żal. Na razie jej nie przekreślam. W ubiegłym roku róże, które prawie kompletnie przemarzły na górze ładnie odbiły.
W międzyczasie czytam co kiedy i jak siać. Kupiłam i dostałam tego dobra sporo. Dobrze, że u mamy w razie czego jest spora działka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:08, 25 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Oczar Arnold Promise z bliska
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 16:24, 25 lut 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Ale śliczny ten oczar Wiosna idzie, dzisiaj leciały 3 bociany
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 16:57, 25 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
U mnie nawet sikorki wywiało tylko sroki buszują.

Oczar ma swoje 5 minut teraz i potem na jesieni. Oba warianty jak dla mnie za krótkie choć piękne. Na jesieni liście są 2-3 kolorowe na raz - kolory przechodzą jeden w drugi: żółty, pomarańczowy, czerwony. Taka tęcza. Poza sezonem mocno niepozorny krzun. Cięcia podobno nie lubi a u mnie musi znosić. Na szczęście widać, że kwitnie na pędach dwuletnich i starszych. Młode nie mają kwiatów. Ponieważ się rozkłada z natury szeroko muszę go podpierać i wiązać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:11, 25 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jesienny listek - oczar Arnold Promise
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies