Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Basia_KRK 08:28, 18 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
O ja, śliczny buczek i bardzo fajnie pasująca do niego donica Zabezpieczyłaś ją jakoś styropianem lub jakąś pianką (przed zimą)?
No i róże, mega wypasione sadzonki! Gertruda podobno jest przepiękna!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Kasia_CS 08:39, 18 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
że też to robactwo nie da sobie spokoju...

Byłam wczoraj na Głębockiej. Róże przywieźli, piękne krzaczki, normalnie aż mi serce uradowały i... musiałam 3 sztuki przygarnąć angielek. Szczególnie że 2 poszukiwałam od kilku sezonów. Także do kolekcji mam Harlow Carr, Gertrudę Jekyl i bardzo ładną sadzonkę Emmy Hamilton, którą co prawda mam już na ogrodzie ale jakiś słaby egzemplarz, który dobiłam przesadzaniem. Normalnie cieszę się jak dziecko )) szczególnie jak porównuję krzaczki ledwo po zimie odbijające od ziemi. Przynajmniej coś będzie kwitło bo zapączkowane są na maksa.


Piękne egzemplarze! Właśnie myślałam o tym, żeby się wybrać. Myślę o Olivii Rose.. drogie dość w tym roku róże-niby tylko złotych różnicy, ale jakoś tak mnie kłuje w oczy fakt, że można sobie je obejrzeć i widzisz co kupujesz, to jednak duża wartość dodana.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:46, 18 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A kojarzysz, czy mieli właśnie Olivier r., garden od roses albo kaffee fasset?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 08:55, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
popcorn napisał(a)
Piękny buk Super macie tam zagłębie z rarytasikami
I to przez przypadek odkryte
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:56, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Basia_KRK napisał(a)
O ja, śliczny buczek i bardzo fajnie pasująca do niego donica Zabezpieczyłaś ją jakoś styropianem lub jakąś pianką (przed zimą)?
No i róże, mega wypasione sadzonki! Gertruda podobno jest przepiękna!
Basiu, nie muszę. Buk na zimę będzie dołowany. Jest posadzony w plastikowej włożonej do ceramiki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:00, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasia_CS napisał(a)
A kojarzysz, czy mieli właśnie Olivier r., garden od roses albo kaffee fasset?
jak kupuję 1-3 doniczki w roku to to nie boli a jednak sadzonka ma min. rok przewagi nad tymi z gołym korzeniem. Jak kupuję kilkanaście sztuk jak teraz na wiosnę to to jednak boli finansowo. Ale efekt mam rok lub 2 lata później. Oliviera nie kojarzę ale Kaffe Fassett był chyba.

Edit, ja Kaffe Fassett kupiłam na wiosnę z gołym korzeniem... Szkoda, że nie wiedziałam, że szukasz
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 10:07, 18 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
jak kupuję 1-3 doniczki w roku to to nie boli a jednak sadzonka ma min. rok przewagi nad tymi z gołym korzeniem. Jak kupuję kilkanaście sztuk jak teraz na wiosnę to to jednak boli finansowo. Ale efekt mam rok lub 2 lata później. Oliviera nie kojarzę ale Kaffe Fassett był chyba.

Edit, ja Kaffe Fassett kupiłam na wiosnę z gołym korzeniem... Szkoda, że nie wiedziałam, że szukasz


Co za głupi słownik.. oczywiście chodziło o Olivia rose, a nie jakiegoś Oliviera
Pamiętam u Ciebie na liście Kaffe F. Na wiosnę w sumie jeszcze nie wiedziałam, że tak słabo róże zimę zniosą.. albo i nie zniosą
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:02, 18 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No to mam 2 sztuki Garden of roses-donice uratowane pani mówiła, że w ogóle Kaffe F ani Olivii nie było, więc i tak się cieszę, że zdobyłam odmianę, którą miałam zamiar kupić wysyłkowo.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 11:05, 18 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ależ piękne sadzonki. Uśmiecham się do takich wypasionych, szczególnie gdy taki pogrom w rabatach
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Basia_KRK 11:16, 18 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
inka74 napisał(a)
Basiu, nie muszę. Buk na zimę będzie dołowany. Jest posadzony w plastikowej włożonej do ceramiki

Aaaa, nie doczytałam, myślałam, że chcesz go zostawić w donicy, śliczny jest, ciekawe czy faktycznie będzie miał niewielkie przyrosty roczne.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies