Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 09:18, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Po stronie płotu teraz królują Barcelony - powtórzę te tulipany, ładne są skubane. Mają taki nienachalny kolor fioletoróżu. Białe tulipany Maria Kaczyńska już wycięte. Tu ich ostatni dzień.

W tym sezonie mieszanka za ławką słabo kwitnie. Więcej fioletu powinna mieć a zdominował pomarańcz. Od nowa ją tu trzeba będzie zasadzić na jesieni.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:21, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Na rabacie pojałowcowej (a teraz dereniowej ) króluje biel i fiolet z kapką różu. Sapporo, Double Negrita i Angelique.

Angelique jakieś wyprane z koloru

gdzieniegdzie widać na rabacie resztki ubiegłorocznych Dollsów
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:25, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I jedne z ulubionych tulipanów, niezawodnych, ogromnych w kwiecie i wysokości - Blushing Lady

Tu jeszcze z resztkami fioletowych wczesnych, które też zostały wycięte
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 09:26, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
O ile pamiętam wyrwałaś spod serca te kukliki. Naprawdę przecudne są

Szkoda, że na nie nie był czas gdy kupowałam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 09:29, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Trochę ogólnych widoczków dla urozmaicenia obrazu


A z ciekawostek - buk formowany z ostateniego zdjęcia w dniu dzisiejszym jest już cały zielony, tiaaa. katalpa jeszcze ani myśli liście wypuszczać. Wolę więc buki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:30, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
O ile pamiętam wyrwałaś spod serca te kukliki. Naprawdę przecudne są

Szkoda, że na nie nie był czas gdy kupowałam
Gosia - jeden od Przemka wyrwałam a potem u mnie w AF kupiłam te sztuki ze zdjęcia. Jak chcesz to ci kupię.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:35, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Czekam na magnolie. Przewaga tych późniejszych jest taka, że mniej są narażone na przemarznięcie a i kwitną wtedy, gdy śliwy, grusze i jabłonie już przekwitają. Tu pąk Daybreak

Kwitnąca Alba Superba - ta połowę paków niestety zrzuciła ale druga połowa cieszy. To jeszcze młodziutkie drzewko.


I przesadzana Sunsation - żyje, rozwija bardzo powoli kwiaty
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:41, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jabłonka Profusion - obłędna, oblepiona. Kwiatki, jak mini gwiazdki. Kofam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:54, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Lilaki mam i ja, nie tylko te drobne. Co prawda są za płotem ale widzę to, co najlepsze. Kwiaty. Zapach też jest wystarczjąco intensywny Zmysły uradowane.



W ubiegłym roku kupiłam kalinę Rotundifolia. Niestety była w donicy i zasuszyłam ją. W tym roku poszła do ziemi. Będzie cięta jak za duża urośnie. Nasze polskie źródła podają wysokość i szerokość 2-3,5 metra a za to angielskie 1-2 metry w obie strony. Uwielbiam jej początkowo zielone a później bielejące kwiaty. Widać po sadzonce z ogrodniczego, że cięcie nie ogranicza jej kwitnienia. Kwiaty ma na całej długości pędu. W takiej zielonej wersji mogłaby dla mnie zostać.


Za to obiela budzi we mnie mieszane uczucia. Tu dostałam sadzonkę - odmiana LOTUS MOON 'Bailmoon'. Poprzednia kolumnowa MAGICAL SPRINGTIME mocno przymarzła przez zimę i teraz kompletnie się nie prezentuje. Czy je lubię? Na razie nie... mimo kwiatów.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Juzia 09:58, 19 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38768
A ten kuklik różowy to jaką ma wysokość?
Nada się na sam froncik rabaty?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies