Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Basia_KRK 11:18, 18 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Kasia_CS napisał(a)
A kojarzysz, czy mieli właśnie Olivier r., garden od roses albo kaffee fasset?

Kasia_CS napisał(a)
No to mam 2 sztuki Garden of roses-donice uratowane pani mówiła, że w ogóle Kaffe F ani Olivii nie było, więc i tak się cieszę, że zdobyłam odmianę, którą miałam zamiar kupić wysyłkowo.

Kasia, kupiłaś Garden of Roses? Jaka jakość sadzonek? U mnie czeka 11 donic na posadzenie, myślałam o ich powtórzeniu jeszcze w jednym miejscu w ogrodzie, ale nigdzie nie wydziałam ich dostępnych Te moje kupiłam bezpośrednio z Niemiec.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
inka74 12:10, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia_CS napisał(a)
No to mam 2 sztuki Garden of roses-donice uratowane pani mówiła, że w ogóle Kaffe F ani Olivii nie było, więc i tak się cieszę, że zdobyłam odmianę, którą miałam zamiar kupić wysyłkowo.
Ale, ze co już tam byłaś? ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:11, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Ależ piękne sadzonki. Uśmiecham się do takich wypasionych, szczególnie gdy taki pogrom w rabatach
Gosia, ja też. Uległam mojemu zakupolizmowi. Musiałam sobie humor poprawić.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:13, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basia_KRK napisał(a)

Aaaa, nie doczytałam, myślałam, że chcesz go zostawić w donicy, śliczny jest, ciekawe czy faktycznie będzie miał niewielkie przyrosty roczne.
ja czekam na jego kolor. Podobno stał w cieniu i ten kolor ma być ciemniejszy, jestem ciekawa jaki...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 13:01, 18 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Ale, ze co już tam byłaś? ))


Haha, tak, bo miałam zaplanowaną wizytę w castoramie, z mężem odwieźliśmy rano dzieci do placówek i przeczytałam akurat u Ciebie o tej dostawie, więc stwierdziłam, że skorzystam z sytuacji. Zastanawiałam się nad Ancient mariner.. cena za angielki naprawdę spora, choć to już obgadałysmy.. w sumie nie miałam na nią żadnego miejsca w głowie, więc brak ciśnienia-jak coś mi strzeli do głowy, może wrócę któregoś dnia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:09, 18 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Basia_KRK napisał(a)


Kasia, kupiłaś Garden of Roses? Jaka jakość sadzonek? U mnie czeka 11 donic na posadzenie, myślałam o ich powtórzeniu jeszcze w jednym miejscu w ogrodzie, ale nigdzie nie wydziałam ich dostępnych Te moje kupiłam bezpośrednio z Niemiec.


Basiu, wkleję Ci zaraz zdjęcie moich sadzonek u mnie w wątku, żeby już Iwonce nie śmiecić. Wybrałam oczywiście 2 o najbardziej obiecujących pędach, takie grubaski, ale reszta też była ok. Cena 42 za doniczkę-przy większej ilości robi się spora kwota jednak. Było jeszcze z 8 doniczek po moim zakupie jeśli się nie mylę. Tak w ogóle to jesteś zadowolona jak mniemam, skoro masz ich tyle, a jeszcze chcesz powtórzyć Ja się tak od roku czaiłam na tą odmianę, bo czytałam sporo dobrych opinii, a w sumie u nas chyba na forum nie są bardzo popularne. Ostatnio właśnie zniknęły mi z koszyka w sklepie internetowym i stwierdziłam, że czekać znów nie będę, bo mogę się nie doczekać..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 13:45, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Szybka jesteś )) i racja, potem niewiele zostanie

Dla mnie Ancient ma trochę za chłodny kolor. Garden of Roses musiałabym też na żywo zobaczyć. Takie blade róże w kolorze tak średnio mi pasują
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 15:45, 18 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Szybka jesteś )) i racja, potem niewiele zostanie

Dla mnie Ancient ma trochę za chłodny kolor. Garden of Roses musiałabym też na żywo zobaczyć. Takie blade róże w kolorze tak średnio mi pasują


To trochę tak jak biję się z myślami, czy Olivia Rose nie ma zbyt chłodnego tego różu, a z drugiej dobre opinie o niezawodności tej odmiany mnie kuszą...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 16:20, 18 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42028
Mnie dopadła jakaś azaliowa choroba
Jak widzę te cudne paki azalii to się nie mogę powstrzymać i chce kupować
Wkładam do koszyka i odstawiam
Roze omijam szerokim łukiem żeby tez mnie cos nie dopadło
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 16:37, 18 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
No proszę, nowe róże .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies