Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:15, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
mrokasia napisał(a)
Wcale nie jestem zaskoczona Twoimi planami zmian . U Ciebie zawsze się coś musi dziać .
Lubię to Twoje pudełeczko.
W ubiegłym roku odpoczęłam to teraz nadganiam, ciekawe co mi się z tego uda zrobić...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:16, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
Magleska napisał(a)
Iwonka
Masz już pięknie ogarnięte z przyjemnością fotki obejrzałam i poczytałam o planach
taką szklarnię jak twoja to ja bym wiesz, tak z radością przytuliła...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:18, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
DariaB napisał(a)
Niby mały ogród a ile roboty sama to widzę teraz po swoim a gdzie mi tam do Twojego, u mnie nadal więcej nie ma niż jest zrobione. Kawał wiosennej roboty odwaliłaś, pozdrów i pomiziaj nadzór budowlany
nawet nie będziesz wiedziała kiedy czas mija. W sumie gdy ma się fundusze i pomysły i pomoc w pracach to wszystko szybciej idzie.

Nadzór budowlany pomiziany i wycałowany i utulony, tak wiesz, już na zapas
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
ajka 23:26, 13 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
inka74 napisał(a)
A tak w ogóle to melduję, że w końcu udało mi się ogród posprzątać! HI HIP HURA!!!
18 worów odpadów wszelkich zebrałam. Część świątecznej soboty i cały poniedziałek spędziłam w krzakach. Potem we wtorek normalnie czułam każdy mięsień w rękach. Dziś jeszcze obcięłam katalpy - 3 godziny mi to zajęło ale jestem zadowolona z efektu. Nana standardowo ogłowiona ale i z lekka prześwietlona. Zauważyłam, że jak ma mniej liści/gałęzi to i grzyba nie łapie tak ochoczo. I ogólnie jest wtedy taka lżejsza w odbiorze wizualnym. Natomiast Aurea została bardzo mocno zredukowana. Przez ostatnie lata jej nie cięłam i nabrała takiego pękatego kształtu. Gałęzie każda w inną stronę, zacieniały już wszystko pod spodem. Teraz jest mega fajna, wysmukła. Mam nadzieję, że dzielnie zniesie takie dosyć radykalne cięcie bo teraz zostało jej dosłownie połowa. Nic, pożyjemy - zobaczymy efekty już w czerwcu.
Zdjęcia po cięciu pokażę jutro bo skończyłam jak zwykle po ciemku
A tak wyglądały przed fryzjerem


Bukszpanowe kule do wymiany. Zostaną na razie tylko dwa skrajne od płotu. Cała ta część z kamieniami na froncie będzie zmieniana a kamienie usuwane.



Jestem pod wrażeniem twoich kul, jakie one zgrabne ! I ile ty masz tulipanów! Pięknie, każdy zakątek dopracowany.

Ta cebulica jaka piękna, zapisuję, pasowałaby mi.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
inka74 09:39, 14 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
Aniu, kule tworzyłam od malutkiego krzaczka, mają około 10 lat. Dlatego teraz jest mi tak ciężko z ta ćmą i próbowałam je ratować ale już nie mam siły. Wykopię je, pójdą do donic. Jak przeżyją to OK, jak nie - no cóż, tak bywa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:41, 14 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
I obiecane - co u mnie kwitnie na początku kwietnia.

Po pierwsze - hiacynty w miksie kolorów białym, ciemnym fiolecie i różu (te na razie w większości są jeszcze w pąkach)

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:47, 14 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
W donicach mam bratki, jaskry, stokrotki i niezapominajki

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:57, 14 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
Biała szachownica perska, kwitnie już drugi rok z rzędu. W przeciwieństwie do czarnej, która po pierwszym roku znikła a teraz chyba znowu wychodzi


Niezapominajki mam w sumie w 3 kolorach - teraz kupione do skrzynek w niebieskościach i różu. Na rabatach samosiejki z ubiegłego roku i od Aprilka w bieli i niebieskości. Samosiejki sa jeszcze w fazie liścia. Jak widać pszczołowate są już mocno aktywne.



Złoć żółta - prawdopodobnie przywędrowała do mojego ogrodu wraz z inną roślinką. Co roku jest jej więcej. Mimo iż ja tak za bardzo za żółtym nie przepadam - ją lubię i zostawiłam ją w spokoju.


Doniczkowe stokrotki mnie urzekają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:04, 14 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
Szaleją też posadzone w ubiegłym roku w donicy tulipany

Na rabacie ta sama odmiana ma mniej słońca więc oszczędnie otwiera kielichy


I krzaczek forsycji

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:18, 14 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
Różowe niezapominajki mnie rozczulają


A to chyba biała cebulica. Różowa, już przekwitła.

Kiedyś, jak się rozrosną szafirki, mam nadzieję, że będzie to fajna kompozycja.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies