Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Martka 09:08, 13 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękny spacer po ogrodzie, jest na czym oko zawiesić, przemeblowania lubię, przełamują rutynę Urocze są rabaty przy wjeździe i pod domem, nie ma łysości Katalpy ciachnęłaś radykalnie, to jest chyba na nie metoda, sąsiad też zaczął radykalnie. Dlaczego rezygnujesz ze żwirku? Zastąpisz korą? Lista działań na sezon długa, u mnie podobnie, ogarnęłam tylko najważniejsze rzeczy typu wycinanie traw i bylin, dopiero we wtorek wycinałam szpaler miskantów. Ten sezon wiosenny dał się we znaki, może jednak druga połowa kwietnia nadrobi zaniedbania słoneczne? Fakt, w słońcu wszystko wygląda inaczej.
Czekam na tulipany i ja
inka74 09:18, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
April napisał(a)
U mnie obsługa trawnika też się ociąga Ciągle bez wertykulacji a zaraz kosić będzie trzeba
Gratuluję posprzątania ogrodu. Ja myślałam że też mam posprzątany, a co i rusz odnajduję mini poletka do ogarnięcia, które jakimś cudem przeoczyłam.
Namordowałaś się z katalpami ale skoro im to służy to chyba było warto.
Czekam na tulipany
Jola, ja podziwiam twoje porządki. W tak dużym ogrodzie jest zawsze co robić.
Też czekam co te tulipany pokażą
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AnnaCh 10:09, 13 kwi 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wow, wysprzątane pięknie
Mi ciągle brak czasu, żeby wstrzelić się między deszcze
EE u mnie też w tym roku słabiej, no nic...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
inka74 10:17, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Martka napisał(a)
Piękny spacer po ogrodzie, jest na czym oko zawiesić, przemeblowania lubię, przełamują rutynę Urocze są rabaty przy wjeździe i pod domem, nie ma łysości Katalpy ciachnęłaś radykalnie, to jest chyba na nie metoda, sąsiad też zaczął radykalnie. Dlaczego rezygnujesz ze żwirku? Zastąpisz korą? Lista działań na sezon długa, u mnie podobnie, ogarnęłam tylko najważniejsze rzeczy typu wycinanie traw i bylin, dopiero we wtorek wycinałam szpaler miskantów. Ten sezon wiosenny dał się we znaki, może jednak druga połowa kwietnia nadrobi zaniedbania słoneczne? Fakt, w słońcu wszystko wygląda inaczej.
Czekam na tulipany i ja
Na tych zdjęciach tego tak nie widać ale na każdej rabacie już coś kwitnie. Mam kolejną porcję zdjęć-portretów ale nie mam kiedy ich wstawić. Doba za krótka a wczoraj przy wstawianiu tych już usnęłam
Przemeblowania lubię, są one w obecnym stanie łatwe. Nie wymagają inwestycji, wszystko jest, pasuje wymiarami bo tak były meble dobierane. Zobaczymy jak ten układ się sprawdzi.
Te dwie rabaty, na wjeździe i przed domem były mega trudne w doborze roślin. Jedna jest cienista i sucha a druga to patelnia przez 8-10 godzin w ciągu dnia. I też sucha. Na razie w miarę się udało dobrać rośliny, które tam dają radę przy mojej sklerozie z podlewaniem i nie osiągają gigantycznych rozmiarów.
Katalpy tnę od początku czyli 10-11 lat. Nana musi być ogławiana aby była bez grzyba. Bardzo gęsto wypuszcza te swoje gałązki a liście są duże. Jak pada deszcz to woda na nich zostaje bo nie ma przewiewu i mączniak szybko wchodzi. Taki jej urok. Z kolei Aureę tnę raz na 2-3 lata. Lepiej się rozkrzewia ale często przycięte słabsze gałęzie usychają. Dlatego teraz zostawiłam tylko mocne gałęzie pionowe i nie cięłam ich do rozkrzewienia.
Żwirek wyrzucam bo mnie drażni i jest po prostu obrzydliwie brudny. To najtańszy kamień wapienny o dużej frakcji. Źle się po nim chodzi i brzydki jest po tylu latach. Wymieniam na ciemny bazaltowy bo pasuje do kostki i nie widać tak brudu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:20, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
AnnaCh napisał(a)
Wow, wysprzątane pięknie
Mi ciągle brak czasu, żeby wstrzelić się między deszcze
EE u mnie też w tym roku słabiej, no nic...
u mnie też był z tym problem - jak byłam w domu to albo padało albo była zimnica. Jak było ładnie - to mnie nie było. A na jesieni sprzątnęłam jako tako tylko 3 rabaty, tam gdzie musiałam dostać się do ziemi aby cebulki wsadzić. No taki sezon ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 10:30, 13 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Mimo wczesnowiosennej pory wszystkie rabaty ładnie się prezentują. Nie widać pustki, a kolorki tu i tam świetnie dopełniają zimozieloności i bezlistne drzewka i krzewy. Bardzo lubię kształt tego buczka na rabacie przy domu. Na tle ściany wygląda świetnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 12:18, 13 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Wcale nie jestem zaskoczona Twoimi planami zmian . U Ciebie zawsze się coś musi dziać .
Lubię to Twoje pudełeczko.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 15:58, 13 kwi 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Niby mały ogród a ile roboty sama to widzę teraz po swoim a gdzie mi tam do Twojego, u mnie nadal więcej nie ma niż jest zrobione. Kawał wiosennej roboty odwaliłaś, pozdrów i pomiziaj nadzór budowlany
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Magleska 21:20, 13 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Iwonka
Masz już pięknie ogarnięte z przyjemnością fotki obejrzałam i poczytałam o planach
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 23:14, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mimo wczesnowiosennej pory wszystkie rabaty ładnie się prezentują. Nie widać pustki, a kolorki tu i tam świetnie dopełniają zimozieloności i bezlistne drzewka i krzewy. Bardzo lubię kształt tego buczka na rabacie przy domu. Na tle ściany wygląda świetnie.
Haniu, idealnie podsumowałaś to o co mi chodziło gdy dobierałam rośliny na rabaty. W punkt.
Buczka kocham miłością wielką. Gdybym miała większy ogród byłoby bukowych smaczków więcej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies