Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

April 07:43, 06 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Już tulipany za momencik I hiacynty i irysy holenderskie. No ja ciągle czekam na swoje U mnie zimniej
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 12:45, 06 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Jola, zimniej lub sadzone w ubiegłym roku. Ja widzę dużą różnicę w szybkości wychodzenia i kwitnienia. Stare cebule są dużo wcześniej.

Iryski to mi już przekwitły nawet przy tej zimnicy to nic się nie da na dworzu zrobić.

Widziałam, że winobluszcz wyciapałaś. Pamiętam moją z nim walkę. Nigdy więcej
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 13:22, 06 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7235
Iwonka a jak sie sprawdzil po chyba 2 zimach judaszowiec Rising Sun. Udalo mi sie zakupic niedrogo ladny egzemplarz i mam nadzieje, ze nie wtopilam. Chyba dobrze kojarze, ze kupilas takiego ładnego rozjasniacza jeszcze przed moja budowa i ciekawam jak sobie radzi
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 14:58, 06 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Tarcia, mam Rising Sun i co roku jest ładniejszy. Ładnie przyrasta, znosi cięcie. Nawet kwitnie . Mam go w półcieniu. Mocniejszy przymrozek kosi mu końcówki najmłodszych gałązek ale szybko odrabia straty. Jedyny problem jaki z nim mam to, że coś go lubi jeść i ma w sierpniu z lekka wygryzione liście. Podejrzewam, że osy lub opuchlaki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 16:06, 06 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7235
Mialam ten sam problem z Ruby Falls i w donicy zadolowanym Forestem. I to nie byly opuchlaki. U mnie zarly go te zielone potwory swierszczowate
____________________
Ogrod nad bajorkiem
anpi 16:27, 06 kwi 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
Własnie się zastanawiałam czy masz w tej rabacie tulipanowej jakieś byliny czy tylko róże,bo wygląda, że te tulipany tak gęsto.
Lubię te kwiatostany seslerii.
Hiacynty po latach u mnie też marniejsze i jakby ich mniej, ale to akurat może być wina nornic?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
inka74 17:35, 06 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
TAR napisał(a)
Mialam ten sam problem z Ruby Falls i w donicy zadolowanym Forestem. I to nie byly opuchlaki. U mnie zarly go te zielone potwory swierszczowate
świerszczowatych u mnie nie widuję. No w każdym razie coś go zjada na okrągło
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:40, 06 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
anpi napisał(a)
Własnie się zastanawiałam czy masz w tej rabacie tulipanowej jakieś byliny czy tylko róże,bo wygląda, że te tulipany tak gęsto.
Lubię te kwiatostany seslerii.
Hiacynty po latach u mnie też marniejsze i jakby ich mniej, ale to akurat może być wina nornic?
ja mam tam całe mnóstwo bylin
Tu jest widok na rabatę w bodajże sierpniu i wrześniu po czyszczeniu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Muszelka 22:17, 06 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Makao napisał(a)

Co do hiacyntów to wychodzi na to że trzeba je wyjmować z ziemi co dwa lata jak tak i ponownie wsadzać jesienią. Mam u siebie pierwszy raz posadzone więc nie wiem.


Mam od lat dużo hiacyntów. Nigdy ich nie wykopywałam. Nic się z nimi nie dzieje. Powoli się mnożą - z jednego kwiatu w następnym roku jest jedna dodatkowa cebulka.

Bardzo lubię hiacynty. Dość długo kwitną, ładnie pachną w ogrodzie. A po przekwitnięciu i ścięciu kwiatów, liście tak nie szpecą jak u tulipanów.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Agatorek 22:29, 06 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
inka74 napisał(a)

Cebulica syberyjska okazała się być całkiem ładna w kolorze


Baaarszo ładna , kolejna roślina do zapamiętania
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies