Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 21:13, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Muszelka napisał(a)
Mam od lat dużo hiacyntów. Nigdy ich nie wykopywałam. Nic się z nimi nie dzieje. Powoli się mnożą - z jednego kwiatu w następnym roku jest jedna dodatkowa cebulka.

Bardzo lubię hiacynty. Dość długo kwitną, ładnie pachną w ogrodzie. A po przekwitnięciu i ścięciu kwiatów, liście tak nie szpecą jak u tulipanów.
Ja bardzo je lubię za zapach i kolor na początku wiosny.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:19, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Agatorek napisał(a)
Baaarszo ładna , kolejna roślina do zapamiętania
Jeżeli jeszcze będzie się tak namnażać jak wersja różowa to już w ogóle potraktuję ja jako hit wczesnej wiosny. Świeci kolorem z daleka i jeszcze wabi mnóstwo pszczół
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:46, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
A tak w ogóle to melduję, że w końcu udało mi się ogród posprzątać! HI HIP HURA!!!
18 worów odpadów wszelkich zebrałam. Część świątecznej soboty i cały poniedziałek spędziłam w krzakach. Potem we wtorek normalnie czułam każdy mięsień w rękach. Dziś jeszcze obcięłam katalpy - 3 godziny mi to zajęło ale jestem zadowolona z efektu. Nana standardowo ogłowiona ale i z lekka prześwietlona. Zauważyłam, że jak ma mniej liści/gałęzi to i grzyba nie łapie tak ochoczo. I ogólnie jest wtedy taka lżejsza w odbiorze wizualnym. Natomiast Aurea została bardzo mocno zredukowana. Przez ostatnie lata jej nie cięłam i nabrała takiego pękatego kształtu. Gałęzie każda w inną stronę, zacieniały już wszystko pod spodem. Teraz jest mega fajna, wysmukła. Mam nadzieję, że dzielnie zniesie takie dosyć radykalne cięcie bo teraz zostało jej dosłownie połowa. Nic, pożyjemy - zobaczymy efekty już w czerwcu.
Zdjęcia po cięciu pokażę jutro bo skończyłam jak zwykle po ciemku
A tak wyglądały przed fryzjerem


Bukszpanowe kule do wymiany. Zostaną na razie tylko dwa skrajne od płotu. Cała ta część z kamieniami na froncie będzie zmieniana a kamienie usuwane.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:09, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Rabata przy wjeździe daje radę.


Ta pod oknem kuchennym też.


Pierwsze dekoracje na tarasie zrobione
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:23, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Tulipany Exotic Emperor coraz większe. Myślę, że za tydzień już będzie pierwszy spektakl.


Rabata przytarasowa mega powoli pokazuje kolor. Tuje i coraz większa koreanka dają dużo cienia i nawet cebulowe są tam opóźnione w stosunku do innych części ogrodu. Dobrze, że już nie jest taka łysa w zimę i po zimie. Dosadzenie formowanych cisów to był dobry pomysł.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:36, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004


Narożnik - kolejna partia kamieni do usunięcia i tu do wymiany. Przy okazji poprawię kształty rabat.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao 22:55, 12 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3994
Ale będzie szał tulipanowy
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
inka74 22:56, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Boki wyglądają całkiem znośnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:01, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ostatni rzut na bok czyli w sumie główną część ogrodu


I tyły
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:08, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004


I wracamy Z ciekawostek - zrobiłam wymianę miejscami mebli. Tu trafiła kanapa a na taras stolik z krzesłami i ławką. Zobaczymy czy ten układ jest bardziej czy mniej funkcjonalny.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies